Pobieraczek.pl - wezwania do zapłaty

04.08.2009, Marcin Błaszyk

W związku z powtarzającymi się pytaniami w sprawie serwisu pobieraczek.pl, zadawanymi przez osoby, które nieświadomie zawarły umowę z serwisem i zostały wezwane do zapłaty (problem komentowałem w Dzienniku Internautów - Pobieraczek wykorzystuje zapominalstwo internautów) informuję, że już 28 lipca Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał komunikat w sprawie - Kosztowne pobieranie. Zapraszam do zapoznania się z komunikatem. Osoby, które uważają, że zostały niesłusznie wezwane do zapłaty na pewno znajdą tam interesujące je informacje.

Od siebie dodam, że samo wezwanie do zapłaty nie rodzi obowiązku zapłaty. Obowiązek ten wynika z faktu zawarcia umowy. Jeżeli ktoś, zgodnie z regulaminem serwisu, zarejestrował się w serwisie, to umowę zawarł składając oświadczenie woli w formie elektronicznej. Jednak może uchylić się od skutków takiego oświadczenie woli, jeżeli wykaże, że składając oświadczenie woli (zawierająca umowę) został wprowadzona w błąd. W sprawie zachowania pobieraczek.pl, wydaje się, że istnieje prawdopodobieństwo zastosowania przez serwis działań wprowadzających użytkowników w błąd co do treści zawieranej przez nich umowy. Co innego napisano w regulaminie, a co innego widniało na banerach reklamowych w serwisie. Jeżeli sąd uznałby, w konkretnej sprawie, że użytkownik serwisu został wprowadzony w błąd, musiałby powództwo właściciela serwisu oddalić.

Opublikowane w Inne

396 Responses

 1. grizz

  …jednak najbardziej prawdopodobne jest, że serwis nic poza wzywaniem do zapłaty, robił nie będzie, żeby czasem nie podpaść.

  A ilu naiwnych zapłaci… to już inna kwestia.

 2. Chico de Ley

  Na banerach pobieraczka widnieje hasło “10 dni za darmo”. Jest też informacja, że w ciągu pierwszych 10 dni można wypowiedzieć zawartą umowę. Z regulaminu wynika, że opłaty naliczane są dopiero po upływie 10 dnia. Jeśli użytkownik wypowie umowę w ciągu tych pierwszych 10 dni, to faktycznie nic nie płaci. Zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego błąd musi być wywołany działaniem drugiej strony i należy go badać z pozycji racjonalnie działającej osoby. Racjonalnie działająca osoba czyta regulamin, zwłaszcza gdy składa oświadczenie woli o jego akceptacji. Przy okazji pobieraczka nasuwa się ogólna refleksja nad standardami reklamy. Telefony za złotówkę, 3 miesiące telewizji cyfrowej za darmo czy 50% soku gratis… 10 dni pobierania za darmo nie jest niczym nowym.

 3. Marcin Błaszyk

  Co do standardów reklamy. Na szczęście UOKiK zajmuje się tematem reklamy w Internecie co raz intensywniej (UOKiK zbada reklamy w serwisach internetowych) - w tej chwili reklamami, których nie da się wyłączyć. Swoją drogą sposób reklamy, jaki zastosował pobieraczek.pl jest typowym przykładem reklamy wprowadzającej w błąd konsumenta i mam nadzieję, że Prezes UOKiK, który zajął się sprawą, dojdzie do podobnych wniosków.

 4. piotras

  Wydaje mi się że ten ten portal pobieraczek nie ma podstaw prawnych do tego aby żądać od kogoś takiej kwoty pieniędzy jest to ewidentne oszustwo ze strony tej firmy.Umowa o której mówi pobieraczek jest nie ważna ponieważ kosument nie podpisał jej własnoręcznym podpisem i a poza tym ta firma udostępnia pirackie pliki więć zaden sąd nie podejmie się tej sprawy .A jeżeli chodzi o pobieraczek to ta firma może zostać ukararana za grożby pod adresem konsumenta który został wprowadzony w błąd .Jeżeli chodzi o osoby które zarejestrowały się na na tym portalu i podały fałszywe dane mogą spać spokojnie bo pobieraczek nie jest urzędem czy np Bankiem i konsument nie musi podawać swoich prawdziwych danych osobowych .Każda osoba rejestrując się na jakim kolwiek portalu nie podaje swoich danych prawdziwych ze względu na swoje bespieczeństwo w sieci.Takie jest moje zdanie

 5. piotras

  przepraszam za błędy

 6. Leon

  Moj nieletni syn (wiek10lat)zarejetrowal sie na pobieraczku bez mojej zgody mam zaplacic 94.zł co mam zrobic czy naprade warto zapacic?Czy to tylko oszustfo?

 7. piotras

  Jeżeli chodzi o Pana syna jest on nie pełnoletnią osobą więc nie grozi Panu nic ze strony tej firmy .Jeżeli nawet rozprawa by się odbyła to może Pan się trzymać swojej wersji że syn bez Pana zgody zarejestrował się na tym portalu sąd powinien rozważyć to kwestie ponieważ nie można zawierać z osobą nie pełnoletnią umowy i dlatego taka umowa jest nie ważna .Oczywiście ja nie jestem prawnikiem może wypowie się ktoś z doświadczeniem prawniczym

 8. piotras

  Z tego co wiem to takich ludzi jak Pan ponad dziesięć tysięcy tyle właśnie osób zostało oszukanych przez ten pobieraczek tej firmie nawet by się nie opłacało ze wszystkimi walczyć w sądzie

 9. Marcin Błaszyk

  W mojej opinii nie można w tej sprawie pociągnąć rodziców do jakiejkolwiek odpowiedzialności. Czynność dokonana przez małoletniego do 13 roku życia jest nieważna.
  Nie doszło więc do zawarcia umowy. Przedsiębiorca ponosi ryzyko związane z prowadzeniem działalności gospodarczej i winien był sprawdzić, czy osoba, z którą zawiera umowę ma zdolność do czynności prawnych.

  Ponadto jeżeli Eller Service chce dochodzić odszkodowania od rodziców, to musi wskazać podstawę prawną do takiej odpowiedzialności. W Kodeksie cywilnym przepisem, który przenosi odpowiedzialność za szkodę na osobę trzecią jest art. 427: “Kto z ustawy lub umowy jest zobowiązany do nadzoru nad osoba, której z powodu wieku albo stanu psychicznego lub cielesnego winy poczytać nie można, ten obowiązany jest do naprawienia szkody wyrządzonej przez tę osobę…” Przepis ten w sprawie pobieraczka nie znajduje jednak zastosowania. Czyn osoby, której z racji wieku winy przypisać nie można, musi mieć charakter bezprawny, by można było zobowiązać rodziców do naprawienia szkody. Charakteru bezprawnego nie ma złożenie oświadczenia, które nie wywiera skutków prawnych, czyli dokonanie czynności, która, gdyby małoletni miał pełną zdolność do czynności prawnych, skutkowałby zawarciem umowy.

  Nawet gdyby nie zgodzić się z powyższą argumentacją, należy pamiętać, że odpowiedzialność za działania dzieci ponoszą rodzice na zasadzie winy w nadzorze. Co prawda istnieje domniemanie prawne, że rodzice ponoszą winę w nadzorze, domniemanie to jednak łatwo obalić, jeżeli rodzice sprawują właściwy, ogólny nadzór nad dzieckiem, a dziecko dokonało rejestracji w serwisie w swoim czasie wolnym, w szkole lub u kolegi, bowiem rodzic nie może obserwować tego, co robi jego syn czy córka przez cały dzień. Takie zachowanie rodzica byłoby niezgodne z prawem dziecka do prywatności.

 10. Chico de Ley

  Fakt, iż oświadczenie nie wywołuje skutów prawnych nie ma wpływu na jego ewentualną bezprawnośc. Jeśli jedenastoletnie dziecko zamówi telefonicznie pizze, to choc umowa nie została zawarta, osoba zobowiązana do nadzoru nad tym dzieckiem będzie zobowiązana do naprawienia ewentualnej szkody, zgodnie z art. 427 kodeksu cywilnego. Argument, iż rodzic nie może odpowiadac za swoje dziciecko przez cały dzień jest również chybiony. Zachęcam do przeanalizowania orzecznictwa sądowego, które nie pozostawia żadnych wątpliwości co do wykładni art. 427 kodeksu cywilnego.

  Przykładem zagrożeń związanych z korzystaniem przez osoby niepełnoletnie z internetu jest poniższy kazus:

  http://deser.pl/deser/1,83453,6633902,Ma_3_lata__Kupila_koparke_w_internecie_za_20_tysiecy.html

 11. Marcin Błaszyk

  Posłużę się cytatem z komentarza do art. 427 Kodeksu cywilnego, Kodeks cywilny Tom I, Komentarz do art. 1 -534 , pod redakcją E. Gniewka: “W obecnej dobie, […], nie można wymagać od nich [rodziców], aby nadzorowali każdy krok swojego dziecka. W szczególności brak dozoru osób starszych nad zabawą dzieci w 12-13 letnich, nie może być poczytany za brak nadzoru w rozumieniu art. 427 KC. Zarzut culpa in custodiento można będzie postawić przy rażących zaniedbaniach, uzasadniających przyjęcie winy własnej rodziców.” Dalej autor, na poparcie swojej tezy przywołuje orzeczenia sądów: wyrok SN z dnia 24.9.1971 r. II CR, nipubl.; wyrok SN z 27.1.1971 r. III CRN 448/70, niepubl., wyrok SA w Katowicach z dnia 8.2.1996 r. III ACr 377/96.

 12. piotras

  Ciekawi mnie np jak ktoś jest osobą bezrobotną i jest na utrzymaniu rodziców co takiej osobie może grozić bo właśnie mój kolega jest taką osobą .Nie wiem czy mam racje ale wydaje mi się że jeżeli odbędzie się taka rozprawa to pierwsze co sąd zrobi to sprawdzi czy taka osoba jest gdzieś zadrudniona i czy posiada jakieś dochody wtedy sąd może tylko umorzyć postępowanie przeciwko oskarżonemu .A poza tym wydaje mi się że żadna rozsprawa się nie odbędzie i wszycy mogą spać spokojnie

 13. kasiula30

  no wlasnie ja mam ten sam problem tylko ze syn podal moje dane wszystkie sa prawdziwe ale ja nie wiedzialam nic o tym bo jak slusznie zauwazyl pan marcin niemozliwoscia jest sprawdzanie caly czas swojego dziecka jeszczez jak sie jest osoba pracujaca.co w zwiazku z tym ze syn podal moje dane i jak oni moga mii udowodnic ze to nie syn zrobil tylko ja (ja nie interesuje sie komputerem a tym bardziej nie sciagam plikow )prosze o odpowiedz

 14. piotras

  wydaje mi się że udowodnienie tego w sądzie może być trudnej dla tej firmy bo może Pani powiedzieć że,miała Pani atak grożnych wirusów i hakerów i wdety sądowi to powinno wystarczyć na umorzenie wyroku takiej wersji będzie się trzymał każdy poszkodawany.Tak ja myślę niech się wypowie Pan Marcin on ma większe doświadczenie

 15. andrzej

  Mój kolega ma tens sam problem zarejestrował się na tym pobieraczku otrzymał mailem pogrózki że jak nie zapłaci to znajdą go po jego ip ..itd On jest osobą bezrobotną jest na utrzymaniu rodziców co grozi mu ze strony tej firmy czy jego rodzice mogą być obciążeni karą przez sąd .Proszę o odpowiedz Pana Marcina

 16. Marcin Błaszyk

  Jeżeli osoba, która zawarła umowę nie została wprowadzona przez serwis pobieraczek.pl w błąd co do treści tej umowy, to nie może uchylić się od obowiązku zapłaty. Jeżeli natomiast reklama zamieszczona w serwisie dotycząca pobierania przez 10 dni za darmo wprowadziła w błąd, to od obowiązku zapłaty można się uchylić.
  Poza tym nie spodziewam się, by Eller Service dochodził swoich roszczeń o zapłatę 100 zł, przeciwko tysiącom użytkowników, przed sądem. To się po prostu nie opłaca. Zwłaszcza, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że większość procesów spółka przegra.

 17. bartek

  dzisiaj otrzymałem taki list od pobieraczka

  Ze względu na nie wywiązanie się przez Pana do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 25.07.2009 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Panu na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.

  Pozew przeciwko Panu zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Pana podczas zawierania umowy adres:

  Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli podczas rejestracji podali nam Państwo fałszywe dane osobowe (otrzymamy wtedy zwrot listu z pozwem) o popełnionym przestępstwie niezwłocznie zawiadomimy właściwe organy ścigania. Do identyfikacji posłuży nam adres IP, z którego nastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i data. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów.
  Pana adres IP użyty podczas zawierania z nami umowy z dnia 25.07.2009 to W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania zgromadzonych o Panu danych w celu wyegzekwowania należności wynikającej z zawartej umowy oraz ewentualnego przekazania ich właściwym organom ścigania w przypadku podania fałszywych

  danych. Proszę odpowiedz co mam im napisać Proszę o odpowiedz Pana Marcina

  Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Panu ostateczny termin na dobrowolną spłatę zaległości. Jeżeli usługa Pobieraczek5 nie zostanie opłacona w przeciągu 3 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, wówczas zainicjujemy czynności prawne opisane wyżej, co wiązać się będzie dla Pana z dodatkowymi kosztami (sądowymi i windykacyjnymi) oraz w wypadku podania fałszywych danych zawiadomieniem właściwych organów ścigania i poniesieniem związanych z tym konsekwencji.

  Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

 18. bartek

  Proszę o odpowiedz Pana Marcina co mam zrobić co im napisać P.s że jestem osobą bezrobotną

 19. Trzynastkaa

  Hej, też wpadłam w te sidła. Mam niecałe 13 lat - skończę pod koniec września, nikt oprócz niektórych internautów o tym nie wiem, tym bardziej, że bałabym się reakcji rodziców. Czy w ogóle powinnam się bać mojej głupiej rejestracji? Nie wiem po co to zrobiłam, ale żałuję.. Najśmieszniejsze jednak, że oni mnie straszą sądem rodzinnym, bo powiedziałam im ile mam lat . Co robić? ;D

 20. piotras

  Tak jak pisałem powyżej osoby nie pełnoletnie nie mogą zawierać umowy .A jeżeli chodzi o sąd rodzinny ta sprawa nawet się nie odbędzie .Przeczytaj co napisał o tym Pan Marcin możesz spać spokojnie najlepiej powiedz o tym rodzicom jak najszybciej nic nie ukrywaj.Zawsze każdy ma swoje prawa przed sądem .Ja nie jestem prawnikiem poproś Pana Marcina o odp

 21. marta9022

  Panie Michale jeśli regulamin nie jest umową w kwestii prawnej, a oni umieścili niby w regulaminie, że jest umową to co z tym? To kto ma rację?

 22. xaa

  “Racjonalnie działająca osoba czyta regulamin, zwłaszcza gdy składa oświadczenie woli o jego akceptacji.”

  Nie zgodze sie z tym stwierdzeniem… racjonalnie działająca osoba nie czyta każdego regulaminu, gdyż po 1 ma świadomość, że powinna byc chroniona prawnie (i w większości jest) przed naciągaczami specjalnie tworzącymi długaśne umowy po to, by ich nie czytać/dopiskami małym druczkiem itp, poza tym racjonalnie działająca osoba racjonalnie gospodaruje swoim czasem.. i nie marnuje go na czytanie papierków, chyba, że chodzi o ubezpieczenie na życie/kupno domu itd.

  Nie można reklamować się że “za darmo” a w punkcie 27 paragrafu 33 umowy, pewnie prezentowanej jeszcze w malutkim okienku z paskiem przewijania, dopisać małym druczkiem, że jednak nie za darmo, i zwalać winy na użytkownika, bo niby “sie zgodził”. To zwykłe oszustwo.

 23. isokabiqi

  isokabiqi…

  Parental Control Mtv

 24. pysiak

  PANIE MICHALE, A JEZELI MOJA SIOSTRA KTORA MA 16LAT ZAREJESTROWALA SIE NA POBIRACZCE I WPISALA MOJE DANE,A TERAZ CHCA ODE MNIE PIENIEDZY.(JA MAM 23 LATA) CO MAM ZROBIC???

 25. Marcin

  Ja na Waszym miejscu szedłbym w zaparte, że to jakieś dziecko do lat 10 to zrobiło, syn znajomej co przyszła na kawę i się nudziło, więc skorzystało z komputera, gdzie obok na ścianie wisiały dane, lub też dane były domyślnie wczytane w komputerze czy coś. I tyle. Pobieraczek to oszuści i nie warto im płacić. Takie jest moje zdanie.

 26. Grzegorz

  Witam

  Byłem dzisiaj o u Rzecznika Praw Konsumentów pokazałem mu pisma które otrzymałem od tzw pobieraczka .Z tego co się dowiedziałem od Rzecznika to podobno tak jak ja jest bardzo dużo osób które nie czytały regulaminu i zostały złapane w pułapkę tego serwisu .Zapytałem się czy ta firma nie łamie prawa co udostępniania plików pirackich.Okazało się że ta firma korzysta z serwera uset i jest to legalnie ponieważ uset ma podpisane że moze udostępniać takie pliki .Tzw pobieraczek płaci tej firmie uset za serwer .Druga sprawa jest podanie fałszywych danych tutaj Rzecznik ztwierdził że,jeżeli ktoś podał fałszywe i jest korane i można mieć sprawę cywilną przez podawanie nie prawdziwych danych.Interesowało mnie to czy pobieraczek może mnie znaleść mnie po moim ip numerze okazało się że tak ale na to muszą nakaz od Policjii i Prokuratora.Jeżli takie pismo przyjdzie mi na adres powiedział mi żebym go nie odbierał .Co do sprawy sądowej która mam taką nadzieję że się nie odbędzie ponieważ nie byłem więc mam dużą szansę na umorzenie takiej sprawy .Na koniec Rzecznik powiedział mi żebym nic nie płacił i poczekał co będzie dalej …

 27. Grzegorz

  Panie Marcinie może się Pan wypowie bo ostatnio jest Pan nie aktywny w tej sprawie

 28. Marcin Błaszyk

  Nie pisałem, ponieważ kilka dni byłem na urlopie. W każdym razie wszystkim, którzy czują się oszukani przez serwis pobieraczek.pl radziłbym spokojnie odłożyć wezwania do zapłaty na dno biurka. Z mojego punktu widzenia pozywanie kogokolwiek byłoby dla Euler Servce obarczone wysokim ryzykiem przegranej, a to z powodów wymienionych w tej dyskusji, więc nie będę ich tutaj powtarzał. Ogólnie nie ma się czym przejmować. W całej sprawie bardzo pozytywne jest to, że społeczność internetowa tak szeroko, szybko i stanowczo zareagowała. Pokazuje to takim przedsiębiorcom, jak Euler Service, że lepiej nie próbować “kontrowersyjnych metod reklamy”, bowiem w taki sposób nie zawsze można zarobić.

 29. onar99

  Witam zarejestrowalem sie w pobieraczku na falszywych danych co moze mie za to grozic ???

 30. onar99

  Zapomnialem dodac ze mam 17 lat a wiec jestem niepelnoletni.
  A i jeszcze jedno czytalem regulamin i natknolem sie na:
  Spółka umożliwia zawarcie umowy o świadczenie Usługi Usenet w następujących pakietach cenowych:
  “1.Pobieraczek5 - Limit 5 GB transferu miesięcznie, okres trwania umowy - 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy ? 7,90 PLN (słownie siedem złotych dziewięćdziesiąt groszy) brutto miesięcznie, opłata pobierana jednorazowo za okres trwania umowy po jej zawarciu ”

  A wiec dlaczego mam do zaplaty prawie 100zl jezeli od zarejestrowania sie tam minely niecale 2 miesiace a ja nie wybieralem zadnych pakietow z limitem pobierania

 31. Grzegorz

  Tak jak wszyscy też nie zamierzam im płacić poczekam co będzie dalej jak nawet przyjdzie mi pismo od tej firmy to nie zamierzam go odbierać .Najgorsze jest to ze ta firma może sprzedać nasz dług firmie windykacyjnej tu może być nie miło z tego co się orientuje to dług musi na rosnąć na kwotę około 2000 tys zł .Ale mam nadzieję że ta firma da sobie spokój z nękaniem wszystkich którzy się zarejestrowali i odpuszczą sobie tak krok .Co do podanie fałszywych sąd może ukarać karą porządkową lub umorzyć postępowanie .Nigdy nie byłem karany więc tak naprawdę nie wiem jak to się będzie odbywać .

 32. Grzegorz

  Panie Marcinie proszę o odpowiedz czy mam rację

 33. jola

  jestem w takiej samej sytuacji jak bartek dostalam upomnienie i 3 dni do zaplaty tyle ze na portal pobieraczka weszla moja corka lecz na moj adres teraz ja dostaje upomnienia do zapłaty dodam ze moja corka ma 11 lat tlumaczyla mi ze pisalo ze przez 10 dni korzysta za darmo po czym myslala ze jesli bedzie chciala korzystac z niego moze na stale sie zapisac ale za zgoda moja -co mam robic moze jakis radca nam jest potrzebny bo ja osobiscie nie znam sie na prawie a z tego co tu widze jest nas bardzo duzo i to na roznych stronach wiec co mam robic placic nie placic? pomozcie moze juz odbyla sie jakas sprawa?

 34. Marcin Błaszyk

  Myślę, że żaden prawnik nie jest Pani potrzebny. Proszę uważnie przeczytać poprzednie komentarze.
  Nie wydaje mi się, by groźba procesu była realna, a nawet gdyby była realna, to wartość dochodzonego roszczenia jest relatywnie bardzo niska.

 35. WIOLKA

  ZOSTAŁAM RÓWNIEŻ OSZUKANA MAM DO ZAPŁATY OKOLO 100 ZŁ. WESZŁAM TYLKO RAZ MIALO BYĆ ZA DARMO I NIESTETY NIE MOGŁAM KORZYSTAĆ Z TEJ USŁUGI,GDYŻ HASLO OTRZYMANE W OGÓLE NIE WCHODZIŁO POŹNIEJ WYSŁAŁAM REZYGNACJĘ POINFORMOWANA ŻE NIE MOGĘ ZREZYGNOWAĆ DGYŻ MINEŁO 7 DNI . CZUJE SIE PODLE OSZUKANA NIE DOŚĆ ŻE ZAŁOŻYŁAM KONTO W OKRESIE PROMOCJI I PO NIEJ NIE KORZYSTAŁAM Z TEJ STRONY TO MAM ZAPŁACIĆ JAK ZA MIESIĄC KORZYSTANIA ZA INTERNET

 36. pan marian

  kochani zostałem oszukany na 100 zł.jak można tak oszukiwac ludzi bez żadnego widocznego ustalenia ceny w danym serwisie.ja nic nie wiedziałem dopiero maludy mi dzisiaj powiedział że zalogowali sie na pobieraczek pl. bo byli ciekawi co to jest. prosze o pomoc

 37. Jaga

  Dziś dostałam od pobieraczka taką wiadomość:
  Szanowna Pani Szulc,

  Ze względu na nie wywiązanie się przez Panią do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 30.08.2009 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Pani na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.

  Pozew przeciwko Pani zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Panią podczas zawierania umowy adres:

  Jagoda Szulc
  60-128 Poznań
  Zgoda 20

  dodam,ze podalam falszywe dane,tzn.adres jest prawdziwy,ale nie moj,co teraz???
  Mam placic?powiedzialam o tym mamie,jest zla troche na mnie,ale co ja poradze na to,ze oni kase sciagaja ze mnie,a regulamin byl aktywowany i nie zostalam o tym poinformowana???
  Co robic??? ;(
  Zakłopotana! :(((

 38. anai559

  Art.304 spis25
  Ostrożnie! Pobieraczek.com to kolejny adres Pobieraczek.pl!
  Pobieraczek.pl - uważaj na to oszustwo!

  Pobieraczek.pl nie ustaje w wysiłkach, żeby zastraszyć jak największą liczbę internautów. Twórcy serwisu wiedzą, że to osoby, które szukały nielegalnego oprogramowania i spiraconej muzyki, więc ? w domyśle ? obawiające się kontroli policji. Nic zatem dziwnego, że chętnie zastraszają swych ?klientów?: […]

  Jeśli zostałas/ zostałes nastraszony POBIERACZKIEM.pl nie boj się!!!!!

  Art204 prot45 mowi
  Umowa bez podpisu stron jest nieważna. Mogą gościowi skoczyć. Po co w ogóle zawracać sobie tym tyłek? Mnie kiedyś telekom naciągnął. Na usługę której nie używałem, a naliczyli rachunek. Miało być za darmo, a potem oczywiście przedłużyli bez mojej zgody. Teoretycznie to w sądzie byłoby do wygrania. Z drugiej strony - umowę na telefon miałem podpisaną. Moja ustna zgoda była nagrana, bo nagrywają rozmowy. W regulaminie było napisane co prawda, jak chcą mnie orżnąć, ale koleś który mi to przez telefon przedstawiał nawet się o tym nie zająknął. Mając dużo czasu i stalowe nerwy można by sprawę z nimi wygrać. Wolałem zapłacić te 50 zeta i mieć spokój. Ale w tym wypadku odpowiedziałbym im jak wujek Staszek - mistrz ciętej riposty.
  Ust.nr.765 mowi ze pobieraczek nie posiada prawdziwych dokumentow : na ich amail odpisz anstepujaco:

  - REGULAMIN KTORY mACIE NIE JEST UMOWA ! NIE PODPISYWALAM ZADNEGO DOKUMENTU
  PAPIEROWEGO O TYM MOWI USTAWA ! JEZELI NIE PODPISALAM DOKUMENTU
  PAPIEROWEGO NIE MAM
  OBOWIAZKU WYWIAZYWAC SIE Z NIEGO! JA TEZ MOGE SOBIE NAPISAC REGULAMIN
  KORZYSTANIA Z KIBLA
  W DOMU !

  Ostrzegam wszystkich użytkowników ktporzy zalogowali się na tym portalu POBIERACZEK.PL
  Ania

 39. anai559

  tez zostałam pzrez nich oszukana…i totalnie to olewam…noe boje sie o to…bo prawa konsumenta mnie bronia!

 40. anai559

  pozdrawiam wszystkich…sory za bledy…

 41. bonia

  zobaczcie ilu nas jest oszukanych http://proca.pl/pokaz/3391/zamkniecie_pobieraczek_pl

 42. mTons

  Też padłem , myślałem że jest bezpłatne a później zostanie anulowane,

  Teraz się nasuwa pytanie czy nie lepiej zapłacić te niecałe 100 zł i później zrezygnować ?

  Zastanawia mnie czy przypadkiem nie działają tak, że zbierają teraz ludzi a później po pewnym czasie jak będą odsetki będą sądy.

  Kolejny problem i może nie danych nie podałem żadnych, np. a miasto to litera losowa, zresztą wiele różnych stron na jakich rejestrowałem się było do podania adres np na MS, nie chciałem więc nie podałem dopiero później modyfikuję jeżeli jest taka potrzeba.

  Panie Marcinie będę bardzo wdzięczny za odpowiedz.

 43. piotras

  zobaczcie tutaj www.wykop.pl ilo osób dało się nabrać

 44. marsi

  witam. pobieraczek działa nie legalnie to po pierwsze po drugie jego siedziba niby znajduje się w gdańsku czy w gdyni a pieniądze wysyła się na konto w holandi, hahaha mój dziadek jest sędzią powiedział żeby nie wpłacać żadnych pieniędzy na to konto poniewaz to nie zgodne z prawem. wię napisałam im iż wszelkie powiadomienia proszę konsultować z moim prawnikiem i podałam i numer tel. oczywiście bez odzewu zobaczymy co dalej…a co najlepsze nie pamiętam czy podałam im dane prawdziwe. w e-mailach które dostaje jest nazwa mojej skrzynki

 45. JagaJG

  Witam wszystkich forumowiczów! Dostałam oczywiście wezwanie do zapłaty i płacić nie zamierzam. Ale chciałaby podrążyć temat. Jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam na pogawędke - moje gg to 3995051
  Trzeba się jakoś ratować.

 46. JagaJG

  To jeszcze raz ja!Przepraszam ale coś mi się klawisze z tych nerwów pokręciły moje gg to 3994051

 47. P

  denerwuje mnie to bo mnie tez nabrali !!!! ale nie zapłace…. jakie jest wasze zdanie?P.

 48. Pieniacz sądowy

  Szanowny wyłudzaczku. Oczywiście nie zapłacę i z niecierpliwością czekam na pozew sądowy bo sprawa z moim sąsiadem o parpanie moich kur w jego ogródku niestety po trzech latach się zakończyła i trochę się nudzę. Cieszę się również że rozprawa odbędzie się w moim mieście , czyli mówiąc po sportowemu będę gospodarzem spotkania. Ta ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku daje wiele możliwości interpretacyjnych więc myślę że rozprawa będzie ciekawa.Oczywiście linię obrony oprę na wprowadzeniu w błąd i dobrych obyczajach np:Zgodnie z artykułem 3851 Kodeksu cywilnego, nieuzgodnione z konsumentem postanowienia umowy, kształtujące w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami jego prawa i obowiązki, nie są dla niego wiążące. Za nieuzgodnione indywidualnie uważa się te postanowienia, na których treść konsument nie miał rzeczywistego wpływu. Mogą one być zawarte w samej umowie, jak również w dołączonych do niej wzorcach, regulaminach, ogólnych warunkach umów itp.Mam też wiele innych pomysłów.A kiedy (w co wierzę)zapadnie korzystny dla mnie werdykt, złożę doniesienie obywatelskie do prokuratora o próbie wyłudzenia i ponownie spotkamy się w Sądzie tyle że wydz. karny. Pozdrawim was ciule (ups sorki) czule.Pieniacz sądowy.

 49. P

  Panie Marcinie. Krótko i na temat - obawiać się? Założą mi sprawę w sądzie?

 50. Marcin Błaszyk

  Ja bym na wystąpienie z pozwem się nie zdecydował.

 51. P

  Panie Marcinie, ale czy ludzie powinni się obawiać, że pozwą ludzi? Proszę odpisać…

 52. Marcin Błaszyk

  Jak napisałem wcześniej, nie zdecydowałbym się na pójście do sądu. Co zrobi właściciel pobieraczka, nie wiem. Jednak według mojego przekonania i z zastrzeżeniem, że każda sprawa może być nieco inna, szanse na wygraną są niewielkie, a opłacalność toczenia sądowych bojów o 100 PLN żadna. Nie mniej jednak proszę nie traktować tej opinii jako gwarancji, że nikt nie zostanie pozwany.

 53. P

  Wie pan, większość osób pisze, że to kłamstwa, by się tym nie przejmować, bo taka prawda… Pan pomyśli, walczyć za blisko 100 zł? I to tyle osób? Nie wydaje się to panu z deka śmieszne?

 54. P

  Podobno ktoś już się tym zajął?Coś to dało?Czy nadal zamierzają straszyć ludzi…

 55. P

  przepraszam że tak dużo piszę ale chciałabym dodać, że, kto by wysyłał wiadomości między 3-4 nad ranem. napisze tak nie wierzę, aby cokolwiek powstało sensownego z tych gróźb…

 56. P

  Jeszcze jedno ważne pytanie. Gdyby Pobieraczek wniósł oskarżenie (choć wiem że tak nie będzie) to po jakim czasie dostanę wezwanie do sądu??

 57. P

  to moja ostatnia wiadomość. byłam u informatyka. powiedział że to prawda o tym pobieraczku. zadzwoniłam do nich. przeprosiłam że nie płaciłam i że podałam fałszywe dane. gość jest miły, szczerze ze mną rozmawiał. zapłaciłam. wszystko jest dobrze. a z tym co napisali że mnie do sądu podadzą to na prawde tak jest ale podają po czasie. jak ktoś na prawdę nie zapłaci. wreszcie mam spokój :) dziękuję za uwagę i pozdrawiam :)

 58. izik1979

  Moim zdaniem powinniscie odpisac im na maila taka trescia jak i ja to zrobila kiedy moj maz mi powiedzial ze w to bagno wpadl: “Dnia 29.09 przekraczając okres 10 dniowy, zgodnie z Państwa regulaminem wyraziłem chęć zawarcia umowy o świadczenie
  przez firmę usług okresowych polegających na możliwości korzystania ze strony pobieraczek.pl w zamian za miesięczny abonament. Ponieważ do dnia dzisiejszego, tj.16.10.2009. umowy nie dostałem a akceptacja rekulaminu nie oznacza podpisania umowy zgodnie z artykułem przytoczonym przez Pańswa w Państwa regulaminie.Ponadto otrzymuję od Państwa emaile z
  pogróżkami,dlatego też rezygnuję z wyrażonej akceptacją regulaminu chęci
  podpisania umowy. Informuję również, że jakakalwiek dalsza korespondencja na podany w trakcie rejestracji email będzie zgłaszana
  odpowiednim organom ścigania jako próba zastrasznia i wymuszania świadczenia nienależnego oraz jako narusznie podlegających ochronie danych oowych.

 59. izik1979

  mysle że wypowiedz z 16.10.2009 at 14:23 jest przeslana przez jednegoz ludzi ktorzy zarabiaja na tym pobieraczku!!!!!!!
  ludzie nie płaccie to oszusci!!!!!!!

 60. K

  nie zapłacisz, będziesz mieć sprawę w sądzie. na prawdę.

 61. P

  izik1979 nie! rozmawiałam z nimi i na prawde tak mi facet powiedział. wolałam zapłacić niż sądzić się z nimi. ile ja mam lat? co mam sie bawić w sądy? wole zapłacić i mieć z głowy ! a nie że honor najważniejszy…. nie bądź taki mądry.

 62. basia

  No widzę że większość ludzi nie chce zapłacić za całego pobieraczka, ja też się wstrzymuję. Na cała tę stronę weszła moja córka -16 lat-,dziś się przyznała, podała błędne dane oprócz imienia i nazwiska. czy ktoś wie jakie konsekwencję mogą być z tego tytułu?

 63. M

  niby mówią, że 6 mies.-8 l. ale oni tylko z początku straszą tak jak mnie… gdy zadzwoniłam powiedzieli że do tego daleko, najpierw windykator, ale zapłaciłam, po co mi kłopoty… jestem dorosła i mam gorsze sprawy niż pobieraczek :) nie bójcie się :) to będzie pomału szło, ale w końcu będzie finał.

 64. izik1979

  info do K,P i M, a tak naprawde to niby za co mam płacic? nikt nic nie sciagal a to ze ludzi wprowadzaja w blad to ich sprawa, poza tym tak jak napisalam najpier to niech ten ich caly prawnik nauczy sie interpretowac ustawy i KC, zgodnie ztym jak napisalam do trzech miesiecy mozna wypowiedziec regulamin ktory sie zaakceptowalo. jeszcze raaz podkresle regulamin to nie umowa!!!!!!!!! i niech nikt mnie nie straszy bo jeszcze ja ich do sądu podam a Wam sie dziwie K,M i P i jestem pewna ze jestescie jedna osoba ktora pod pseudonimem K,M lub P sie wypowiada na rzecz pobieraczka…. no coz kazdy z nas ma swoich fanow i faworytow… Wy tez mozecie miec. ps. ja rowniez jestem dorosla osoba pelniaca funkcje publiczna wiec tez nie moge sobie pozwolic na tego typu skandale ale dla mnie caly

 65. izik1979

  info do K,P i M, a tak naprawde to niby za co mam płacic? nikt nic nie sciagal a to ze ludzi wprowadzaja w blad to ich sprawa, poza tym tak jak napisalam najpier to niech ten ich caly prawnik nauczy sie interpretowac ustawy i KC, zgodnie ztym jak napisalam do trzech miesiecy mozna wypowiedziec regulamin ktory sie zaakceptowalo. jeszcze raaz podkresle regulamin to nie umowa!!!!!!!!! i niech nikt mnie nie straszy bo jeszcze ja ich do sądu podam a Wam sie dziwie K,M i P i jestem pewna ze jestescie jedna osoba ktora pod pseudonimem K,M lub P sie wypowiada na rzecz pobieraczka…. no coz kazdy z nas ma swoich fanow i faworytow… Wy tez mozecie miec. ps. ja rowniez jestem dorosla osoba pelniaca funkcje publiczna wiec tez nie moge sobie pozwolic na tego typu skandale ale dla mnie caly ten pobieraczek to skandal!!!

 66. M

  zgadzam sie, że to skandal, ale cóż. ja tylko mówie że zapłaciłam i mam spokój nareszcie. jak jest pani dorosła to nie powinna się pani w ogóle wypowiadać na ten temat i po prostu olać to co ja pisze a widze że pani lubi sie kłócić… ja tam sie nie kłóce tylko mówie po raz któryś tam ze zapłaciłam i też nie korzystałam…

 67. M

  a K,P i M to faktycznie jest jedna i ta sama osoba… to są inicjały… i nie jestem pracownikiem z pobieraczka…
  p.s nawet gdyby do sądu ich pani podała to nic pani nie wskóra bo ponoć mają dobrych prawników… powiem tyle życze powodzenia… nie warto sie im stawiać, zauważyłam.gdybym chciała to bym z nimi wygrała, ale mam ciężką sytuacje i ona mi na to nie pozwala… pozdrawiam.

 68. bartek

  ten cały pobieraczek może mi w….i…wysk..skoro tyle osób jest oszukanych z tego co wiem to jakies o 15000tys ludzi to nawet jak mnie znajdą to moze za jakieś 20lat ja to olewam .Oni tylko czekają na takie osoby co za płaćą i się śmieją taka jest prawda

 69. magma

  Witam mam 16 lat dzis zauwalem ta wiadomosc i nie wiem co mam zrobic zaplacic czy nie pomuzcie mi :)

 70. M

  a powiem wam właściwie że nie wiem o co tu chodzi w tym, rozmawiałam z facetem, szczerze mi odpowiadał na pytania i był grzeczny… doszłam z nim do porozumienia… również myśle że oni sie z tego śmieją ale informatyk mi powiedział ze oni na prawde podają ludzi do sądu i sie wystraszyłam… nie chce miec kłopotów bo one mi są niepotrzebne dlatego wolałam zapłacic…

 71. bartek

  niech sobie podają tylko za ile lat mnie znajda .Będą każdemu wytaczać proces sądowy oni myślą że znajdą mnie po ip już nie bo dane na serwerze są tylko zapisywane tylko miesiąc i tam było zapisane na jakie strony wchodziłem a z tego co czytałem na innych stronach osób takich jak ja jest mnóstwo jak by mieli każdego z tych 15000 ludzi podawać to bym kasy nie starczyło a poza tym żaden proces się jeszcze nie rozpoczął to jest zwykłe za straszanie i nic więcej

 72. M

  ja słyszałam inaczej a kłócić sie nie bede bo mam to już za sobą całe szczęście…

 73. M

  mają jakiś tam swój regulamin i jego sie trzymają… omijać pobieraczka szerokim łukiem na prawde… pzdr.
  nie wpadnijcie w to bagno…

 74. Myślący

  Tak czytam te wypowiedzi, i sobie mysle, bo niektore osoby radza aby jednak zaplacic?! a jak ja pomaluje sobie na czerwono kamien i wywiesze regulamin - ze kto go kopnie to znaczy ze akceptuje ten regulamin i ma mi 1 tys zaplacic za przejscie przez moj plac -nawet jak nie przejdzie to o itak ma zaplacic po potwierdzil kopnieciem regulamin!!/ i w zasadzie to tez sie kupy trzyma/w tym wypadku klikniecie kamienia to tez jest oswiadczenie woli.

 75. Myślący

  A mam pytanie do znawcow tematu?? a jesli ja podam sie np. za bardzo znaną osobe z rzadu /dane na stronach www/ i skorzystam z ip kompa informacyjnego w kancelarii jednej z partii(np. z sadach obecnie kompy sa ogolno dostepne w informacji w bankach itp./ to czy wytocza proces - takiej znajej osobie i na kancelarie rzadu przyjdzie pozew?? :-) domyslcie sie o kim pisze

 76. M

  a ja zapłaciłam pod fałszywmi danymi i piszą że żadna wpłata nie doszła i nie wiem co mam teraz zrobić bo oni nie rozumieją że to fałszywe dane były… ale przyznałam się że to byłam ja i że pieniądze doszły… panie Marcinie co ja mam im napisać by dotarło do nich że ja Wpłaciłam?

 77. M

  fakt, wpłaciłam, pod fałszywymi danymi ale chyba z tego powodu nie wytoczą mi procesu… bo mam dowód że zapłaciłam ale właśnie… dane fałszywe.

 78. M

  tzn przy rejestracji skłamałam a jak wysyłałam pieniądze to prawdziwe…

 79. JURASSS

  ale jazda. TEn od incjałow : K,P i M juz kilka razy pisał: PISZE tu OSTATNI RAZ , a nadal pisze :) STRaSZNIE mu zalezy ,zebysmy ZAPŁACILI. jaki ma w tym interes??? KOcha nas jak JEZUS i chce naszego dobra i nie chce zebysmy do sądu latali??? a moze ma jakis INNY interes?? PAnie: K,P i M . Jaką masz prowizje od kazdego wpisu tu i na innych forach ,gdzie PRZEKONUJESZ ,ze TRZEBA zapłacic??

 80. M

  nie chce by ludzie w błoto wpadali i nie panie tylko jestem płci żeńskiej !!!

 81. M

  sama znów dostaje od nich pogróżki a właściwie to dostawałam… teraz upominają sie o wpłate którą wpłaciłam… i więcej nie zamierzam zapłacić !!

 82. Omen

  A jesli podałęm fałszywe dane i ich nie pamiętam to moge pod rachunkiem wpisać właściwe dane??

 83. M

  ja tak zrobiłam ! i mi napisali że nie wpłynęło nic i coś tam że księgują a jak im napisałam że wpłynie pod prawdziwymi danymi to już mi tydzień nie odpisują…!

 84. atol

  http://technologie.gazeta.pl/technologie/1,88451,6974073,_akt___Grupa_antypiracka_ZPAV_sprawdzi_Pobieraczka.html

 85. atol

  Prześlę jeszcze inne linki do odsłuchania

 86. atol

  http://www.radiozet.pl/Programy/Dzwonie-do-Pani-Pana-w-bardzo-nietypowej-sprawie/Interwencja-Janusza-Weissa-w-sprawie-strony-pobieraczek.pl

 87. atol

  http://www.radiozet.pl/Programy/Dzwonie-do-Pani-Pana-w-bardzo-nietypowej-sprawie/Janusz-Wiess-sprawdza-czy-wlasciciel-strony-pobieraczek.pl-pobiera-zgodnie-z-prawem-pieniadze-od-swoich-klientow

 88. atol

  Ja też otrzymuję emaile od pobieraczka .Na podstawie tych rozmów stwierdzam , że w UOK mają też niezły bałagan.Każdy mowi co innego . Myślę , że pobieraczek jest górą . Narazie nie mam zamiaru płacić , choć przyznam , że boję sie ,że mogą oni wygrać .

 89. atol

  Wysłałam pisemne oświadczenie odstapienia od umowy za potwierdzeniem odbioru ale nie wiem czy to coś da . Oni nie przyjmują do wiadomości , że chcemy rozwiązac ta ich umowę.Wszędzie można umowy rozwiązywac .

 90. bartek

  na ten temat była już rozmowa w radiu zet przeprowadzał ją Pan Janusz Wajs .Próbował do nich dzwonić i włączyła się automatyczna sekretarka mnie się wydaje ze tego pobieraczka prowadzi dwie osoby .Jak na razie nie mają żadnej sprawy wygranej .

 91. Marta

  Wajs powiedział, nie da sie nic z nimi zrobić. Są na prawie, tylko takim dziwnym. Zawiłym. I faktycznie pozywają ludzie do sądu, pytałam informatyka, oraz byłam na policji. Ale na szczęście ja już mam to za sobą… Nikt z nimi sprawy nie wygra i nie wygrał. - informował Janusz Wajs. Trudno, co będzie to będzie… Ja wolałam zapłacić by móc spełnić swoje marzenia i bym nie dostała wyroku… Róbcie jak uważacie. Moge zyczyc tylko powodzenia.

 92. Marta

  Ja rozmawiałam z trzema osobami z Pobieraczka. Dwie kobiety, jedem mężczyzna. I wiem że Ci którzy założyli konto na Pobieraczku co oczuwają. Odczuwałam to samo.

 93. SUCHEN4

  NIEGNIEWAJ SIĘ MARTA ALE KŁAMIESZ….Z KIM TY TAM ROZMAWIAŁAŚ ?SKORO DZIENNIKARZOM SIĘ NIE UDAŁO…..TY CHYBA JESTEŚ JEDNĄ Z NICH…I ZA CO ZAPŁACIŁAŚ PYTAM SIĘ?? ZA GŁUPOTĘ CHYBA BO NAPEWNO NIE ZA POBIERANIE FILMÓW BO ANI W OKRESIE PRÓBNYM 10 DNI ANI PO ZAPŁACENIU 98 ZŁ NIE DA SIĘ NIC ŚCIĄGNĄĆ

 94. SUCHEN4

  CHYBA ŻE ZAPŁACIŁAŚ DLA ŚWIĘTEGO SPOKOJU CO OZNACZA ZE UGIĘŁAS SIĘ POD SZANTAŻEM….A OD ZAWIŁEGO PRAWA JEST SĄD SPRAWIEDLIWY ŻEBY TO ZAWIŁE PRAWO ZWŁASZCZA W TYM PRZYPADKU WYPROSTOWAĆ

 95. SUCHEN4

  GDYBY TO BYŁO KILKADZIESIĄT OSÓB TO BYM UWIERZYŁA ŻE ZAGAPILI SIĘ….TRUDNO PŁACIĆ! ALE KILKANASCIE TYSIĘCY LUDZI NIE MOGŁO SIE ZAGAPIĆ…..POMYLIĆ…EWIDENTNY KANT I NIEWIERZĘ ŻEBY JAKIŚ SĄD BYŁ TAKI PŁYTKI….TU PRZECIEŻ PRAWNICY SIĘ WYPOWIADAJĄ

 96. SUCHEN4

  NIEMA DZIWNEGO PRAWA WSTYD PANIE WEISS .TO NIE KOMUNA …CHYBA ŻE PAN WEISS TAK NIE POWIEDZIAŁ TO PRZEPRASZAM….MARTA TAK TWIERDZI…JEZELI KTOŚ WYŁUDZA PIENIĄDZE BO ZNALAZŁ LUKE W PRAWIE TO JESZCZE GORSZY OSZUST..A MY NIE MOŻEMY MU ZA TO PŁACIĆ

 97. alexandra

  ten cały pobieraczek to sodoma i gomora! umowy zawierane z dziećmi a pornografie i erotykę reklamują?.jeden burdel nastawiony na wyciągnięcie pieniędzy od każdego choćby od dzieci byle było 98 w kasie a gdzie moralność?zasady czysto ludzkie?.panie i panowie z pobieraczka?.macie dzieci?????

 98. STEFAN

  TO NIE JEST ZAPOMINALSTWO INTERNAUTÓW DRODZY PANOWIE.TO JEST TAK NARZUCONY TEMAT ŻEBY NIEŚWIADOMY CZŁOWIEK W TO WSZEDŁ A KLAMKA ZAPADŁA. BO PRZECIEZ MOGŁO PISAĆ 10 DNI DARMO A POTEM 7.90 MIESIĘCZNIE .LUB JAK TO INNE FIRMY ROBIĄ MAILA NALEŻAŁO PRZYSŁAC ŻE OKRES 10ODNIOWY SIĘ KOŃCZY PRZYPOMINAMY O AUTOMATYCZNEJ REJESTRACJI..A LUBIĄ MAILE WYSYŁAC TYLKO TAKIE JAK IM PASUJĄ.TO BYŁO EWIDENTNE I PERFIDNE NARZUCENIE A POTEM BEZCZELNY SZANTAZ .TAKŻE DZIECI ZAREJESTROWANYCH. I MAM NADZIEJĘ ŻE O ILE DOJDZIE DO JAKIEJS SPRAWY W SĄDZIE TO MĄDRY SĄD NIE BĘDZIE SŁUCHAŁ TEGO BEŁKOTU ŻE PRAWO PO ICH STRONIE ITP. TYLE TYSIĘCY LUDZI TO NIE PRZYPADEK!

 99. STEFAN

  POZATYM WYNIKA Z CAŁEJ SPRAWY ZE NALEŻY ZAPŁACIĆ ZA ZAREJESTROWANIE SIĘ 94.80 GR TO PRZESADA .MOŻECIE JUŻ ZAMKNĄĆ TEN BIZNES BO O ILE NIKT SIĘ NIE NABIERZE TO NIKT TYLE NIEZAPŁACI PODCZAS GDT DZIŚ JUZ MOZNA ZGRYWAĆ ZA DARMO Z WIELU WIARYGODNYCH ŻRÓDEŁ.

 100. Marta

  Słuchaj SUCHEN! Tak mi mówił dobry informatyk i ten Wajs to też potwierdził, że sprawy z nimi się nie wygra. Zapłaciłam bo nie mam czasu na bajery ! Jestem osobą dorosłą i na prawde mam co robić a jeżeli ty lubisz sie w to bawić to sie baw…

 101. Marta

  A i na policji też byłam, pytałam. Mówili to samo.

 102. Marta

  Ja ci Suchen nie rozkazuje wierzyć. Napisałam co miałam napisać i skończyłam. Twoja sprawa co ty zrobisz.

 103. ALEXANDRA

  JAK ZAPŁACIŁAŚ TO CO TY TU JESZCZE ROBISZ NA TYM FORUM .NA CO LICZYSZ ? NIE STRASZ LUDZI ŻEBY PŁACILI BO NIE WYGRAJA BO TO NIE PRAWDA WYGRAJĄ CI KTÓRZY NIE ZAPŁACĄ ,A CI KTÓRZY ZAPŁACILI JUŻ PRZEGRALI…94.80 GR

 104. Marta

  No co ty nie powiesz. Nikogo nie strasze, mówie jak jest. I to co słyszałam, a że wy tego nie rozumiecie to wasza wina. Ogólnie jestem za tym by nie płacić. Są na prawie, zawiłym, to cwaniaki. Ja miałam nie zapłacić ale jak mi policja i informatyk nastraszyli to machnęłam ręką i zapłaciłam… Z ludźmi z Pobieraczka gada sie jak z butami, nie dogadasz sie. Postawią na swoim i płać. Cóż, wolałam uciec od kłopotów. A wy walczcie. Życze wam powodzenia. Nie odpisujcie mi już, bo i tak tutaj już nie zajrze, faktycznie nie bede ludzi straszyć, niech robią swoje, a później dostają wezwania do sądu :) sympatycznie :)
  Do widzenia !

 105. Marta

  I teraz na prawde mówie że już tutaj nie zajrze. Faktycznie nie mam powodów. Zapłaciłam, uciekłam. Moge zyczyc powodzenia - zatem życze :D
  Bye.

 106. mirek

  No cóż , zauważcie co napisała Marta. Niby że nie należy płacic , to jednak są na prawie . Dlaczego ? Bo tak powiedział p. Weiss. A ja jak żyję nie słyszałem większych głupot w radiu . Ziarnko zasiane. I po co tyle wpisów - wystarczył jeden. Chyba naprawdę gościliśmy pobieraczka. Jeśli jej marzeniem było zaplacic pobieraczkowi / cytuję” Ja wolałam zapłacić by móc spełnić swoje marzenia …” / no to te marzenia jakieś ubogie. Pierwsze słysze by policja a tym bardziej informatyk ferowali wyroki , totalna bzdura. I ten wpis pojawia sie po audycji Weissa i już w pismach pobieraczek własnie na program Weissa powołuje się udowadniając , że ma rację. Tak ochoczo w pismach podaja link do tej audycji lecz nie mówia , gdzie można przeczytać ” prawdziwe ” wpisy niezależnych prawników. A awoja drogą wpis Marty zbiega sie czasowo z audycja Weissa - przypadek czy pobieraczek?

 107. SUCHEN4

  PROSZĘ PAŃSTWA CZYTAM NA WIELU FORACH BO CHCĘ BYĆ NA BIERZĄCO I CZYTAM ŻE WIELU ZAPŁACIŁO A DALEJ DOSTAJĄ UPOMNIENIA ALBO NIE DA SIE NIC ŚCIĄGNĄĆ ZTEJ STRONY….WIĘC TEZ DLA SPOKOJU BYM ZAPŁACIŁA I ŚCIĄGAŁA ALE MAM TO SZCZĘSIE ŻE MOJA KOLEŻANKA ZAPŁACIŁA I ŚCIĄGA WILKIE G………SORY WIĘC ZA CO ?

 108. SUCHEN4

  A POLICJA ŻEBY NA TEN TEMAT SIĘ WYPOWIEDZIEĆ MUSIAŁABY PROWADZIĆ DOCHODZENIE W TEJ SPRAWIE ALE NIESTETY NIC NIE ROBIĄ I NIC NIE MÓWIĄ NA TEN TEMAT …CHYBA ŻE JAKIS TWÓJ ZNAJOMY POLICJANT MA SWOJE ZDANIE NA TEN TEMAT…..MA PRAWO TAK JAK TY JE MASZ….A JA WIEM ŻE NAWET JAK DOJDZIE DO SPRAWY TO JA I TYSIĄCE LUDZI JĄ WYGRAMY I POBIERAK ODDA TE PIENIĄDZE TYM KTÓRZY PODALI PRAWDZIWE DANE…A MOŻE JESZCZE DOJDZIE DO TEGO PSYCHICZNE MOLESTOWANIE…( MOJEJ KOLEŻANKI DZIECKO CIERPI BO ZA PÓŻNO MAMIE SIE PRZYZNAŁ UWIERZYŁ I SKOŃCZY SIĘ U PSYCHOLOGA SZKOLNEGO)…PRAWDA PANI BŁASZCZYK???

 109. EWA

  MARTA POJAWIA SIĘ NA WIELU FORACH O POBIERACZKU I GADA PODOBNE ALBO TE SAME BZDURY….CZASAMI ZMIENIA TYLKO NICK NA M. ALBO INNY ALE POZNAJE TEN SAM BEŁKOT PODTRZYMUJĄCY NAPIĘCIE…STRACHU….HA HA…ALE SIĘ NIEPODDAJE

 110. Domi

  pobieraczek to dno…mnie również oszukano…;/

 111. Monia

  ja również jak i wielu innych zostałam przez pobieraczek.pl oszukana i również nie mogłam pobrać żadnych plików z tej strony.Natomiast dostaje teraz maile wzywające mnie do zapłaty kwoty około 100 zł to jest jawne oszustwo bo przypominam ,że umowa która nie została zawarta ustnie lub pisemnie jest umową nie ważną więc pobieraczek .pl nie podpisywał z nami takiej umowy więc tym samym nie mamy obowiązku płacenia im za co kolwiek ,to wręcz na odwrót to może my powiniśmy złożyć zawiadomienie na nich do prokuratury ,że wyudzają od ludzi piniądzę .

  przepraszam za błendy.

 112. ALEXANDRA

  Glosno jest ostatnio o zamknieciu serwisu Odsiebie.com. Jako, ze nigdy z niego nie kozystalem/nie slyszalem o nim postanowilem sprawdzic co kryje sie pod ta slawna co jak co domena odsiebie.com. Wpisujac adres w pasku przegladarki pomylilem sie i wpisalem odsiebie.PL. Jakiez bylo moje zdziwienie kiedy oczom moim ukazal sie (..nie nie las..) …Pobieraczek.pl. Sprawdzilem i kolejne szok, domena odsiebie.pl zmienila wlasciciela jakies 2 dni przed slynnym wtargnieciem do mieszkania i aresztowaniem administratorow odsiebie.com. Nie wiem, moze tylko mnie to zastanawia ale co Wy o tym sadziecie? Nie wydaje sie Wam to podejrzane?

 113. Agata

  faktycznie. tez tam weszlam i tak wpisalam… moze maja pare adresow?

 114. Agata

  nie placcie pobieraczkowi bo maja niejasny regulamin… to kanciarze :) ehhh, czuje cos ze go zamkna :D ja osobiscie sie tam nie rejestrowalam ale slyszalam cos na ten temat… ignorujcie ich emaile i nie odpisujcie. a czy pozywaja ludzi do sadu to nie mam pojecia bo nigdzie jeszcze tego nie wyczytalam ale widzialam na jakies stronie jak jakas dziewczyna o tym pisala ze jej siostra wrocila z wyrokiem blisko 500 zl…. moze klamala tylko……
  pozdrawiam.

 115. Agata

  tylko zal mi tych biedych naciaganych dzieci…. tak sie boja ze wpadaja w choroby…. tak jak mojej przyjaciolki corka ma 9 lat czy tam prawie 10….. przez pare dni patrzala sie tylko w okno i sie bala bo ja tak zastraszyli…. ja, Agata, blagam was nie bojcie sie…. a jakby cos kiedys w przyszlosci bylo to mowcie prawde to co wiecie. i ile juz ludzi zostalo oszukanych…. ale do tego czasu pobieraczek zostanie zlikwodowany :) tak czuje :)

 116. ALEXANDRA

  NIGDY NIKT NIE BYŁ W ŻADNYM SĄDZIE….TO DZIEWCZYNA Z POBIERAKA ALBOO FACET PODAJACY SIE ZA DZIEWCZYNE…JUZ DAWNO ZOSTAŁA ZDEMASKOWANA NIE BYŁA W ŻADNYM SĄDZIE TYLKO TO JEDNA Z METOD KOMBINACJI POBIERACZKA… ONA NAPISAŁA ŻE MIAŁA SPRAWE W SADZIE I WIELU LUDZI NATYCHMIAST POLECIAŁO PŁACIC…NIESTETY….TAKI BYŁ CEL TEGO WPISU TYPOWE DLA POBIERAKA .. ZASTRASZYĆ A LUDZIE POLECĄ PŁACIC….NIE PŁAĆCIE….NIKT NIE BYŁ W SĄDZIE….POBIERAK ZA KRÓTKO ISTNIEJE ZEBY ZDĄŻYŁ JUŻ JAKĄŚ SPRAWE ZAKOŃCZYC…TO BLEF KANT KŁAMSTWO ……

 117. Agata

  po prostu zal mi takich ludzi, jak mozna tak naciagac… to jest jakas sekta bo to niemozliwoscia jest…

 118. Agata

  ALEXANDRA- tez dostajesz takie powiadomienia??

 119. ALEXANDRA

  DOSTAWAŁAM ONI TAM MAJĄ TAKI SZABLON DO WSZYSTKICH WYSYŁAJA DOKŁADNIE TO SAMO TYLKO DANE INNE…ALE JA IM PISEMNIE ODPISAŁAM O ODSTAPIENIU OD TEJ ICH UMOWY(CHOCIAZ WCALE NIE UWAZAM ŻEBY REGULAMIN MIAŁ BYC UMOWĄ) …ALE TAK RADZILI W URZEDZIE OCHRONY PRAW KONSUMENTA …ALE TERAZ KIEDY JUZ MINEŁO TYLE CZASU TO UWAZAM ZE NALEZY NIEODPISYWAC PO PEWNYM CZASIE JUZ NIE ODPISUJA OILE SIĘ Z NIMI NIE KORESPONDUJE….A NAJLEPIEJ ZMIENIC SOBIE MAILA….POLECAM FORUM ,, WYKOP.PL UWAZAJ NA TO OSZUSTWO,, TAM TEMAT ZOSTAŁ WYCZERPANY…DOWIESZ SIĘ WSZYSTKIEGO

 120. Agata

  widzialam… ale nie przejmujcie sie tym… ludzie co wy !!! nie odpisujcie na zadne meile od nich bo bedzie jeszcze gorzej bo beda wiedzieli ze wam zalezy i beda was coraz czesciej meczyc a jak im nie bedziecie odpisywac to odpuszcza bo pomysla ze macie ich gdzies to logiczne chyba….. wole sie zajac dziecmi, a nie nimi… co mi po takich bandytach… oni dobrze o tym wiedza….

 121. Agata

  oddychajcie spokojnie, zyyyjcie spokojnie… jezeli zaplaciliscie, no to w razie czego pokazecie dowod i juz. ale watpie ze by cos kiedykolwiek bylo…. to naciagacze. normalna firma by dzwonila i dala jasny regulamin. ja zamawialam rozne rzeczy przez neta, place rachunki regularnie i wysylaja mi bym podpisala recznie… wymyslili se teorie. wymaczcie, ale oni sa dolem a nie my. oni o tym dobrze wiedza….ale niektorzy z nas tez sa dolem - ci ktorzy placa i nie mysla logicznie. po trzezwemu…

 122. Agata

  jezeli ktos sie ze mna nie zgadza to prosze napisac a go sprostuje. bo taka prawda jest.

 123. Bartek

  Ja się z Agatą zgadzam od tego czasu gdy otrzymałem od pobieraczka te wezwania mineło już 4miesiące .Wydaje mi się że sobie odpuścili .Tych oszukanych jest tak podobno dużo że jak by chcieli podać wszystkich do sądu to zabrakło by im kasy czyli tzw bankructwo tej ich firmy i na to licze że,tak będzie podrwiam wszystkich uszukanych

 124. Agata

  A ja przez ostatnie dni sie dowiedziałam, że jednak podają do sądu z tym, że czekają, aż stawka podrośnie powyżej 200 zł czy coś takiego… Mam nadzieje że do tego czasu już zamkną im te firme… E tam sie boicie. :) Wszystko jest dobrze :)

 125. Agata

  rada dla tych co zaplacili - jakby co pokazcie dowod wplaty :) jak macie :) i zachowaliscie a ci co nie placa niech sie nie boja :)

 126. OLA

  CZYTAJCIE WYKOP.PL SPRAWY W SADZIE NIE MA I NIE BĘDZIE NIKT MIAŁ …CHYBA ŻE WŁAŚCICIEL POBIERACZEK….AGATA MI PRZYPOMINA PEWNĄ MARTĘ…..POLECAM,, WYKOP.PL,, TAM TEMAT JEST WYCZERPANY POD HASŁEM POBIERACZEK…..

 127. Agata

  NO WIDZICIE :) MÓWIŁAM ŻE NIE BĘDZIE…. OLA PRZYPOMINAM WIELE OSÓB.

 128. Agata

  OLA PODAJ CAŁĄ STRONKE TUTAJ. BO TAM JEST PARE WPISÓW O POBIERACZKU….. :(

 129. anet

  Ja także zostałam oszukana przez pobieraczka. Nie zamierzam im płacić. Napisałam im maila, że jeżeli będę ode mnie żądać pieniędzy to złożę przeciwko nim pozew do sądu. W odpowiedzi otrzyamłam informację, że przecież zaakceptowałam regulamin itd. Ludzie nie płaćcie to oszuści. Mam nadzieję, że odpowiednie organa szybko się nimi zajmą. Najbardziej szkoda mi dzieciaków, ja jestem dorosła, ale też mnie na początku wystraszyli. Zaczełam czytać na forum wypowiedzi innym oszukanych osób i postanowiłam, że nie zapłacę!!!

 130. OLA

  Ustawa z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej

  Art. 21. Jeżeli przedsiębiorca oferuje towary lub usługi w sprzedaży bezpośredniej lub sprzedaży na odległość za pośrednictwem środków masowego przekazu, sieci teleinformatycznych lub druków bezadresowych, jest on obowiązany do podania w ofercie co najmniej następujących danych:
  1) firmy przedsiębiorcy;
  2) numeru identyfikacji podatkowej (NIP);
  3) siedziby i adresu przedsiębiorcy.

  Jest to ewidentne złamanie ustawy. Ci co zapłacili powinni jak najszybciej udać sie na policje lub do prokuratury

 131. OLA

  http://www.wykop.pl/link/176356/pobieraczek-pl-uwazaj-na-to-oszustwo

 132. Agata

  Olu, dzieki. Nie bojcie sie… Organy juz sie tym zajely… Za niedlugo bedzie po sprawie :) Tak mi sie wydaje :D 2-3 miesiace…

 133. OLA

  http://www.wykop.pl/link/182216/pobieraczek-pl-sprawa-w-sadzie?

 134. OLA

  Osoby, które chcą coś zrobić żeby ukrócić to oszustwo, zapraszam do kontaktu na mój adres emailowy: dorota-ze@go2.pl
  NA STRONIE NOCNE ROZMOWY PRZY KOMINKU PT;. POBIERACZEK JEST RÓWNIEŻ WZÓR DONIESIENIA JAKIE NALEŻY LISTOWNIE ZŁOŻYĆ NA POLICJĘ W GDAŃSKU..WZÓR PISMA Z ZERWANIEM UMOWY DO ELLER SERWICE…WZÓR PISMA DO UPKIK…A NAWET JAK KTOS MA OCHOTE NA SWOJE 5 MINUT W TV TO MOŻE SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z AUTOREM Z EXPRES REPORTERÓW Z TVP2 ….A CO SOBIE BĘDZIECIE ŻAŁOWAĆ .KTO MIECZEM WALCZY OD MIECZA GINIE

 135. OLA

  ACHA…AUTOR TEGO REPORTARŻU BYŁ NA POLICJI I BYŁ RÓWNIEZ W SĄDZIE…NIE MA ŻADNYCH SPRAW I NIE BĘDZIE…CHYBA ŻE PRZECIWKO POBIERACZKOM…….

 136. OLA

  MIRKU……NASTĄPIŁ JAKIS POSTĘP..LUDZIE JUZ NIE PODPISUJA SIĘ KSYWKAMI TYLKO IMIONAMI ….WIĘC MOZE TO JAKIS PRZEŁOM..HA.HA.HA…..OLA

 137. Grey84

  Z tym pobieraczkiem to jest jakiś smiech na sali. Zarejestrowałem sie tam ponad 3 miesiace temu, w celach hmm sprawdzenia co sie tam znajduje, ale jak sie okazało ze trzeba za cos tam płacic to zrezygnowalem, bo to przeciez bez sensu placic to ja sobie moge za oryginaly.
  Jakos nie wchodzilem na pocztę z której sie tam rejestrowałem, i dzisiaj wchodze i jakież moje zaskoczenie ze sprawa w sadzie będzie, szok, w pierwszym momencie chcialem napisac ze sam pracuje w Sadzie i chetnie sobie porozmawiam z Sędziami, prokuratorami, i adwokatami na ten temat, ale sie powstrzymałem, jestem wlasnie w trakcie pisania do programu UWAGA, podalem ta strone jako pewnie jedna z wielu ktora się tym problemem zajeła.
  A co do danych, jak pisze sam pobieraczek na stronie głównej:

  “Sposób w jaki Państwo spędzają czas wolny jest wyłącznie Państwa prywatną sprawą. Dlatego nasza technologia dba o to, aby zarówno adres IP jak i pobrane pliki nie były nigdzie rejestrowane. Gwarantujemy anonimowość, która się Państwu należy”

  Nie miałem zamiaru wlasnie dlatego podawac prawdziwych danych, a i adres IP ktory znaleśli tez mam inny wiec jezeli nawet to miłego szukania im zycze :)

 138. Agata

  Ludzie…Ta sprawa juz sie zajmuje Policja i zajmie sie nimi skutecznie, chyba, ze chcecie im przeszkodzic… Mowie wam poczekajcie jeszcze troche i zobaczycie co sie stanie z Pobieraczkiem…

 139. Agata

  Bedzie spoko :)

 140. Agata

  A Pobieraczek i tak dostanie za swoje :)

 141. OLA

  ALE DZWOŃCIE I PISZCIE NA POLICJĘ…BO JAK NAPISZE 10 OSÓB TO BĘDZIE SIĘ TO CIĄGŁO ALE JAK NAPISZE 600 CZY 1200 TO NAPEWNO POLICJA RUZSZY Z TZW,,KOPYTA,,KOMISARIAT POLICJI V GDAŃSK UL,OBROŃCÓW WYBRZEŻA19 TEL;.(058 )521 12 22…..BO UPKIK NIESTETY WOLNO POSTĘPUJE .MYŚLAŁAM ŻE ONI ZŁOŻĄ DONIESIENIE A TYMCZASEM TRWA POSTĘPOWANIE WYJASNIAJĄCE…I MOŻE TAK TRWAĆ DO ZMIANY NAZWY Z POBIERACZKA NA SRACZKA I OD NOWA ITD ……A POLICJA NIE MOZE NASZYCH LISTÓW DO KOSZA WYRZUCIC..POZDRAWIAM WSZYSTKICH

 142. Agata

  Droga Olu, za 1,5 miecha, beda stawiane zarzuty przeciwko nim, prawdopodobnie. Wiecej nie moge zdradzic. Spijcie spokojnie :)) Policja w Gdansku sie juz tym zajmuje :)) Bedzie git. A napisalam teraz bo dzieci poszly spac i maam chwile wolna…
  Pozdrawiam Was… Badzcie dobrej mysli, bo bedzie oki, ja to wiem, pamietajcie.

 143. błaszyk-jarosiński » Blog Archive » pobieraczek.pl - sprawy sądowe

  […] o że post o Pobieraczku (Pobieraczek.pl - wezwania do zapłaty) był żywo komentowany przez osoby, które same lub ich dzieci zarejestrowały się w serwisie […]

 144. bartek

  Witam oglądałem dzisiaj program w telewizji pod tyłem expres reporterów .Z tego co mówili i wypowiadali się ludzie to nie którzy za płacili a na policję zgłosiła się tylko jedna osoba .Do sądu nie podano żadnej osoby przez tzw pobieraczek .Ich firma znajduje się w piwnicy .Najbardziej się uśmiałem z pracownika pobieraczka jak wypowiadał się przed kamerą wciąż to samo odpowiadał że nie udziela informacji że to jest tajemnica firmy .Jednym słowem powiem to zwykłe zastraszanie i nic więcej.

 145. Mateusz

  Czy grozi mi coś gdy zarejestrowałem się na fałszywe dane ? Po dzisiejszym materiale w ekspresie reporterów troszkę się zląkłem . Na tej “stronie” zarejestrowałem się wczoraj.

 146. tomal

  Jestem osobą nieletnią mam 14lat i przez przypadek zarejstrowalem sie na pobieraczku tak jak moja moelzanka o rok starsza ode mnie i co zrobic podalem (chyba) prawdziwe dane własnie nie pamiętam i nie śpie spokojnie mam sie ich bać ?? co robić z powiadomieniami??

 147. tomal

  sory za pismo

 148. OLA

  PODAJĄC TE SAME DANE POPROSTU NAPISZ IM ŻE REZYGNUJESZ Z ICH USŁUG ..MASZ PRAWO TO ZROBIĆ W CIĄGU 10 DNI…ZAZNACZ ŻE MAJĄ USUNĄĆ TWOJE DANE NA ZAWSZE….JAK TO NIE POMOZE (BO TAKA JEST ICH METODA WYŁUDZANIA)TO NAPISZ LUB ZADZWOŃ DO KOMISARIATU W GDAŃSKU BO INACZEJ NIGDY SIĘ NIE ODCZEPIĄ…..AŻ WYCISNĄ Z CIEBIE TE 94.80…KOMISARIAT POLICJI V GDAŃSK….GDAŃSK UL.OBROŃCÓW WYBRZEZA 19 TEL;.(058)521 12 22

 149. OLA

  BYC MOŻE CHCESZ COŚ ŚCIĄGAĆ ZA POŚREDNICTWEM POBIERACZEK….ALE UPEWNIJ SIĘ ŻE TE 10 DNI DARMOWE MOŻNA COŚ ŚCIAGNĄC …BO JA NIESTETY PRÓBOWAŁAM I NIC NIE MOGŁAM ŚCIĄGNĄC DLATEGO NIE ZAPŁACIŁAM ZERWAŁAM UMOWĘ (CZEGO ONI NIE ZAAKCEPTOWALI) DLATEGO WYSŁAŁAM POCZTA DO GDAŃSKA DONIESIENIE NA POLICJĘ….MAJĄ MOJE DANE I NIMI SZASTAJĄ TO MNIE WKURZYŁO!!!CHCĄ ROZDAWAĆ MOJE DANE DO KOMORNIKA WINDYFIKATORA REJESTRU DŁUŻNIKÓW MOŻE JESZCZE DO GAZETY!!TO JEST ŁAMANIE PRAWA!!

 150. OLA

  NIE DZIWIE SIĘ WIĘC ŻE NIE PISZĄ LUDZIE PRAWDZIWYCH DANYCH …SĄ PRZEZORNI…I DOBRZE ….JA TEZ JUZ NIGDY NIE PODAM SWOICH PRAWDZIWYCH DANYCH I TYSIĄCE INNYCH OSZUKANYCH A TO WINA POBIERACZKA….

 151. Agata

  Ja tam nigdy nie podawalam swoich prawdziwych danych… To oczywiste. Kto by podal prawdziwe dane, Boze… Ja do zadnych portali nie mam zaufania. Tylko do naszej klasy mam. Bo policja tego pilnuje. Tez ogladalam wczoraj ten program. 14-letni chlopcze. Napisz do nich, jak to nic nie pomoze, powiedz rodzicom i zadzwon na policje czy cos i im to zgloscie. Im wiecej, tym lepiej. Tak mi doradzil pewien czlowiek. Tak zrobilam.

 152. Agata

  Ja na szczescie nic nie probowalam sciagac…. Zostawilam ten portal i zajelam sie czym innym, ehhhh… Git,ja wam mowie, Juz niedlugo.

 153. Ann

  Na jaki adres wyslac zerwanie umowy z Pobieraczek.pl?

 154. Agata

  Witam. Wyslij im na ten, ktory podaja w “kontakt” ja wysylalam cos na “pobieraczek-bok” czy cos takiego…

 155. Weronika

  ja też nie podawałam żadnych danych i na szczęście nie pokusiło mnie, żeby cokolwiek ściągnąć.
  niestety, minęło ponad 10 dni od mojej rejestracji. chciałabym zrezygnować z tej usługi… pomoże ktoś?

 156. Agata

  Weroniko, tu sie nie da pomoc. Oni maja rozne sposoby. Po prostu nie reaguj na ich zaczepki. Nie odpisuj im. Odwala sie.

 157. Adam

  Czy istnieje możliwość wypowiedzenia umowy, gdy podało się fałszywe dane?

 158. Adam

  czy ta umowa się automatycznie przedłuża? Nie mogę znaleźć żadnego zapisu o tej kwestii..

 159. Adam

  *w tej kwestii

 160. Adam

  czy takie sprawy ulegają przedawnieniu?
  Przepraszam, że tyle pytań:) Dużo czytałem na forach i nikt o tym nie pisze..

 161. Agata

  Adam. Ty mozesz im mowic co chcesz, ale oni nie biora tego pod uwage. Cokolwiek bys napisal. Ty tylko mozesz ich olewac. Nic im nie odpisywac. Niedlugo ich zdemaskuja.

 162. STEFAN

  ADAM…..WEJDŻ NA ,,WYKOP.PL POBIERACZEK UWAŻAJ NA TO OSZUSTWO,,TAM ZAPYTAJ FACETA O NICKU guma1 ON CI ODPOWIE NA WSZYSTKIE PYTANIA WYCZERPUJĄCO …A WIE CO MÓWI…..LUB NA ,,WYKOP.PL SPRAWA W SĄDZIE,,

 163. STEFAN

  MATEUSZ …KTÓRY ZAREJASTROWAŁ SIĘ 24 LISTOPADA ..NORMALNIE NAPISZ IM NA MEILA ,,REZYGNUJĘ,, NIC WIĘCEJ I MASZ SPOKÓJ!MASZ JESZCZE 5 DNI NA ICH ZASADACH….

 164. Agata

  Glupoty gadasz.

 165. Agata

  Nie sluchaj. Nic im nie pisz, bo zobacza, ze przeczytales i beda dalej z toba prowadzic rozmowe. A tak to by mysleli ze olewasz to i ze masz to gdzies. Nic im nie pisz.

 166. STEFAN

  A NAWET JAK ZAPOMNICIE O POBIERACZKU RAZ NA ZAWSZE TO TEZ NIC WAM NIE BEDZIE…..NIE ODPISUJCIE NA MAILE TO I ONI NIE BĘDĄ BO PISZĄ Z AUTOMATU….A PONIEWAŻ JEST NAS 30 TYSIĘCY ZGŁOSZONYCH W URZĘDZIE OPK I PEWNIE DZRUGIE TYLE CO ZAPŁACILI ALBO PODALI FAŁSZYWE DANE BÓG WIE ILE TO LUDZI….WIĘC JAKIE JEST PRAWDOPODOBIEŃSTWO ŻE BĘDĄ CIE SZUKAĆ ..?ŻADNE……!NACIĄGNĄ ILE SIĘ DA KASY…DLATEGO TAK WALCZĄ BO KAŻDY DZIEŃ TO GRUBA KASA Z DAROWIZN OD NAS….A POTEM ZWINĄ INTERES ….A PRAWNIK POTEM W TV POWIE ,,PILNOWAŁEM INTERESU SWOJEGO PRACODAWCY A CO ON KOMBINUJE TO JUŻ JEGO SPRAWA,,NIE WIE GDZIE ON JEST .POWNIE GO OSOBIŚCIE NIE ZNA BYĆ MOŻE PRZEZ INTER SIE Z NIM KONTAKTUJE ,A NAM PITOLI GŁUPOTY.POZDRAWIAM WSZYSTKICH .PILNUJCIE SWOJEGO INTERESU LUDZIE BO CZAS TAKI NASTAŁ ŻE UCZCIWOŚĆ BEZPOWROTNIE ODESZŁA W NIEPAMIĘC … ZOBACZCIE LUDZIE NIEPODPISALI ŻADNEJ UMOWY .NIC NIE ŚCIĄGALI Z TEJ STRONKI.NIC NIE MAJĄ NA SUMIENIU A BOJĄ SIĘ .CHCĄ PŁACIĆ ???ZA CO ??DLA ŚWIĘTEGO SPOKOJU….?? NIE WARTO W TYM PRZYPADKU

 167. Michal2445

  Witam chciałem się dowiedzieć czegoś,zalogowałem się na pobieraczku i podałem fałszywe dane,mam już sądowe żądanie do zapłaty,ale podałem fałszywe dane na pobieraczku i nie wiem co mam zrobić.dlatego pytam,pomóżcie:)

 168. Agata

  Dobra. Ja zrobilam co moglam. Mam nadzieje ze udalo mi sie wam pomoc niektorymi komentarzami. Zegnam. Powodzenia.

 169. prawnik

  michał ..ile masz lat …co to znaczy przedsądowe wezwanie do zapłaty?? nie ma czegoś takiego!!wezwanie do sądu to przynosi policja do domu.a mailem to można rodzinne fotografie itp. nawet umowy mailem nie można!jeżeli oni będą chcieli podac cię do komornika to najpierw muszą iść do sądu żeby sąd zezwolił na szukanie cię za pomocą policji po numerze ip z komputera…i wtedy policja ustali twoje dane prawdziwe a następnie pobierak będzie musiał założyć nową sprawę przeciw tobie w co watpie bo to bat na siebie. a ponieważ jest nas około 40 tys więc raczej to niemożliwe. w programie expres reporterów sędzia sądu w gdańsku powiedział że jest to niemożliwe zpowodu małej szkodliwości itd..

 170. mirek vel guma1

  Zapewniam wszystkich , ze pobieraczek nic nikomu nie zrobi bo to sa oszuści . Ich regulamin jest niezgodny z naszym ustawodastwem / czyli prawem / i dlatego twierdzę , że żadnych umów nie ma bo być nie może.
  Niedługo ukaże się komunikat Urzędu Konsumenckiego mówiący o tym że placić nie trzeba. Wytrzymajcie jeszcze trochę - naprawdę nie macie się czym przejmować.

 171. mirek vel guma1

  Adam- jeśli podałes dane fałszywe to nic nie wypowiadaj / i tak nie ma co /.
  Umowa ta jeśli jest/ sam nie wiem jaka / nie przedłuża sie automatycznie . Mówi o tym sam pobieraczek bo nie pozwalają na to ustawy - czyli prawo.
  Pobieraczek ma / jak sam twierdzi / na dochodzenie swoich praw dwa lata ale jak juz niedługo sie przekonasz - oszukali wszystkich i tak naprawdę to oni będą ścigani.
  Nic im nie odpisuj, “wrzuć na luz” - niedługo będziesz się z tego śmiał - zobaczysz.

 172. prawnik

  Sprawa która Pan opisał jest znana i popularna w całej Polsce.
  Aktualnie Delegatura Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów we Wrocławiu prowadzi postępowanie w sprawie naruszenia przez spółkę Eller Service świadczącą usługi ” Usenet” tj pobieraczek.pl zbiorowych interesów konsumentów. Wkrótce zostanie wydana decyzja stwierdzajaca, że jest to tego typu postępowanie.

  Rzecznicy konsumentów wypracowali stanowisko zgodnie z którym jest to postępowanie nieuczciwe, a zapisy regulaminu nie sa zgodne z obowiązującym ustawodawstwem.
  W tej sytuacji spółka nie ma prawa domagania się opłaty i rzecznicy stoją na stanowisku, iż konsumenci nie powinni opłaty uiszczać.

  Powiatowy rzecznik konsumentów”
  Myślę , że to załatwia sprawę . Nasze górą.

 173. prawnik

  PRAWNIK VEL OLA……POZDRAWIAM

 174. guma1

  Cześć Olu - widzę że cytujesz mój tekst z ” Wykopu ” . Toż to naruszenie praw autorskich ha ,ha ,ha. Dodać należy że taką odpowiedż dostał drezer w dniu 27.11 z urzędu konsumentów a więc jest to wiadomość ” gorąca’ . Miłego dnia.

 175. ota

  Co mam zrobić jak zapłaciłam za tak haniebny czyn ze strony tych oszustów?Wiem,że to może nie są duże pieniądze ale dla mnie to jest opłacenie np.1/2 rachunku za prąd.

 176. guma1

  Nie chcę być złym prorokiem ale chyba te pieniądze trzeba spisać na straty . Oczywiście zawsze możesz złożyć na nich doniesienie na policję tylko czy to się opłaca? Nie jestem prawnikiem ale z tego co wiem , to potencjalna rozprawa toczyła by się w miejscu popełnienia przestępstwa czyli w Gdańsku. Biorąc pod uwagę dojazd / koszt biletów /, stracony czas - procesowanie się o niecałe 100 zł. przestaje się opłacać. Oni o tym wiedzą i to wykorzystują . Jeśli ktoś ma inna wiedzę - czekamy na wypowiedż.

 177. wiechu

  Moi drodzy w jednosci siła. Nie dajmy sie zastraszyc oszustom. Niech ktos da znac jak będzie jakies rozstrzygniecie w tej sprawie przez Sad, czy UOiK

 178. Roxana

  A czy ktoś z was otrzymał “Przedsądowe wezwanie do zapłaty” do 3 dni i zapłacił w ciągu tych 3 dni? A jak nie, to serwis dalej was nęka? Pytam, bo dzisiaj o 4 rano(!) dostałam e-mail że mam 3 dni na zapłatę a inaczej pozwą mnie o sądu.. Z tego co czytałam to nie tylko ja dostałam taki e-mail i gdyby ktoś takowy dostał i stawił się w sądzie to by na 100% napisał coś o tym. Czyż nie?

 179. Roxana

  W ogóle wyobraźcie sobie, że wszyscy zapłacili temu pobieraczkowi. Ile z tego by mieli pieniędzy skoro zarejestrowało się tam jakieś 10 tys ludzi?!

 180. neo

  witam mam takie pytanie czy jeśli w pobieraczku.pl podałem nie swoje dane czy mogą mnie znaleźć po IP? proszę powiedzcie zalogowałem się tam 1listopada na razie mi nic nie przyszło ale się obawiam poza tym wczoraj po 6dniu zawarcia umowy napisałem takie na maila do nich oświadczenie..

  ..Oświadczenie o odstąpieniu od umowy na usługi Usenet

  Na podstawie przepisów ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, z zachowaniem 10 (dziesięć) dniowego terminu od dnia zawarcia umowy, odstępuję od zawartej z Eller Service S. C. umowy o świadczenie usług Usenet.

  jak myślicie mogłoby to pomóc odpowiedzcie.

 181. Bartek

  Guma1 zgadzam się z tobą i mam nadzieje ,że tak będzie że ten cały pobieraczek odpuści sobie to całe zastraszanie ludzi.Jedno w tej sprawie mnie interesuje tzw firma USENET ,jestem ciekaw czy pobieraczek ma pod pisaną umową z tą firmą .Jeżeli nie to nie ma czym się przejmować .Będę próbował napisać do tej firmy
  Usenet pozdro

 182. STEFAN

  NEO…NIE MUSISZ SIE NICZYM PRAEJMOWAC…ŻEBY ZNALEŻĆ CIĘ PO NR IP POBIERACZEK MUSIAŁ BY IŚĆ DO PROKURATORA PO ZGODĘ…A PROKURATOR STWIERDZIŁ ŻE JEST TO ZA MAŁA KWOTA PIENIEDZY ŻEBY URUCHAMIAĆ PROCEDURĘ….POZATYM PRZY TEJ LICZBIE OSZUKANYCH TO WRĘCZ NIEMOŻLIWE…POZATYM PO NR IP MOŻNA ODSZUKAC CO NAJWYŻEJ OSIEDLE NA KTÓRYM MIESZKASZ…OPERATOR TWOJEGO INTERNETU NIE MA PRAWA PODAĆ NIKOMU TWOJEGO ADRESU CHYBA ŻE MA ZGODĘ PROKURATORA…WIĘC MOŻESZ SPAC SPOKOJNIE ..NIE PISZ DO NICH MEILI TO JUZ O NICH WIĘCEJ NIE USŁYSZYSZ ,…CHYBA ŻE W TELEWIZJI….

 183. STEFAN

  ROXANA….W UOPK JEST ZGŁOSZONYCH 30 TYS SKARG…BYŁO 2 MIESIĄCE TEMU.A ILU NIE ZGŁASZAŁO DO UOPK….NIEWIADOMO??? WAŻNE!!! NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY…!BZDURA….BZDURA…STRASZENIE!NIKOGO DO SĄDU NIE POZWIĄ BO TO MY JESTEŚMY POSZKODOWANI A ONI MOCNO !!NARUSZYLI PRAWO I INTERNETOWE I O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH ITD….PODOBNIE JAK WYJASNIONA ZOSTAŁA SPRAWA ŻE NIKT Z NAS NIE PODPISAŁ ŻADNEJ UMOWY Z ELLER SERWICE..ZAREJESTROWALISMY SIĘ TYLKO..NA 10 DNI ZA DARMO!!A ICH REGULAMIN NIE MOŻE BYĆ UMOWĄ ZGODNIE Z TYM CO TAM NAPISANE ZAWIERA ON TYLKO WARUNKI ZAWARCIA UMOWY ALE NIĄ NIE JAEST!!

 184. STEFAN

  SPRAWA KTÓRĄ PAN OPISAŁ JEST ZNANA I POPULARNA W CAŁEJ POLSCE.
  Aktualnie Delegatura Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów we Wrocławiu prowadzi postępowanie w sprawie naruszenia przez spółkę Eller Service świadczącą usługi ? Usenet? tj pobieraczek.pl zbiorowych interesów konsumentów. Wkrótce zostanie wydana decyzja stwierdzajaca, że jest to tego typu postępowanie.

  Rzecznicy konsumentów wypracowali stanowisko zgodnie z którym jest to postępowanie nieuczciwe, a zapisy regulaminu nie sa zgodne z obowiązującym ustawodawstwem.
  W tej sytuacji spółka nie ma prawa domagania się opłaty i rzecznicy stoją na stanowisku, iż konsumenci nie powinni opłaty uiszczać.

  Powiatowy rzecznik konsumentów.
  Myślę , że to załatwia sprawę . Nasze górą. PRZECZYTAJ DOKŁADNIE!!!
  TAKĄ ODPOWIEDŻ DOSTAŁ JEDEN Z INTERNAUTÓW Z UOPK
  O NICKU DREZER POD KONIEC LISTOPADA…!!!

 185. STEFAN

  POZDRAWIAM guma 1…..

 186. guma1

  neo - bardzo dobrze, to musi wystarczyć .Zgodnie z prawem Twoja umowa / jeśli jest / jest nieważna.
  Roxana - jeśli nie chcesz wyrzucic pieniędzy to nic im nie płać .Zapewniam Cię że wszyscy którzy nic im nie odpisywali po tym trzecim emailu nic nie dostali.
  STEFAN - pozdrawiam Cię również / może założymy kącik życzeń ?/

 187. neo

  dziękuje za odpowiedz :)

 188. guma1

  neo - chyba popełniłeś błąd - nie 1 listopada lecz chyba 1 grudnia , prawda?

 189. neo

  tak przepraszam zła data zalogowałem sie 29listopada przepraszam:)

 190. elawak

  Dziś dostałam taką odpowiedź i nie wim co mam robić PROSZE O PORADE - DZIĘKI

  Szanowna Pani,

  Serdecznie dziękujemy za przysłaną nam wiadomość.

  Z uwagi na fakt, że poprzez rejestrację na stronie (oświadczenie woli) oraz nasze przyjęcie (aktywacja konta) została zawarta z nami umowa na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną Dz. U. Nr 144 poz. 1204, obie strony są zobowiązane do wywiązania się z postanowień zawartych w umowie:

  §4 Warunki zawierania i rozwiązywania umowy o świadczenie usługi drogą elektroniczną, ust. 1:
  ?Zawieranie umowy na świadczenie Usługi Usenet realizowane jest na stronie pobieraczek.pl i realizowane jest poprzez rejestracje danych potencjalnego Usługobiorcy oraz faktyczne zlecenie realizacji Usługi Usenet w udostępnionym na wskazanej stronie formularzu rejestracyjnym.?

  Zgodnie z zaakceptowanymi przez obie strony warunkami umowy prawo do ustawowego wypowiedzenia przysługiwało przez cały 10-cio dniowy okres próbny, lecz nie zostało ono wykorzystane.

  §4 Warunki zawierania i rozwiązywania umowy o świadczenie usługi drogą elektroniczną, ust. 6:
  ?Usługobiorcy, który zawarł umowę o świadczenie usług wskazanych w Regulaminie, przysługuje prawo do odstąpienia od umowy o świadczenie Usług Usenet w terminie 10 dni od dnia zawarcia przedmiotowej umowy. Wskazane w zd. 1 odstąpienie dla skuteczności winno zostać zrealizowane poprzez przesłanie pisemnego oświadczenia lub poprzez przesłanie stosownego oświadczenia woli w formie wiadomości poczty elektronicznej przesłanej na adres bok@pobieraczek.pl.?

  Z uwagi na brak terminowego wypowiedzenia umowy oraz brak wyboru pakietu został wykupiony na rzecz klienta kontyngent transferowy na najtańszy dostępny pakiet o miesięcznej pojemności 5.0 GB .

  § 3. Warunki świadczenia usługi drogą elektroniczną, ust. 2 :
  ?Korzystanie z Usługi Usenet wymaga rejestracji Usługobiorcy w systemie Spółki, polegającej w szczególności na podaniu imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, płci, daty urodzenia, adresu poczty elektronicznej oraz wyboru zamawianej Usługi Usenet w jednym z dostępnych pakietów cenowych, z zastrzeżeniem domyślnego wyboru pakietu Pobieraczek5.?

  Należność należy opłacić w wyznaczanym terminie. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

  1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
  Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

  2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
  Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
  Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150 Tytuł przelewu: Pobieraczek5 -

  W razie dodatkowych pytań proszę odpowiedzieć na TEGO emaila.

  Z pozdrowieniami,
  Zespół Pobieraczek.pl

 191. elawak

  hej i co mam zrobic z ta odpowidzia od nich

  Szanowna Pani,

  Serdecznie dziękujemy za przysłaną nam wiadomość.

  Z uwagi na fakt, że poprzez rejestrację na stronie (oświadczenie woli) oraz nasze przyjęcie (aktywacja konta) została zawarta z nami umowa na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną Dz. U. Nr 144 poz. 1204, obie strony są zobowiązane do wywiązania się z postanowień zawartych w umowie:

  §4 Warunki zawierania i rozwiązywania umowy o świadczenie usługi drogą elektroniczną, ust. 1:
  ?Zawieranie umowy na świadczenie Usługi Usenet realizowane jest na stronie pobieraczek.pl i realizowane jest poprzez rejestracje danych potencjalnego Usługobiorcy oraz faktyczne zlecenie realizacji Usługi Usenet w udostępnionym na wskazanej stronie formularzu rejestracyjnym.?

  Zgodnie z zaakceptowanymi przez obie strony warunkami umowy prawo do ustawowego wypowiedzenia przysługiwało przez cały 10-cio dniowy okres próbny, lecz nie zostało ono wykorzystane.

  §4 Warunki zawierania i rozwiązywania umowy o świadczenie usługi drogą elektroniczną, ust. 6:
  ?Usługobiorcy, który zawarł umowę o świadczenie usług wskazanych w Regulaminie, przysługuje prawo do odstąpienia od umowy o świadczenie Usług Usenet w terminie 10 dni od dnia zawarcia przedmiotowej umowy. Wskazane w zd. 1 odstąpienie dla skuteczności winno zostać zrealizowane poprzez przesłanie pisemnego oświadczenia lub poprzez przesłanie stosownego oświadczenia woli w formie wiadomości poczty elektronicznej przesłanej na adres bok@pobieraczek.pl.?

  Z uwagi na brak terminowego wypowiedzenia umowy oraz brak wyboru pakietu został wykupiony na rzecz klienta kontyngent transferowy na najtańszy dostępny pakiet o miesięcznej pojemności 5.0 GB .

  § 3. Warunki świadczenia usługi drogą elektroniczną, ust. 2 :
  ?Korzystanie z Usługi Usenet wymaga rejestracji Usługobiorcy w systemie Spółki, polegającej w szczególności na podaniu imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, płci, daty urodzenia, adresu poczty elektronicznej oraz wyboru zamawianej Usługi Usenet w jednym z dostępnych pakietów cenowych, z zastrzeżeniem domyślnego wyboru pakietu Pobieraczek5.?

  Należność należy opłacić w wyznaczanym terminie. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

  1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
  Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

  2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
  Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
  Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150 Tytuł przelewu: Pobieraczek5 -

  W razie dodatkowych pytań proszę odpowiedzieć na TEGO emaila.

  Z pozdrowieniami,
  Zespół Pobieraczek.pl

 192. guma1

  elawak - czy myślisz że to ktoś przeczyta jak większość dostaje takie liściki ? Więc proponuję , byś zapoznał się z tym co zostało napisane do tej pory i podjął decyzję . Ale podpowiem Ci że najlepszą decyzją jest nie robienie NIC / chociaż nie - najlepiej o nich zapomnieć - tak po prostu / .
  neo - nie przepraszaj , chciałem tylko upewnić się , że te daty ” grają ” ze sobą / rejestracja - wypowiedzenie / .

 193. ola

  może uderzą masowo na US może to coś da…..???

 194. ola

  na życzenie…… partner@pobieraczek.pl gg.11308867…..co oznacza że takich pobieraczków moga być setki mają od każdej rejestracji na ,,10 dni za darmo,, 1.50..nawet jak ktos zerwie w ciągu 10 dni ..i nie ma potrzeby nawet posiadania strony..to jak tzw.łańcuszek

 195. elawak

  No NIE dziś znowu dostała wezwanie do zapłaty ZAŁAMKA i co nie reagować na ich ponaglenia

  Szanowna Pani wak,
  Ze względu na nie wywiązanie się przez Panią do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 18.11.2009 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Pani na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.
  Pozew przeciwko Pani zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Panią podczas zawierania umowy adres:

  Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli podczas rejestracji podali nam Państwo fałszywe dane osobowe (otrzymamy wtedy zwrot listu z pozwem) o popełnionym przestępstwie niezwłocznie zawiadomimy właściwe organy ścigania. Do identyfikacji posłuży nam adres IP, z którego nastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i data. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów.
  Pani adres IP użyty podczas zawierania z nami umowy z dnia 18.11.2009 to 83.18….. W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania zgromadzonych o Pani danych w celu wyegzekwowania należności wynikającej z zawartej umowy oraz ewentualnego przekazania ich właściwym organom ścigania w przypadku podania fałszywych danych.
  Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Pani ostateczny termin na dobrowolną spłatę zaległości. Jeżeli usługa Pobieraczek5 nie zostanie opłacona w przeciągu 3 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, wówczas zainicjujemy czynności prawne opisane wyżej, co wiązać się będzie dla Pani z dodatkowymi kosztami (sądowymi i windykacyjnymi) oraz w wypadku podania fałszywych danych zawiadomieniem właściwych organów ścigania i poniesieniem związanych z tym konsekwencji.
  Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:
  1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
  Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.
  2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
  Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
  Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
  Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - elawak@wp.pl
  Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=jJ5%2BlDisUd96bq%2FG
  W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl
  Z poważaniem,
  Zespół Pobieraczek.pl

 196. Mario

  Mam takie pytanie bo zgodnie zregulaminem przysluguje mi 3 miesiace na wypowiedzenie z umowy ,znaczy sie zerwanie umowy od usernet.Tak zrobilem.OSWIADCZENIE O ODSTĄPIENIU OD UMOWY NA USŁUGI USENET napisałem do nich na email i odpowiedzieli mi na email:
  Szanowny Panie,

  dziękujemy za wysłaną do nas wiadomość.

  Informujemy, iż złożone przez Pana oświadczenie o odstąpieniu od
  zawartej ze spółką Eller Service umowy jest bezskuteczne, gdyż zostało
  złożone po terminie.

  Proszę przyjąć do wiadomości informację, iż spółka Eller Service
  działa na podstawie ustawy z dnia 18 lipca o świadczeniu usług drogą
  elektroniczną (Dz. U. nr 144, poz. 1204). Przepisy powyższej ustawy
  stanowią podstawowe źródło wzajemnych praw i obowiązków stron
  związanych z wykonywaniem działalności polegających na świadczeniu i
  odbiorze usług drogą elektroniczną i stanowią lex specialis w stosunku
  do innych regulujących stosunki polegające na świadczeniu usług ustaw,
  w tym co wynika z brzmienia art. 11 ustawy w szczególności przepisów
  kodeksu cywilnego.

  Art. 8 ust. 4 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną stanowi,
  iż usługodawca świadczy usługi drogą elektroniczną w sposób zgodny z
  regulaminem. Należy nadmienić, iż regulamin jest cały czas dostępny na
  stronie internetowej i każdy użytkownik przed podjęciem decyzji o
  zawarciu umowy powinien zapoznać się z jego treścią. Zgodnie z § 4
  Regulaminu regulującym sposób zawierania i rozwiązywania umów o
  świadczenie usług drogą elektroniczną umowa zostaje zawarta poprzez
  rejestrację danych potencjalnego usługobiorcy oraz faktyczne zlecenie
  realizacji usługi Usenet na wskazanej na stronie formularzu
  rejestracyjnym.

  Wskazać należy, iż ani powyższy Regulamin, ani ustawa o świadczeniu
  usług drogą elektroniczną nie zastrzegają dla ważności umowy ani
  formy pisemnej, ani tym bardziej pisemnego potwierdzenia jej istotnych
  elementów - zgodnie z treścią art. 2 pkt 4 ustawy świadczenie usługi
  drogą elektroniczną to wykonanie usługi świadczonej bez jednoczesnej
  obecności stron (na odległość) poprzez przekaz danych na indywidualne
  żądanie usługobiorcy, przesyłanej i otrzymywanej za pomocą urządzeń
  do elektronicznego przetwarzania, włącznie z kompresją cyfrową, i
  przechowywania danych, która jest w całości nadawana, odbierana lub
  transmitowana za pomocą sieci telekomunikacyjnej w rozumieniu ustawy z
  dnia 16 lipca 2004 r. - Prawo telekomunikacyjne.

  Wobec powyższego podnoszony przez Pana argument dotyczący obowiązku
  potwierdzenia przez usługodawcę na piśmie informacji, o których mowa w
  art. 9 ust. 1 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o
  odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny
  (Dz.U. 2000, nr 22, poz. 271) jest bezpodstawny i nie znajduje
  uzasadnienia.

  Należy zwrócić uwagę na fakt, iż zadaniem przepisów ustawy z 2 marca
  2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za
  produkt niebezpieczny (Dz.U. Nr 22, poz 271 ze zm.) jest implementacja
  postanowień Dyrektywy 97/7/WE Parlamentu Europejskiego i Rady o ochronie
  konsumentów w umowach zawieranych na odległość.

  Z godnie z art. 5 Dyrektywy 97/7/WE przedsiębiorca jest zobowiązany
  dostarczyć potwierdzenie wymaganych informacji w formie pisemnej lub w
  taki sposób aby były one dostępne na innym trwałym materiale. Stanowi
  to wyraźne przeciwstawienie ulotnego sposobu przekazania tych samych
  informacji przed zawarciem umowy (np. telefonicznie) oraz po zawarciu umowy
  (na materiale trwale przechowującym informacje). Nacisk jest zatem
  położony na trwałość nośnika informacji, a nie na formę pisemną.

  Nowelizacji ustawy z 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw
  konsumentów oraz o odpowiedzialności za produkt niebezpieczny, dokonała
  korekty wykładni gramatycznej art. 9 ust. 3, gdyż zgodnie z argumentem a
  fortiori, skoro dla usług finansowych, przy których poziom ochrony
  konsumenta jest wyższy, (szerszy zakres informacji, dłuższy termin do
  odstąpienia od umowy, bezterminowe przedłużenie terminu do odstąpienia
  w braku potwierdzenia) dopuszcza się potwierdzenie na piśmie oraz innych
  , trwałych nośnikach, tym bardziej taki sposób potwierdzania jest
  adekwatny dla umów zawieranych drogą elektroniczną. W myśl postanowień
  ustawy za trwały nośnik informacji należy uznać twardy dysk komputera,
  w związku z czym za spełnienie obowiązku potwierdzenia informacji
  należy uznać udostępnienie informacji w postaci elektronicznej w taki
  sposób aby było możliwe zapisanie jej na twardym dysku konsumenta.

  Ponadto wskazać należy, iż z natury stosunku prawnego, jakim jest
  świadczenie usług ?Usenet?, wynika, że jego byt realizuje się
  poprzez dostęp do sieci Internet oraz posiadanie stacji roboczej
  (komputera) wyposażonego w system operacyjny, na którym możliwe jest
  użytkowanie udostępnianych na rynku programów komputerowych
  realizujących funkcję czytnika Usenet. Wobec powyższego sprzecznym z
  właściwością stosunku prawnego byłoby uzależnianie ważności takiej
  umowy od potwierdzania jej istotnych elementów usługobiorcy w tradycyjnej
  pisemnej formie. Wskazać należy, iż fakt zawarcia umowy z Eller Service
  został potwierdzony poprzez rejestrację i akceptację warunków
  Regulaminu, wobec czego nie było potrzeby ponownego ich przesyłania, tym
  razem w tradycyjnej formie pisemnej.
  Powyższe stanowisko jest zgodne ze stanowiskiem Prezesa Urzędu Ochrony
  Konkurencji i Konsumentów, co potwierdza wypowiedź urzędnika UOKIK w
  audycji radiowej dostępnej pod adresem:
  http://www.radiozet.pl/var/ezflow_site/storage/original/audio/20181b53704d6f5a26eb55990f9c9f6a.flv
  W świetle powyższego, zgodnie z § 4 ust. 6 Regulaminu odstąpienie od
  umowy możliwe było tylko i wyłącznie w terminie 10 dni od dnia jej
  zawarcia, a w chwili obecnej składanie przez Pana w tym zakresie
  oświadczeń nie wywołuje już zamierzonych przez Pana skutków prawnych.

  W przypadku dalszych pytań prosimy o kontakt telefoniczny z numerem 58
  553 12 32.

  Z wyrazami szacunku,
  Zespół Pobieraczek.pl

 197. Mario

  Nadal mi wysyłaja mi na moj email wezwanie do zaplaty.
  W emailu od nich otrzymałem:
  Przedsądowe wezwanie do zapłaty za usługę Pobieraczek5
  Szanowny Panie Ogórek,

  Ze względu na nie wywiązanie się przez Pana do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 13.11.2009 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Panu na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.

  Pozew przeciwko Panu zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Pana podczas zawierania umowy adres:

  Mariusz Ogórek
  20-849 lublin
  lipinnskiego13 43

  Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli podczas rejestracji podali nam Państwo fałszywe dane osobowe (otrzymamy wtedy zwrot listu z pozwem) o popełnionym przestępstwie niezwłocznie zawiadomimy właściwe organy ścigania. Do identyfikacji posłuży nam adres IP, z którego nastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i data. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów.

  Pana adres IP użyty podczas zawierania z nami umowy z dnia 13.11.2009 to 89.72.3.251. W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania zgromadzonych o Panu danych w celu wyegzekwowania należności wynikającej z zawartej umowy oraz ewentualnego przekazania ich właściwym organom ścigania w przypadku podania fałszywych danych.

  Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Panu ostateczny termin na dobrowolną spłatę zaległości. Jeżeli usługa Pobieraczek5 nie zostanie opłacona w przeciągu 3 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, wówczas zainicjujemy czynności prawne opisane wyżej, co wiązać się będzie dla Pana z dodatkowymi kosztami (sądowymi i windykacyjnymi) oraz w wypadku podania fałszywych danych zawiadomieniem właściwych organów ścigania i poniesieniem związanych z tym konsekwencji.

  Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

  1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
  Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

  2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
  Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
  Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
  Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - mario556@interia.pl
  Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=hJNtijbyJJ5KKbHeoHzoZ3gaTw%3D%3D

  W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

  Z poważaniem,
  Zespół Pobieraczek.pl

 198. Mario

  Co mogę jeszce zrobic by sie uwolnic od nich?Placic czy nie placic?

 199. guma1

  Oczywiście nie płacić bo nie ma podstaw prawnych . Po prostu zmień sobie adres poczty i tyle.

 200. stefan

  wszyscy to dostajemy..dokładnie te same pisma ja nawet pocztą na własny adres…ale to mnie nie rusza bo to tylko straszenie …..nie płacę i czekam az zwiną biznes …jestem cierpliwy…wszystko co piszą to nieprawda niezgodne z prawem ustawa …uopk wyda oświadczenie oficjalne w którym jasno napisze ,,NIE PŁACIĆ,,

 201. lukas

  Szanowny Panie Opoka,

  Dnia 19.11.2009 z komputera o adresie IP 212.244.115.34 zamówił Pan na stronie Pobieraczek.pl naszą usługę i do dnia dzisiejszego jeszcze nie została ona należycie opłacona.

  Z uwagi na to, że poprzez rejestrację na stronie zawarł Pan z nami umowę o świadczenie usług Usenet na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204), doręczamy Panu niniejsze wezwanie do zapłaty.

  Jednocześnie informujemy, iż dalszy brak uiszczenia należnej kwoty spowoduje poważne konsekwencje prawne. Następstwem wszczęcia przez nas przeciwko Panu stosownych czynności prawnych mających na celu wyegzekwowanie należności wraz z ustawowymi odsetkami za każdy dzień opóźnienia - będą dodatkowe koszty postępowania windykacyjnego, sądowego a następnie komorniczego.

  W stosunku do osób uchylających się od terminowej zapłaty możliwe są następujące kroki prawne:
  - przekazanie sprawy profesjonalnej firmie windykacyjnej,
  - przekazanie sprawy profesjonalnej kancelarii prawnej,
  - postępowanie sądowe,
  - komornicza egzekucja należności,
  - Wpis do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, który wiązać się może m.in. z odmową udzielenia kredytu lub leasingu a nawet całkowitą utratą wiarygodności w kontaktach handlowych.

  W związku z tym wzywamy Pana do dobrowolnej zapłaty należnej kwoty w wysokości 94,80 PLN w ciągu 5 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

  1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
  Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

  2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
  Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
  Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
  Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - lukasziom1@vp.pl
  Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=hYd0giq9eMdncZ%2FctSDxag%3D%3D

  W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

  Z poważaniem,
  Zespół Pobieraczek.pl

  Jezeli dostalem takiego e-maila powinienem sie tym przejmowac i wogole myslic zeby placic tym oszustom jak ich wszyscy nazywaja???? Mam w dodatku 16 lat i nie bylem swiadomy ze bede musial placic za ta strone… 10 dni (darmowych) minelo a ja nie przedluzalem abonamentu. Dodam ze cala historia z pobieraczkiem zaczela sie 19.11.

  Prosze o rade on pana Marcina lub inna dobrze zarientowana osobe… Co mam robic?

 202. przemek

  Ja im wysłałem maila żeby mi dali 2 tyg na zapłacenie potem napisałem parę maili po serii programów o tym portalu że nie zamierzam płacić bo są oszustami a oni mi nie odpowiedzieli. dopiero po upływie 2 tyg dostałem ponowne wezwanie do zapłaty. nie mam zamiaru tego robić bo czuję się oszukany i mam nadzieję że nikt tego nie zrobi bo oni będą rośli w siłę i będą czuli się bezkarni. razem możemy ich pokonać!!!!!!!!!!

 203. neo

  witam właśnie dostałem taka wiadomość tz. ze juz koniec z pobieraczkiem problemów?

  oto text.

  Wiadomość ta została wysłana automatycznie, prosimy na nią nie odpowiadać.

  Rezygnacja z umowy została przyjęta.

  Pozdrawiamy,
  Zespół Pobieraczek.pl

 204. ARTUR

  ZA TYCH OSZUSTÓW I NACIĄGACZY KTÓRZY NACIĄGAJĄ BIEDNYCH ZAZWYCZAJ LUDZI POWINIEN KTOŚ SIĘ WZIĄSĆ I SKOŃCZYĆ Z TYM RAZ NA ZAWSZE.NIEDAJ BOŻE JAKIEŚ DZIECKO ZE STRACHU PRZED RODZICAMI ZROBI SOBIE JAKĄŚ KRZYWDE CO WTEDY ZA DURNE 100ZŁ.DZIĘKUJE I NAPRAWDE LUDZIE NIE PŁACIE.POZDRAWIAM.

 205. przemek

  Po jakim czasie wypowiedziałeś umowę bo mi cały czas przysyłają żebym im zapłacił ale ja nie mam zamiaru.

 206. neo

  6 dni po zalogowaniu sie wysłałem ..Oświadczenie o odstąpieniu od umowy na usługi Usenet

  Na podstawie przepisów ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, z zachowaniem 10 (dziesięć) dniowego terminu od dnia zawarcia umowy, odstępuję od zawartej z Eller Service S. C. umowy o świadczenie usług Usenet.

  no i chyba pomogło hee

 207. PRAWNIK

  DOBRA RADA… NIE WPŁACAJCIE ZADNYCH PIENIEDZY NIKT WAS N IE PODA DO SĄDU ZA UMOWE ELEKTRONICZNA TO SĄ JAKIES BZDURY!!

 208. Sand

  Jeżeli ktoś coś będzie nowego wiedział w tej sprawie, to piszcie prosze. Ja też dostaje te maile i nie zapłace.

 209. k

  Witam,
  Wszystkim, którzy zapłacili i podali prawdziwe dane proponuje wysłanie tym wyłudzaczkom takiego maila

  Eller Service S.C.
  ul.Chłopska 72
  80-350 Gdańsk

  ja nie wpłaciłam i robic tego nie zamierzam

  Wezwanie do wystawienia rachunku za świadczoną usługę.

  W oparciu o art. 87. § 1 w zw. art. 87. § 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa ((Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.) wzywam firmę Eller Service S.C. do wystawienia rachunku za świadczoną usługę Usenet na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) za którą to usługę firma Eller Service S.C. otrzymała kwotę w wysokości 94.80 zł (dziewięćdziesiąt cztery złote i osiemdziesiąt groszy) w nieprzekraczalnym terminie 7 dni od otrzymania niniejszego wezwania.
  Ponadto pragnę wskazać, iż naruszenie powyższego obowiązku, tj. zaniechanie wystawienia rachunku za w/w usługę zgodnie z art. 62. § 1 ustawy z dnia 10 września 1999 r. -Kodeks karny skarbowy (Dz. U.08.66.410) może powodować konieczność zawiadomienia właściwego organu podatkowego, a co za tym idzie wszczęcia postępowania karno - skarbowego.

 210. Ja

  Ja się zarejestrowałem na ich stronię i teraz przysłali mi mail żebym zapłacił 100zł bo niby u nich pakiet “zamawiałem”, a to nie prawda nic nie zamawiałem i piszą, że mnie podadzą do sądu. Nie wiem co robić? Co o tym sądzicie? Pomóżcie? Czy to prawda?

 211. guma1

  Oczywiście jest to nieprawda. Nie ma w polskim prawie czegoś takiego jak zawarcie umowy poprzez rejestrację . Natomiast rejestracja zgodnie z ustawami może być WARUNKIEM zawarcia umowy. Warunkiem - najpierw się rejestrujesz a następnie możesz zawrzeć umowę . Zapłacenie tym oszustom to wyrzucone pieniądze , więc naprawdę nie ma czym się martwić . A płacą tylko ludzie zbyt strachliwi by racjonalnie pomyśleć.

 212. betka

  Interesuje mnie , czy osoby oszukane na początku działalności tych oszustów, nadal otrzymują meile z pogróżkami, czy w końcu odpuścili.
  Czy faktycznie można spać spokojnie( jak mówiono w TV),jeśli zarejestrowało sie 12 letnie dziecko, podając fałszywe dane.
  Nie ukrywam, że spędza mi to sen z oczu. Proszę o kompetentną odpowiedż.

 213. mili

  1.obejrzyjcie reportaże:

  http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/magazyn-ekspresu-reporterow/wideo/24

  http://www.tvn24.pl/-1,1605602,0,1,rozkosz-pobierania-prawie-za-darmo,wiadomosc.html

  http://nocne-rozmowy-przy-kominku.bloog.pl/id,5080025,title,Pobieraczek-ostrzezenie-i-wzory-pism-do-pobrania,index.html

  2. złóżcie podpis:

  http://proca.pl/pokaz/3391/zamkniecie_pobieraczek_pl

  3. piszcie maile z opisem sprawy pod adresy:

  kontakt@tvn24.pl

  ekspres.reporterow@tvp.pl

  uwaga@tvn.p

  wroclaw@uokik.gov.pl

  uokik@uokik.gov.pl

 214. zoso

  panowie i panie … spokojnie

  1. nic nie płacić.

  2. czytać linki powyżej .

  3. jak ktoś nie wie co to za
  “firma” i skąd jest to proszę wejść na adres :
  http://whois.domaintools.com/pobieraczek.pl

 215. guma1

  betka - trochę póżno piszę , ale zawsze. Każdy dostaje 3 emaile pod warunkiem że nic im nie odpisze . Ja zarejestrowałem się na początku lipca - 3 emaile i spokój.12 letnie dziecko nie może zawrzeć prawnie ważnej umowy . I całe ich oszustwo polega na tym , że przez nieodpowiednie zabezpieczenie strony zezwolili ma rejestrację osób nieletnich. Ale to jest cały mechanizm oszustwa. Pozwolić na rejestrcje pod danymi fałszywymi / choćby wiek / i zastraszyć strasznymi konsekwencjami.Oczywiście jest to bzdura dlatego wszyscy powinni dać sobie spokój. Naprawdę zapomnijcie o tych oszustach , ustawy są po naszej stronie.
  Dobrej nocy.

 216. serek

  ja mam takie pytanie dla tych co nie zaplacili czy dostaja jekies emaile od nich jeszcze czy cos. Bo nie daj e mi to spokoju czy nadal pisza ze nasal komornika lub sprawa w sadzei? bo z tym ip co podaja to lipa jest.

 217. betka

  Jednak przysyłają więcej niż 3 maile. Właśnie dostałam czwartego. Teraz straszą mnie (wczesniej moją nieletnią córkę ) , że podadzą mnie do Sądu o odszkodowanie za poniesione przez nich straty. Piszą, że ja za dziecko odpowiadam i ponoszę prawne konsekwencje. Mimo, ze ostro zaprotestoeałam , iż nie godzę się na zmuszanie mnie i mego dziecka do płacenia za dostęp do stron erotycznych.

 218. betka

  Ciąg dalszy do serka. Skąd wiesz, że z ty IP to lipa?

 219. Kasia

  jesli chodzi o ip, to prpopnuje zeby kazdy wszedl na strone http://www.mojnumerip.pl/ lub inne tego typu wyszukane google z haslem numer ip. tam sie pokazuje nasz numer, mnie wyszedl inny niz ten, ktory mi podali w mailu z wezwaniem przedsadowym. co Wy na to??

 220. guma1

  betka - oczywiście że przesyłają więcej niż 3 emaile ale do osób , które do NICH PISZĄ . Gdybyś poczytała o tym i na innych forach - polecam : http://www.wykop.pl/link/176356/pobieraczek-pl-uwazaj-na-to-oszustwo
  to na pewno inaczej byś na to spojżała .
  Oczywiście że pisanie o IP to lipa. Nie wiem czy wiesz , ale by dotrzeć do kogoś po IP należy uzyskać nakaz sądowy . A możesz mi logocznie wytłumaczyć w oparciu o przepisy prawne - jakie przestępstwo popełniło Twoje dziecko ? Zaznaczam - przestępstwo - bo tylko to kwalifikuje sprawę do zaangażowania organów ścigania. Więc błagam - nie piszcie już o IP bo to jest niepoważne.Bo ma przestraszyć dzieciaków - lecz dlaczego wierzą w to dorośli?
  Ja zalogowałem się tam na początku lipca 2009 na dane prawdziwe. Miesiąc póżniej zalogowałem się na dane fałszywe by niektórym udowodnić że to jest lipa. I za każdym razem dostałem 3 eaile i nic więcej. TYLKO ŻE JA DO NICH NIC NIE PISAŁEM . Bo nie rozmawia się z oszustami i traktuje ich tak jak na to zasługują - Z POGARDĄ.

 221. betka

  Dzięki guma1. Potrafisz podtrzymać na duchu. Ludzie raczkujący w internecie (nigdy nic nie zamawiałam tą drogą- zawsze wolę towar obejrzeć), potrzebują właśnie takich słów, by uspokoić się. Jesteś WIELKI! Dzięki!

 222. guma1

  Widzisz - betka - ja wszystkie umowy na media zawieram przez internet i to co prezentuje pobieraczek - to są kpiny , jest to tak niepoważne że aż nie wierzę albo nie chcę wierzyć że ktoś im zapłacił. A ludzie płacili - nie moge tego pojąć . Bo od kiedy jakiś email jest podstawą do zapłaty za coś czego się nie otrzymało ???????????????Pozdrawiam i naprawdę dobrze radzę byście zapomniały o tych / nazwijmy po imieniu / oszustach.

 223. suchy

  A ja proponuję e-maile od p0bieraczka uznać za spam, zablokować ten spam w programie e-mail z natychmiastowym usuwaniem. A co do umów na odległość itp można je zawierać gdy spełnione są odpowiednie procedury. Przykład : GUS-portal sprawozdawczy, US-wysyłanie pitów,
  Sklepy itp itd.
  Inna rzecz- proponuję na sprawę cytowanych ustaw i paragrafów ze strony pobieraczka spojrzeć pod kontem “sekty”, która używa tylko wygodnych dla siebie formułek.
  Kolejny przykład - wykasujcie biblioteki ddl z przeglądarki odpowiedzialne za poprawne wyświetlanie strony lub niech wasz komputer będzie zawirusowany - czy wówczas regulamin jest czytelny?
  -znowu kłaniają się procedury.
  Czy świadome jest zawieranie umowy nawet tego typu jak w pobieraczku przez osoby w danej chwili “chore” ( gorączka itp )
  Czy ktoś lub jakaś ustawa zmusza kogokolwiek do odbierania poczty e-mail codziennie i wyczekiwać na listy i info o zapłacie ?
  z powodu takich luk określone są ścisłe procedury zawierania takich umów których POBIERACZEK nie spełnia.

  Jeśli to co napisałem jest bełkotem to proszę o sprostowanie.

  Pozdrawiam.

 224. wieczny2002

  może mi ktoś powiedzieć, czy jako osoba prywatna mogę sobie napisać podobny regulamin np. dotyczacy korzystania z mojej skrzynki, np.

  1. jeżeli chcesz cos do mnie napisać, spoko,
  2.jeżeli chcesz coś do mnie napisać i jesteś pracownikiem eller, pisząc zgadzasz się na umowe mówiącą o poniesieniu kosztów związanych z moim odbieraniem maili (czas itd) to jest 99 zł za mail

  pozdrawiam

 225. guma1

  To co napisałeś nie jest bełkotem a jedynie pokazuje jak bzdurne są żądania pobieraczka by im za coś płacić.

 226. Ata

  Witam.
  I ja również wpadłam. Z tym, że zarejestrowała się moja siostra 12-latka i podała dane różne, moją datę urodzenia, imię mojej córki(4 miesięcznej) i adres jest ok. Czy mam im napisać listowne wypowiedzenie jako ja czy w jakiś inny sposób opisać zaistniałą sytuację????? Zaczynają mnie denerwować tymi mailami i spać nie mogę. Proszę o podpowiedź….

 227. guma1

  Ata - oczywiście masz nic nie pisać . Zapewniam Cię że nie ma takiej potrzeby.

 228. betka

  Guma1 ma anielską cierpliwość. Ze stoickim spokojem objaśnia nowym oszukanym co mają robić. Ale swoją drogą ekipa pobieraczka dość pewnie czuje się i nadal próbuje naciągnąć naiwnych. Czy nie można jakoś ukrucić ich daiałalności?

 229. Moore

  Witam,

  Mam podobny problem co wszyscy. Zarejestrowałem się, nic nie ściągnąłem. Ostatnio przyszedł mi mail, że mam zapłacić bo inaczej wezwą mnie do sądu. Podałem fałszywe dane i jedyne co mnie martwi, że to pozwą do sądu osobę na którą jest IP i odpowie za podanie fałszywych danych. Net jest nie na mnie.
  Na ich stronie znalazłem coś takiego - “Państwa prywatną sprawą jest to jak spędzacie swój wolny czas. Dlatego nasza technologia zapewnia, aby zarówno adres IP jak i pobrane przez Państwa pliki nie były nigdzie rejestrowane. Gwarantujemy anonimowość, która się Państwu należy.” Czy mam w takim razie olać całą sprawę?

 230. Moore

  Aha, napisałem do nich w zdenerwowaniu, że nie wiem czego ode mnie chcą bo nic nie ściągałem i żeby mi to wyjaśnili. To jakoś zmienia sprawę?

 231. b-r

  hmmmmm mi ogulnie troche lat paki wisi ale za cos innego hakerstwo i takie << od 4 lat mojej dzialnosci wlaman i tak dalej nie dostalem zadnego wezwania i oskarzenia robie tylko dla waznych info nigdy nie dla pzyjemnosci lecz wlazlem na jednego z 150 moich emaili :P nie smiac sie potrzebuje tyle tego i patrze w sobote ktos mi wyslal taka pogruske z tym sadem i tak dalej zobaczylem na dade kiedy bylo rejestrowane nie mialem jesszcze ukonczonego 18-roku zycia obecnie net jest na ojca :P podalem niepawdziwe dane tak jak na wszystkich stronkach lecz nie zakceptowalem regulaminu w tym jest problem kiedys zostsowalem takie bugi przy hakowaniu nie trzeba bylo nic klikac tylko napisac i mialem ip i tekst wpisany mozliwoscia jest ze urzyli w obec mnie czegos takiego lecz nie zamierzam placic ta M magda czy jak jej tam troche ludzi nastraszyla z enigd z nimi nie wygral i tak dalej hmmm ja slyszalem ze wgl nikt nie byl wzywany lecz ze wzgledu na ojca i obecne dochody chcialem zaplacic lecz mnie kolega powstrzymal troche sie tego obawiam a najbardziej z apodanie nie prawdziwych danych lecz podaje prawdziwe dane jak jest koniecznosc bank umowa pisemna albo cos takiego nigdy nie na stronnkach i forach nie czytam regulaminu po zawsze to samo nie przeklinac i takie tam bajery wiec zlewam pytanie czy ci ktorzy doostali takie emaile czy przyszlo wam takie cos do domu ?? sorki za bledy nie mysle o tej godzinie ( obecnie jestem w zawie wiec oosba pracujacapo na umowie )nie wiem co robic chce ich olac ale jak ktos mial juz wezwanie domowe wole zaplacic :P

 232. b-r

  i dodaje ze poprosilem w czoraj o usuniecie mojego emaila :P adminow z o2 :P

 233. kk

  Witam!
  Podobnie się dałam nabrać tym oszustom, nie przeczytałam umowy, podałam fałszywe dane, teraz się boje ale nie płace, Zastanawiam się tylko dlaczego to tak długo trwa? Serwis dalej działa, bo ja się zarejestrowałam w styczniu 2010 roku? Dlaczego rzecznik praw konsumenta nie wydał jeszcze oficjalnego oświadczenia? A co robi policja? Czy to nie jest szantaż z wymuszeniem? Jestem pełnoletnia i powiem że się wystraszyłam. Czy teraz logując się na jakiś portal, kupując przez internet czy też pisząc na forum powinnam się obawiać że mnie puszczą z torbami?

 234. kk

  Pozatym tak się zastanawiam czy oni nie mają obowiązku sprawdzić czy te dane są prawdziwe? Z tego co pamiętam to większość szanujących się firm, np allegro przesyła ci hasło do domu, telekomunikacja wymaga przesłania podpisanej paierowej umowy i pierwszy raz spotykam się z tym że trzeba zapłacić za rok z góry , za coś co nie działa! Pozatym rejestrując się na allegro jestem świadoma że chce tam kupować czy też sprzedawać, zawierając umowę z tp wiem że zawieram umowę i że chce korzystać z ich usług, a w przypadku pobieraczka to nie wiedziałam że podpisuje jakąś umowę (i stąd wymyślone dane)i szybko zorientowałam się że ta usługa jest nie dla mnie i nie chce z niej korzytać. A teraz zastanawiam się bo w regulaminie jest mowa o jakiś odsetkach czy oni przypadkiem nie poczekają aż odsetki wzrosną i dopiero wtedy pójdą do sądu jak to już nie będzie 100 zł tylko więcej. A i ile oni mają czasu na założenie mi sprawy? Może ktoś pomoże…

 235. kk

  Panie Marcinie , mam pytanie do pana , przeczytałam regulamin portalu i nie ma tam ani słowa że dane podawane do rejestracji muszą być rzeczywiste? Czy oni powinni zamieścić taką informacje w regulaminie?

 236. kk

  o przepraszam jednak jest tam coś takiego, czyli pozostaje mi zawsze udawanie że to nie ja, wkońcu mam w domu nie jeden a dwa kompy, sieć wi-fi (niezabezpieczoną) więc ktoś się podszył:P

 237. kk

  żartuje:D

 238. Ulusia13

  Hej ;)
  Mam 13 lat.
  Mnie też oszukano.
  Powiedziałam mamie i jest na mnie bardzo zła.
  Nie zamierza chyba płacić.
  Nie którzy z was wpisali sie na tej stronie juz dosyc dawno…
  Czy po tych kilku miesiącach od wpisu tutaj dostaliście jakiś list do domu ?

 239. Mazda7

  Właśnie podpinam się pod komentarz u góry czy ktoś został pozwany przychodziły jakieś listy??

 240. b-r

  wlasnie zadalem podobne pytanie ale nie napisali mi ;P pewnie siedza hahahah a tam nie maja neta hehehehhe

 241. b-r

  co taka cisza :P all siedza czy co >.< po u mnie pobieraczek zamilk po 1 widomosci :P

 242. guma1

  Ulusia13 powiedz mamie by nie płaciła bo nie ma za co . Zalogowałem się w lipcu 2009 i oczywiście nic im nie odpisałem i nic / oprócz 3 emaili - jak wszyscy /- nie dostałem i nie dostanę. Zapewniam wszystkich że nie ma żadnych umów , jest to totalna bzdura . Przecież mamusia jest dużą dziewczynką i niech poczyta na forach , na wykopie , na wieszjak - sprawa jest bardzo dogłębnie omawiana i ci co nic nie zrobili - są zadowoleni.
  Dlaczego tak długo trwa ? Myślę , że w jakiejś mierze jesteśmy / jako pokrzywdzeni / sobie sami winni. Otórz wysyłając niezliczoną ilość skarg zmuszamy urzędy konsumenckie by wszystkie je rozpatrzyły . I dopóki to będzie trwać - urząd nie wyda postanowienia. Pobieraczek na to liczy - odwlekać jak najdłużej sprawę by jak najwięcej się przestraszyło i zapłaciło.
  A najgorze co można zrobić - to oddać swoje pieniądze oszustom. Uwierzcie że tak jest a nie pożałujecie.

 243. b-r

  nie no ja tylko 1 emaila mialem hahaha :)

 244. b-r

  nie kochaja mnie widac

 245. anonimowk

  a jesli mam powyzej 13 lat?? (ale mniej niz 18) to co?

 246. guma1

  To masz się uczyć a nie zajmować się pobieraczkiem.

 247. chorzy jestescie?

  Wazne na kogo jest internet - ten musi zaplacic.

  Tlumaczenia ze byl atak hakera czy cos sa bzdurne - chyba ze to udowodnicie a jesli ataku nie bylo to pewnie nie udowodnicie.

  Ten jest odpowiedzialny za zawarcie umowy kto jest “wlascicielem” lacza!

  To wasze łącze i wy decydujecie komu na co pozwalacie - jakbyście się nie bronili to musicie zaplacic…

  Dziecko przeciez nie skozysta z waszego netu jesli mu na to nie pozwolicie - prawda?

  Skoro pozwaolacie to macie problem!

  ja tam nie mam problemu bo kozystam z 123upload.pl i mam wszystko za darmo :)

  wiem co mowie!

 248. chorzy jestescie?

  a jeszcze jedno - jak posadzicie dziecko za kierownica i kogos przejedzie to tez 0 konsekwencji ?

  dziecko jak cos zrobi to zawsze rodzice ponosza odpowiedzialnosc - tak mowi prawo!

 249. chorzy jestescie?

  jeszcze jedno: allegro wysyla wam umowy? NIE! pobieraczek tez nie musi

  jakos za wystawione aukcje na allegro kazdy placi i nikt sie nie bulwersuje a tu system podobny!

 250. ~~

  tylko że jak zakłada się konto na allegro to przesyłają ci do domu koperte a w niej dane ! Więc rejestrując się każdy wie że ma podawać dane rzeczywiste ! A pobieraczek ukrył to w regulaminie małym druczkiem! Jak nie sprzedaje na allegro to nie płace a za pobieraczka płaci się nawet jak się nie korzysta! Więc dziwne dlaczego tyle jest nie zadowolonych z pobieraczka i uważa że zostali oszukani, a może jeszcze osoba z postu wyżej napisze że to spisek przeciwko portalowi!

 251. ~~

  A pozatym jak by płacił ten na kogo jest internet to idea wifi by szybko umarła, bo przecież każdy szanujący się hotel dostępnia swoją sieć gościom hotelowym i czy myślicie że w hotelu sprawdzają czy w torbie nie przemycam notebooka a w nocy nie rejestruje się na jakiś portal?

 252. aga`b

  Zastanawiam się nad tym,że Ci którzy piszą, że to ściema i oszustwo i olać ich zasięgali gdzies rady. Ja sprwe przedstawiłam rzecznikowi konsumentów w moim mieście , i p rzecznik odpisała mi,że niestety kiedy akceptowałam z nimi umowę tym samym zawarłam z nimi umowę. zresztą przekopiuję Wam calą treść pisma, które otrzymałam

  Bytom, 15 marca 2010 r.
  PK.64620-37/10

  Pani
  Agnieszka XXXXXX

  W odpowiedzi na Pani pisma (e-maile) z dnia 11 marca i 12 marca 2010 r. dotyczące serwisu www.pobieraczek.pl informuję, że akceptując treść regulaminu zawarła Pani umowę na podstawie której firma żąda określonego wynagrodzenia. Nie korzystanie z serwisu nie zwalnia konsumentów, którzy zawarli umowę, z obowiązku zapłacenia za gotowość świadczenia usług.
  Istnieją jednak wątpliwości co do legalności praktyk stosowanych przez firmę. Na stronie internetowej www.uokik.gov.pl znajdzie Pani artykuł dotyczący prowadzenia przez Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów postępowania wyjaśniającego czy konsumenci, którzy chcięli skorzystać z takich usług byli wprowadzani w błąd treścią komunikatów reklamowych oraz czy przedsiębiorca stosuje niedozwolone klauzule umowne.
  Do czasu wyjaśnienia sprawy, do Pani decyzji należy sposób rozwiązania problemu zapłaty za przesłaną fakturę. Jeżeli Pani zdaniem działanie przedsiębiorcy jest niezgodne z prawem, proponuję pisemne wystąpienie do przedsiębiorcy z żądaniem odstąpienia od dochodzenia roszczeń z uzasadnieniem swojego żądania.
  Jednocześnie informuję, że w przypadku naruszenia interesu konsumenta (co można stwierdzić dopiero po przeanalizowaniu wszystkich dokumentów w sprawie) można zwrócić się o pomoc do Rzecznika Konsumentów. Na podstawie posiadanych kompetencji Miejski Rzecznik Konsumentów może wystąpić do przedsiębiorcy i przedstawić swoje stanowisko.
  Jednocześnie informuję, że porady z zakresu prawa konsumenckiego znajdują się na stronie internetowej www.bytom.pl (Rzecznik Konsumentów).

  Z poważaniem
  Oprac. J. Szczawińska
  15 marca 2010 r.

  i co w tej sytuacji zrobić??

 253. guma1

  Nie można porównywać zakupów na allegro z pobieraczkiem gdyż żądzą się one innymi prawami. Nikt nie zawiera umowy z allegro lecz ze sprzedającym lub kupującym . I podstawowa różnica polega na tym , że odwiedzając czyjąkolwiek stronę czy ofertę na allegro nikt nie jest zobligowany do jakiegoś zakupu - mało tego może wycofać swoją ofertę . Tutaj natomiast pobieraczek sam przydziela wszystkim jakiś pakiet / wbrew ustawie która mówi że wola nie może być domniemana/. Oczywiście jest to bzdura bo żadnych pakietów nie ma i tylko wciska się ludziom ” ciemnotę ” . I chyba najważniejsze - na allegro chcąc coś kupić klikamy ” Kup teraz” - jasno i wyrażnie sformułowana czynność - KUPUJĘ. Jak jest u pobieraczka - wszyscy wiemy.

 254. --

  poobieraczek żeruje na czyjejś niewiedzy, jeżeli złapiemy sie w ich sidła to robimy to nieświadomie, czyli nieumyślnie, a więc nie z zamiaru a tylko w wyniku niezachowania wmaganych regół ostrożności.trzeba tu podkreślić, że to, że nie zawsze czyta się cały regulamin, bo wierzy sie w to, że jesteśmy chronieni ustawowo przed naciągaczami jest pewnego rodzaju normą zwyczajową, a ta może być podstawą do wyłączenia bezprawności czynu. ogólnie to olać temat, pozdrawiam

 255. --

  Pragnę poinformować,że w Pomorskiej Policji tj.w Gdańsku toczy się postępowanie w Sp.Eller s.c. pobieraczek.pl na podstawie art.286 poz.1 kk.
  Wobec powyższego uważam,że każdy poszkodowany przez pobieraczka POWINIEN ZŁOŻYĆ ZAWIADOMNIENIE DO pg-kwp@pomorska. policja.gov.pl i tam e-mailem wysłać swoję uwagi o tym zdarzeniu.Należy podac swoje dane osobowe,nr.dowod u osobistego i dokładny adres jak i wszystko o wszystkich zdarzeniach o pismach czy e-mailach.Oni już będą wiedzieli co dalej zrobic. WARTO TO ZROBIĆ PONIEWAŻ POLICJA MUSI WIEDZIEĆ O KAŻDYM POSZKODOWANYM ABY MIEĆ NIEZBITE DOWODY ABY ZAŁOŻYĆ SPRAWĘ..

 256. młoda

  Mam pewien problem. Mój znajomy ma firmę budowlaną wykupił jedno ogłoszenie(reklame) za ok. 500zł.Za jakiś czas na jego nr tel. zadzwoniła pani uprzedzając go że rozmowa jest nagrywana zaproponowała mu zawarcie umowy na reklamę internetową on myśląc że to ta sama firma w której wykupił poprezednie ogłoszenie powiedziała że tak. tym samym pani poinformowała go że zawarł z firmą prowadzącą strony reklamujące umowe ustną. On sobie nie zdawał sprawy że taka umowa jest możliwa. Był zszokowany bo faktura przyszła pocztą a na niej rachunek w wysokości 2.178zł (dwa tysiące sto siedemdziesiąt osiem złotych). Umowa została “podpisana” ustnie na 12mc. Mało tego w regulaminie tej strony jest zawarta kluzura że jeśli nie zapłaci rachunku to nie może zrezygnować z tej reklamy a po upływie 1 roku umowa nie zostaje unieważniona ale przedłużana automatycznie na kolejny rok co wiąże się z kolejnymi opłatami. Jedyny sposób na pozbycie sie umowy na kolejny rok kalendażowy to złożenie rezygnacji przynajmniej na 30 dni przed upływem 12 mc.Czy może mi ktoś doradzić jak wybrnąć z tej patowej sytuacji by nie musieć płacić tych kosztów? Czy ta umowa jest wogóle legalna?Bo dla mnie jest nie do pojęcia fakt że takie umowy mogą istnieć bo przecież tel. mógł odebrać np. jego brat i przedstawić się jego danymi bo przecież też jest to możliwe i co wtedy… On musi ponieść koszta???? To jest chore…!

 257. młoda

  wybaczcie błędy..

 258. młoda

  zapomniałam dodać że ta kobieta ciągle dzwoni z pogruszkami…

 259. guma1

  Ja na pewno bym nie zapłacił. Chodzi tu o to , że umowa przez telefon może być zawarta jeśli dotyczy to jednorazowego świadczenia / czyli np zakup w sklepie internetowym / . Mówi o tym “Ustawa o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny “w Art 9 . punkt 4.
  W tym przypadku to nie jest jednorazowe świadczenie i wymagana jest forma pisemna umowy i obowiązują wszelkie dobrodziejstwa jakie ta ustawa ze sobą niesie. Również żądanie zapłaty z góry za cały rok jest bezprawne . Mówi o tym Art.11 tejże ustawy :
  Art. 11. 1. Umowa nie może nakładać na konsumenta obowiązku zapłaty ceny lub wynagrodzenia przed otrzymaniem świadczenia.
  Ja bym odesłał im tą fakturę z liścikiem że żadnej umowy nie zawierałem . A sprawstwo dowodowe ciąży na tej pani a jak ma udowodnić że jest umowa skoro nie ma wymaganej formy pisemnej? I na pewno coś tam ” nie gra ” - stąd te pogróżki. Pomijam fakt konieczności podania pisemnie wszelkich danych o firmie i warunkach zawarcia umowy PRZED jej zawarciem . Wg. mnie nikt nie udowodni znajomemu że to on rozmawiał przez telefon jak również nie ma tu wymaganej prawnie formy pisemnej. Również twierdzenie że umowa po roku jest wydłużana o kolejny rok jest kłamstwem - po roku umowa ” przechodzi ” w umowę na czas nieokreślony. Mówi o tym ustawa jw. Art,8.2. Umowę zawartą na czas dłuższy niż rok poczytuje się po upływie tego terminu za zawartą na czas nieoznaczony. Więc kolejne kłamstwo z ich strony. Wg. mnie nie ma czym się martwić bo to zwykłe wyłudzenie.

 260. młoda

  Faktura która została przesłana mojemu znajomemu była płatna do 22 listopada 2009r. on jej nie zpłacił wiec ta kobieta ciągle wydzwania z pogruszkami że odda dług firmie windykacyjnej. Nie wiem jak się odnieść do tej ustawy o jednorazowym świadczeniu bo moża powiedzić że umieszczenie reklamy czy też ogłoszenia jest jednorazowym świadczeniem, tylko że to ogłoszenie ma widnieć na tym portalu przez rok - wiec już nie wiem jak mam to odebrac…
  Więc jeszcze raz was pytam czy istnieje umowa ustna przez telefon czy nie?:( bo chyba jestem za cioemna na zakumanie tego nie moge pojąć tego że można tak oszukiwac i naciagac ludzi cieszko pracujacych na swoje pieniadze…

 261. guma1

  To nie tak jak myślisz . Umowa jednorazowa to umowa na zasadzie zakupu w sklepie - kupujesz - płacisz - wychodzisz . Ta umowa w tym wypadku jest umową okresową bo trwa 1 rok . Została zawarta po za siedzibą przedsiębiorstwa za pomocą urządzeń porozumiewania się na odległość i tu obowiązuje forma pisemna umowy. Powiem szczerze - nie przejmował bym się tym , tak jak napisałem wcześniej odesłał bym tą fakturę z komentarzem że żadnej umowy nie zawierałem . A skoro jest inaczej - muszą to udowodnić!!!!!!! Tylko jak - wszak na piśmie nic nie ma. I te grożby - uczciwy kontrahent załatwia takie sprawy NA PIŚMIE - żadne dzwonienie tu nie ma żadnej mocy prawnej. Jestem pewien że żadna firma windykacyjna nie dotknie się tego przy braku pisemnej umowy . Jeszcze raz powtarzam - zgodnie z polskim prawem - moc prawną mają pisemne wezwania do zapłaty / na papierze / - resztę można zignorować.

 262. młoda

  Dziękuje Ci bardzo za radę i pozdrawiam:)

 263. guma1

  Również Cię pozdrawiam i koniecznie napisz jak sprawa się zakończyła. Ale jestem pewien że wszystko będzie OK.

 264. Niunia21

  Witam wszystkich. Też zostałam oszukana tak jak wy, przeczytałam już dużo forum, ale dalej się boje, dzisiaj wysłałam im poleconym że rezygnuje z ich usług i zrywam umowę, czy to coś pomoże????. W razie jakiegoś wezwania dam wam znać, pomoże cie mi wtedy??. Przejmuje się tym i potrzebuje jakiegoś wsparcia:)

 265. Kuba

  Witam. Od pewnego czasu nieodwiedzalem skrzynki e-mail az tu dzis wchodze i widze ze jakis pobieraczek.pl chce mi sprawe w sadzie wytoczyc bo z mojego koputera ktos sie niby zarejestrowal na ich portalu… zostal podany moj e-mail w domu nikt sie nie rejestrowal na tym portalu a co gorsze zostaly podane jakies nieprawdziwe dane osobowe.. podejzewam iz moze byc to moja mloda 13lat siostra cioteczna… niewiem co mam robic karza zaplacic 94zl. czy mil ktos z nimi juz jakis problem i co robic?? olac to czy co?? z gory dziekuje i pozdrawiam Kuba

 266. davis

  ja nie wysylalem listu, podalem falszywe dane i jestem niepelnoletni. Tez w razie jakichs problemow czy wezwania mógłbym zwrocic sie do was o pomoc?

 267. giez33680

  Nie jest to łatwa sprawa z tym “naciągaczkiem”! Ani organy ścigania ani Urząd Ochrony Konsumentów od wielu miesięcy nie może /albo nie chce!/ zlikwidować tego draństwa. Dzieje się tak, gdyż obecny ustrój -KAPITALIZM - w imię odzyskanej wolności broni oszukujących a nie oszukanych !!! “Nabieraczki” to biznesmeni, a nabrani to tłum, pospólstwo, proletariat, lud, motłoch…Styropianowi patrioci opozycyjni dla korzystnej sytuacji “nabieraczków” obalili PRL ! Przekręt Pobieraczka, być może nie naruszający obecnego kapitalistycznego prawa, to “pestka” w porównaniu z przekrętem dokonanym przez twórców obecnej rzeczywistości. Przypomnijmy sobie postulaty, hasła “Solidarności” i przez ich pryzmat proszę spojrzeć na obecną sytuację większości polskiego społeczeństwa spoza elit styropianowych. Obawiam się, że w obecnej sytuacji Pobieraczek będzie na wygranej a tacy jak ja i mnie podobni poniosą koszty transformacji.

 268. guma1

  davis - zapewniam Cię i Tobie podobnych że nic Wam nie grozi. Nie słuchajcie bzdurnych wypowiedzi prawdopodobnie kierowanych przez pobieraczka . Niedługo Urząd Konsumencki wyda stosowne oświadczenie a trwa to tak długo bo dużo jest skarg i każdą trzeba rozpatrzeć . To przeciwko tym oszustom toczą się postępowania a nie przeciwko komukolwiek z oszukanych . Nie dajcie się oszukać - nikt nic Wam nie zrobi . Nikt nie zrobił niczego złego bo rejestracja na dane fałszywe jest jak najbardziej przez prawo dozwolona więc te oskarżenia pobieraczka to bzdura . Sami niedługo o tym się przekonacie.

 269. mb

  Pobieraczek grozi odsetkami ustawowymi, nie wiem czy ktoś liczył ale od żądanej sumy wychodzi 1,02 złotego czyli 12,22 złotego rocznie po roku jak widać będziemy musieli zapłacić 106,22 złotego. Podejrzewam że żadna firma nie zdecyduje się na ściganie za taką nie wielką sumą.

 270. Paulina

  Panie Gumo, ja tez sie zarejestrowalam na pobieraczku, nie wiem co mi odbilo ale niestety podalam prawie pelne dane, nie poczytalam w necie…., przyjdzie jakies wezwanie do domu?

 271. guma1

  Paulino - jeśli nie odpiszesz pobieraczkowi na papierze to i na papierze nic nie dostaniesz . Bo pisząc do nich - potwierdzasz swoje dane i mówisz im , że po prostu masz jakieś obawy. Że podałas dane prawdziwe - wiesz o tym Ty a na pewno nie pibieraczek . Dlatego wg. mnie najlepiej nic nie pisać- bo po co ?

 272. Paulina

  dziekuje za pomoc tak tez zrobie. Wyslalam tylko im e-maila takiego jakiego znalazlam w internecie ze odstepuje od umowy, poniewaz moge po trzech miesiacach.

 273. GliwiczAnka

  Witam,ja tez padlam ofiara. Jestem przerazona.Czy mam placic?Bardzo prosze o pomoc,nie chce isc do sadu.

 274. guma1

  Paulino - nie po trzech miesiącach ale do trzech miesięcy - ale myślę że to przejęzyczenie z Twojej strony . Co jest dokumentem - mamy tutaj :http://e-prawnik.pl/biznes/windykacja-naleznosci/przebieg-postepowania/odpowiedzi/fax-e-mail-jako-dowod-z-dokumentu.html
  Czyli zgodnie z kpc / Kodeksem Postępowania Cywilnego / email NIE JEST DOKUMENTEM a jedynie moc prawną / jeśli chodzi o zapłate / maja dokumenty . Dlatego moc prawną mają pisemne wezwania do zapłaty NA PAPIERZE i / zgodnie z prawem / mamy na ustosunkowanie się do takiego dokumentu 30 dni . Każdy ich email możecie i trzeba ” olać ” - bo jest śmietniskiem bzdur i wydumanych żądań .
  Jeśli ktoś odpisał - to też nie szkodzi - wszak sprawstwo dowodowe ciąży na nich - a jak udowodnić kto słał emaila który dokumentem nie jest ? Może rodzeństwo , może koleżanka ? A jak kafejka internetowa - to kto ? Jest to tak głupie - że żaden paragraf tego nie obejmuje.

 275. guma1

  GliwiczAnka - masz nie płacić , masz nic nie pisać , masz zapomnieć o pobieraczku. Masz zrobić takie trzy w jednym - to co zrobiła większość , to co ja zrobiłem na początku lipca 1009 . Zrób - a nie pożałujesz.

 276. guma1

  Oczywiście lipca 2009 a nie 1009 . Tak stary to jeszcze nie jestem .

 277. Niunia21

  Dzień dobry. napisalam pisemne im ze odstepuje od umowy, takie oswiadczenie, a przyslali mi dzisiaj ze to jest bezskuteczne i takie dalej dalej, i ze musze im zaplacic 98,40. za 12 miesiecy. i co teraz mam zrobic??

 278. guma1

  Niunia21- no widzisz - piszesz na różnych forach a nie czytasz co zostało do tej pory napisane.
  Zrobiłaś to co radzą zrobić Urzędy Konsumenckie. Napisałaś pisemne wypowiedzenie i dostałaś pisemną odpowiedż - jaką , to wszyscy wiedzą bo taką dostaną wszyscy co do tych oszustów napiszą .
  Zapewniam Cię i innych - nie ma potrzeby do nich pisać . Ale jeśli już - to Ty masz rację bo nie dostałaś umowy pisemnej / bo ich nie ma /- jak wszyscy.
  Dla Ciebie - sprawa zakończona . Wyczerpałaś wszystkie mośliwości - zapomnij o tych oszustach .A na pewno nie musisz za nic płacić.

 279. Niunia21

  guma1. dziękuje ślicznie za pomoc:* przestraszyłam sie dzisiaj i dlatego napisałam:) ale skoro tak ty mowisz to bede sie trzymac twojej wypowiedzi. jeszcze raz dziekuje:)

 280. GliwiczAnka

  Dzieki za odpowiedz. Ale przeciez oni nas moga znalezc po adesie IP i zapukac do drzwi. Oczywiscie w trakcie rejestracji podalam wymyslone dane,jednak IP jest prawidlowe. Co robic?

 281. Niunia21

  Jeszcze jedno mam pytanie czy juz zalozyli komus sprawe w sadzie??, ja jestem pelnoletnia, boje sie bardzo:(

 282. guma1

  Po pierwsze - nikomu sprawy w sądzie nie założyli i nie założą - bo NIE MA PODSTAW PRAWNYCH .
  Po drugie - jak sobie wyobrażacie znalezienie kogoś po adresie IP komputera ? Co mówi ten numer? Otóż jest to numer DOSTAWCY internetu który jest prawnie zobowiązany do ochrony danych osobowych i NIE MOŻE nikomu - bez sądowego nakazu - ich udostępnić. A żeby sąd wydał takie postanowienie - musi być popełnione PRZESTĘPSTWO i to ” dużego kalibru ” . A przestępstwo ” zaczyna się ” od kwoty 250 zł która w sposób nie budzący wątpliwości została lub mogła być SKRADZIONA lub WYŁUDZONA .A przecież usługa nie jest uruchomiona - najpierw chcą pieniędzy więc co mogliście wyłudzić? I jest to NIEZGODNE Z PRAWEM .
  I tak na logikę - mają tysiące danych prawdziwych , moje też i nic nie robią . No a dlaczego tak jest? Nie dla odsetek które wynoszą ok. 12 zł ROCZNIE .
  Nic nie robią bo żaden sąd , żaden windykator nie kiwnie palcem w tej sprawie a tylko wyjdą na jaw ich oszustwa .
  Dlatego straszą używając mocnych słów - sąd , komornik , windykator /chyba ich szefunio / - a to są bzdury . BZDURY mające Was przestraszyć . Niedługo powinien ukazać się komunikat Urzędu Konsumenckiego . Trwa to tak długo nie dlatego że działają / pobieraczek / legalnie ale że jest b. dużo skarg które wszystkie trzeba rozpatrzeć. Ale gdzieś na forum wyczytałem że można spodziewać się takiego oświadczenia w okresie miesiąca .
  Poczekajcie a nie pożałujecie - bo po prostu nie może być innej decyzji jak tej stwierdzającej co najmniej wprowadzenie wszystkich w błąd . Co najmniej - a to skutkuje brakiem konieczności zapłaty . Mało tego - przy takim werdykcie będzie podstawa dla wszystkich co zapłacili do żądania zwrotu pieniędzy . Ale na to bym nie liczył - dobrowolnie nic nie oddadzą a tylko niektórzy podadzą ich do sądu . Reszta straci kasę .

 283. GliwiczAnka

  Dięki guma1. Znalazlam cos takiego http://www.youtube.com/watch?v=8tjMQVQu1QQ
  ciekawe….
  Na necie ludzie pisza, ze wracaja z sądu i że musieli zapłacić 450 zł itp… ale to rzeczywiście chyba pracownicy tego pobieraczka zastraszają ludzi.

 284. szyba

  No cóż, jak się podpisało umowę to trzeba się z niej wywiązać. A czy ktoś podpisał umowę? Bo mówiąc szczerze, nie znalazłem takowej. Regulamin owszem ale umowy nie. Regulamin dalece odbiegający od jakich kolwiek norm, ale przecież to nie jest żaden akt prawny. Na dodatek zobowiązuje do kupienia kota w worku co jest prawem zabronione. Jednym słowem można to między bajki włożyć, no może gdyby nie groźba karalna ze strony pobieraczka. Ta niestety nie jest ścigana z urzędu. Zaskakuje fakt takiej opieszałości ze strony organów państwowych.

 285. Niunia21

  Ja gdy wysyłałam im pocztą te oświadczenie, to odpisali mi tylko zastanawie mnie, dlaczego na tym papierku nie ma zadnej pieczatki, maja moj adres domowy, i boje sie ze wysla mi jakies wezwanie czy cos, eh o glopie 100zl tyle nerwow i wszystkiego:(… jesli by mi przyszlo jakies wezwanie to pomozecie mi???…

 286. guma1

  Niunia21- nic Ci nie przyjdzie - śpij spokojnie.
  A jeśli chodzi o wpisy o wyrokach i karach 450 zł - wielokrotnie byli ci osobnicy demaskowani jako pobieraczek albo dowcipnisie.
  A poproszeni o ” wklejenie ” wyroku - po prostu znikali z forum .
  Niestety ci oszuści dobrze znają psychikę ludzką i na tym to polega - by zastraszyć sądem i innymi grośnie brzmiącymi słowami by ludzie przestali myśleć . Tylko na tyle postów , na tyle wpisów udowadniających że to są oszuści , na tyle wypowiedzi ekspertów - niektórzy nadal wierzą oszustom ? Chyba lubią się bać - więc doprawdy jak im pomóc ?????????

 287. guma1

  I jeśli prawo mówi , że płaci się na podstawie wezwań PISEMNYCH NA PAPIERZE / decyzja w ciągu 30 dni / to dlaczego ktoś płaci na podstawie głupich emili ? Zacznijcie się martwić jak dostaniecie pisemne ” papierowe ” wezwania - a takich nigdy nie dostaniecie . NIE MA TAKIEJ OPCJI - ZGODNIE Z PRAWEM .

 288. guma1

  Niunia21 - no właśnie - dlaczego przysłali Ci pismo mówiące o konieczności zapłaty na podstawie emaila / który zgodnie z prawem NIE MA ŻADNEJ MOCY PRAWNEJ / bez pieczątki firmowej ? Dlaczego nie przesłali faktury za usługę , dlaczego nie wysyłają pisemnych ” papierowych ” wezwań do zapłaty tylko głupie emaile ? Przecież piszą - masz 5 dni ; masz ostateczny termin 3 dni bo inaczej windykator . A ja się pytam - ile można czekać na wundykatora ? No ile - ja czekam ponad 9 miesięcy , niektórzy 1,5 roku i co , i nic - I JEDNA WIELKA KICHA .
  Więc może trzeba poczytać wcześniejsze wpisy - bo tam wszystko jest . A jeśli ktoś zostałby oskarżony - na forach by wrzało - a tak ludzie sami się nakręcają , sami wywołują fobie pobieraczka . A najlepszą metodą na tych złodziei jest LEKCEWAŻENIE .

 289. GliwiczAnka

  Guma1 - czy mam do nich wyslac maila, ze rezygnuje z uslugi (nie minelo jeszcze 30dni) czy ich calkowicie olac?

 290. guma1

  GliwiczAnka- Aniu - napisałem wyrażnie / tak mi się wydaje/ że 30 dni na decyzję ma każdy kto dostał wezwanie do zapłaty na papierze. Tak stanowią procedury. A przecież Ty dostałaś / jak każdy / wezwanie emailem - a takie “cuś ” nie ma mocy prawnej- więc co chcesz do nich pisać?
  Olej ich całkowicie jak zrobiły to dziesiątki tysięcy ludzi i sobie chwalą bo nie zaśmiecają im skrzynki pocztowej kolejnymi bzdurami. A jeśli uważasz żeś zbyt strachliwa i boisz się - to zmień adres poczty email - wówczas nic od nich do Ciebie nie dotrze a na piśmie - na pewno. Tylko warunek - nic im nie odpisujesz.

 291. GliwiczAnka

  Guma1 - obawiam sie, ze jak dostalam pierwszego maila od nich, to im napisalam, ze nie bede placic bo w ogole nie skorzystalam z uslugi itp.
  Pozniej juz nic im nie pisalam. Poki co ich adres trafia mi do spamu :) Mam nadzieje,ze jest ok. Bardzo Ci dziekuje za uspokojnie i dodanie otuchy:):*

 292. guma1

  I tak trzymaj - nie przejmuj się , naprawdę nie ma czym.

 293. szyba

  Dlaczego jest tylko jedno doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez pobieraczka i nie jest to doniesienie na groźbę karalną, dlaczego nikt nie złożył wniosku o wykluczenie z palestry szanownego pana mecenasa,który świadomie łamiąc prawo dopuszcza się przestępstwa. Dlaczego nikt nie omawia treści umowy, która jest wiążąca (nie regulamin !!!). Kochani wy chyba lubicie takie akcje

 294. Niunia21

  guma1. tyle ze oni my wyslali to poczta, gdy im wyslalam oswiadczenie od umowy, poleconym. ale stwierdzilam ze oleje se to po co mam sie denerwowac, co bedzie, mam tylko nadzieje ze nic:). Gdyby cos jeszcze do mnie napisali czy cos to napisze do pana:). Dziekuje slicznie za slowa i rade i za rozmowe. Wesolych Swiat:*

 295. guma1

  Niunia21 - zgadza się , dostałaś pisemną odpowiedż na swoją pisemną rezygnację z usługi . I tak powinno być - tak nakazują procedury i dostają to wszyscy co do nich na papierze napisali.
  Natomiast ja mówię o tym , że to co dostałaś emailem / czyli pod tytułem - PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY / powinnaś dostać w formie pisemnej na papierze , z określeniem kwoty do zapłaty , terminu i konsekwencji gdy nie zapłacisz.
  Jeśli dostaniesz coś takiego na papierze to wówczas masz 30 dni na podjęcie decyzji .
  Jestem pewien że tego nigdy nie dostaniesz - prędzej zostaniesz babcią .
  I jeśli coś nowego - pisz śmiało .
  Wesołych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy - i odpocznijcie od pobieraczka - a najlepiej - zapomnijcie o tych oszustach.

 296. guma1

  szyba - doniesień na pobieraczka jest naprawdę dużo . Ale niestety zgodnie z prawem - ponieważ kwota ich oszustwa nie przekracza 100zł - to jest to WYKROCZENIE . A w takim przypadku - o ściganiu delikwenta decyduje POLICJA . I panowie polijanci z Gdańska przyjmują te zgłoszenia , dumają aż im żyły na czołach wyszły i co ? Odpowiadają - nie ma podstaw prawnych do wszczęcia postępowania . Bo nie są prawnikami , dla nich wykroczenie to przejście przez ulicę w niedozwolonym miejscu . A już gdzie trzeba troszkę pomyśleć - to już gorzej . No chyba że ten windykator to koleś.
  Pisałem o tym na ” wykopie ” - myślę że się nie mylę - mówią o tym fakty / odmowy wszczęcia postempowania / i czas jaki to trwa i ich działalność do dziś .
  Dla tych co chcą - podaję zapisy z Kodeksu Wykroczeń :
  Rozdział XV
  Wykroczenia przeciwko interesom konsumentów.
  “Art. 134. § 1. (133) Kto przy sprzedaży towaru lub świadczeniu usług oszukuje nabywcę co do ilości, wagi, miary, gatunku, rodzaju lub ceny, jeżeli nabywca poniósł lub mógł ponieść szkodę nie przekraczającą 100 złotych,podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.”
  “DZIAŁ VII
  Czynności wyjaśniające
  Art. 54.§ 1. W celu ustalenia, czy istnieją podstawy do wystąpienia z wnioskiem o ukaranie
  oraz zebrania danych niezbędnych do sporządzenia wniosku o ukaranie, Policja
  przeprowadza czynności wyjaśniające. Czynności te w miarę możności należy
  podjąć w miejscu popełnienia czynu bezpośrednio po jego ujawnieniu i zakończyć w ciągu miesiąca.
  § 2. Jeżeli czynności wyjaśniające nie dostarczyły podstaw do wniesienia wniosku o
  ukaranie, zawiadamia się o tym ujawnionych pokrzywdzonych oraz osobę, o
  której mowa w art. 56a, wskazując przyczynę niewniesienia wniosku o ukaranie.”
  Mowa jest tu o świadczeniu usług w ogólnym pojęciu - a przecież to co oferuje pobieraczek jest usługą świadczoną drogą elektroniczną .

 297. guma1

  Tylko chciałbym uściślić :
  Kodeks wykroczeń - zawiera :
  Rozdział XV
  Wykroczenia przeciwko interesom konsumentów
  Art. 134. § 1. (133;
  natomiast
  Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia - zawiera :
  DZIAŁ VII
  Czynności wyjaśniające
  Art. 54.§ 1 i§ 2.
  To dla tych , kórzy chcieli by sobie poczytać .

 298. guma1

  Dużo mnie dzisiaj ale przed chwilą przeczytałem coś takiego :
  Witam,
  dzwoniłem dzisiaj do Urzędu Ochrony Konsumenta do Wrocławia. Pan dobrze zorientowany w sprawie poradził mi po pierwsze żeby nie płacić, po drugie na dniach ma być wydany oficjalny komunikat Urzędu w tej sprawie, przy czym zaznaczył, że Urząd cały czas utrzymuje, że pobieraczek nie ma prawa pobierać opłat.

  Pozdrawiam i nos do góry wszystkim zmartwionym:)

  Jest to wpis z 19.03.2010 autorstwa “~me~” / taki podpis/.

  Więc chyba naprawdę powinniście sprawić sobie wesołe święta - prawda?

 299. Niunia21

  Dziękuj ślicznie za radę, otuchę i pomoc oraz odpowiedzi na moje pytania, czuje się spokojniejsza. Jeszcze raz dziękuje i życzę wesołych, spokojnych świąt:)

 300. GliwiczAnka

  Guma1 - jestes niesamowity!!!:D
  zatem czekamy na oficjalny komunikat:) Oczywiscie nie zaplacilam tym Zlodziejom. Wesolych Swiat wszytskim :* Ania

 301. GliwiczAnka

  Słuchajcie… dostałam od nich coś takiego:
  ——————

  Szanowna Pani,

  serdecznie dziękujemy za wysłaną wiadomość.

  Przypominamy, iż usługi serwisu Pobieraczek.pl przeznaczone są wyłącznie dla osób pełnoletnich. Zarejestrowanie się w serwisie Pobieraczek.pl wymaga od użytkownika podania danych osobowych w tym również jego wieku. Każdy rejestrujący się użytkownik potwierdza i gwarantuje prawdziwość rejestrowanych danych osobowych. System informatyczny dokonujący rejestracji automatycznie odrzuca zgłoszenia pochodzące od osób niepełnoletnich. W związku z Pani stwierdzeniem, iż rejestracji dokonała osoba małoletnia oraz w związku z faktem, że rejestracja została skutecznie zakończona, należy stwierdzić, iż w trakcie rejestracji zostały podane fałszywe dane osobowe.

  W tym miejscu musimy wskazać, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa z art. 286 kodeksu karnego, zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Oczywiście rozumiemy, iż w przypadku Pani dziecka mogło dojść do działania nieumyślnego, którego celem nie było popełnienie czynu zabronionego, jednakże gdybyśmy mieli się sztywno trzymać litery prawa, to o zaistniałej sytuacji powinniśmy powiadomić właściwy miejscowo Sąd rodzinny i opiekuńczy.

  Dodatkowo przypominamy Pani, iż zgodnie z art. 427 w związku z art. 415 kodeksu cywilnego, odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną przez osobę małoletnią ponosi jej opiekun prawny.

  Z przykrością stwierdzamy, iż w niniejszej sprawie, działanie Pani dziecka niestety doprowadziło do powstania szkody po stronie spółki Eller Service. Oznacza to, że w przypadku uznania przez sąd umowy za nieważną, będzie Pani jako opiekun prawny zobowiązana do naprawienia szkody wyrządzonej działaniem Pani dziecka.

  Świadczenie usługi płatnego dostępu do serwerów sieci Usenet, którą to usługę zamówiło Pani dziecko, wiąże się z koniecznością przygotowania przez nas na zagranicznym serwerze pakietu danych niezbędnego do obsługi konta użytkownika przez okres 12 miesięcy.

  Wyrażając nasze pełne zrozumienie dla zaistniałej sytuacji w której się Pani znalazła, z przykrością musimy stwierdzić, iż niestety nie możemy zrezygnować z dochodzenia naszej należności. Oczywiście po uiszczeniu opłaty będzie Pani mogła korzystać z założonego konta przez okres 12 miesięcy. Po upływie 12 miesięcy umowa samoistnie wygaśnie i nie będzie przedłużana.

  W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefonicznych z numerem 58 553 12 32.

  Z wyrazami szacunku,
  Zespół Pobieraczek.pl
  Odpowiedz
  ——————
  No i co teraz mam zrobic ??? Ratujcie.

 302. Niunia21

  Ania a dostałaś to w formie pisemnej czy przez meila??. Moim zdaniem oni tylko straszą, chca wyłudzić pieniądze, skad bedziesz mial pewnosc ze po 12 miesiacach nie przysla ci znowu tego samego. raz im zaplacisz nie dzadza ci spokoj. mysle ze narazie poczekaj z tym olej to zobaczymy jak sie sprawa potoczy dalej moze wkoncu zakna ta strone i wszyscy odetchna z ulga. a jakby komus cos zalozyli czy pozwali do sadu to uwierz ze za toba stawi sie duzo duzo ludzi:) nie jestes sama pamietaj:) Milego dnia

 303. GliwiczAnka

  Niunia21, dziekuje Ci bardzo za otuche. To “wezwanie” dostałam mailem od nich. Ja juz zaczynam miec mętlik, czy oni na pewno nas nie znajdą po IP? przecież operator internetowy może im podać kim jesteśmy i gdzie mieszkamy??

 304. Niunia21

  Ania, może podać ale musi mieć nakaz prokuratora. wiec nie martw się będzie wszystko dobrze. Ja im pocztą wysłałam rezygnacje z umowy i przysłali mi że to jest bezskuteczne, ale w necie poczytałam i mam prawo rezygnacji w ciągu trzech miesięcy jak nie dostane żadnej faktury potwierdzającej zawarcie umowy. nic tego nie dostalam, a zresztą przysłali mi pismo ale bez pieczątki to odrazu widać ze cos jest nie tak. Wiec nie przejmuj sie:)

 305. guma1

  Aniu - dostałaś to na własne życzenie - dlatego że im napisałaś że logowała się osoba nieletna . I co takiego się stało - dostali to wszyscy nieletni którzy do tego się przyznali . I jak myślisz - mają rację ? Otóż nie - to jest wiadomośc która ma przestraszyć jak nie dziecko to rodzica . A to co tu piszą - nie nadaje się nawet do komentarza .TO SĄ KOMPLETNE BZDURY .
  Nie rozumiem dlaczego raz piszesz czekamy na komunikat UK a zaraz - co robić ?
  Dlaczego masz tak mało wiary w Siebie natomiast wierzysz tym oszustom ? Już raz Cię oszukali mówiąc o umowach i jakiś kontach - więc dlaczego nadal im wierzysz? Tak bardzo lubisz się bać - to obejrzyj dobry horror .
  Wcześniej napisałaś że ich informacje trafiają do spamu - i co - trzeba poczytać - prawda? Zwykła babska ciekawość - a przecież uprzedzałem - zmień adres poczty wówczas nic nie dostaniesz i nikt Cię nie będzie straszył . Ale po co - prawda ? Ja tak lubię wiadomości od pobieraczka - prawda ? Przemawia przeze mnie sarkazm ale to co piszę opieram o własne doświadczenie życiowe i wiedzę - więc dlaczego do jasnej Anielki - wierzysz im a nie mi ?
  Na koniec dwa pytania - tylko prosze o logiczną odpowiedż :
  1 . Jakie przestępstwo popełniłaś by ktoś uruchamiał sądy , prokuraturę - czyli organa ścigania by znaleść Ciebie po IP - bo tylko tak mogą tą wiedzę uzyskać ?
  2. Po co mają kogokolwiek szukać skoro mają dziesiątki tysięcy danych prawdziwych - i NIC NIE ROBIĄ ?
  Czyż nie jest to dziwne ??????????? Bo dla mnie bardzo - czekam na sądy 10 miesięcy - i nic . Ale ja wiem że mi i wszystkim nic nie grozi a czy ktokolwiek uwierzy mi czy pobieraczkowi - no cóż , na to nie mam wpływu .

 306. Niunia21

  Guma1. ma racje Aniu posłuchaj go, ja na poczatku też sie balam nie wiedzialam co robic, ale poczytalam jego wypowiedzi na roznych forach i mowi prawde, umie dotrzec do osoby co sie boji. Ja bardzo mu dziekuje za pomoc, otuche i czas na odpowiedz moje. Wiem ze jak bede miala problem z pobieraczkiem moge sie do niego zwrocic o rade, jako jedyny na roznych forach spokojnie bez nerwow wszystko wytlumaczyl. Wiec Aniu nie boj sie:)

 307. Niunia21

  Guma1. Jeszcze raz dziękuje:)

 308. guma1

  OK

 309. GliwiczAnka

  Guma1 - dziekuje. Tobie tez Niunia21 a otuche :) Czy wiadomo kiedy wyjdzie jakies oficjalne oswiadczenie?

 310. Sylwia

  Witam wszystkich , mam podobny problem moja 12 letnia córka tez się tam zarejestrowała i również dostajemy wezwania do zapłaty, ale uwazżam że sprawa ta jest na tyle głośna że nie ma co oszustom płacić, więc pozdrawiam wszystkich .

 311. GliwiczAnka

  Info z dzisiaj ze strony www.gazeta.pl

  http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,7741111,Decyzja_UOKiK_w_sprawie_Pobieraczka___prawo_zostalo.html

  tylko dalej nigdzie nie jest napisane, że to co mamy im zapłacić zostało umorzone.

 312. Moni30

  Witam, ja tez dałam się oszukać, niestety byłam tak zestresowana tymi mailami wzywającymi do zapłaty i straszacymi sądem że zapłaciłam te 100 zł.Czy istnieje jakaś szansa na odzyskanie tych pieniedzy? prosze o radę. pozdrawiam’

 313. guma1

  Moni30 - zgodnie z decyzją UK pozostaje tylko droga sądowa z powództwa cywilnego . A to oznacza rozprawy w Gdańsku . Biorąc pod uwagę ceny biletów / nie wiem czy sąd zwraca koszty podróży / , stracony czas i nerwy - na pewno nie jest to opłacalne . A dodatkowo kwota - poniżej 100 zł - nie gwarantuje wszczęcia postępowania a raczej jego umożenie .
  No cóz - wg. mnie po prostu trzeba pogodzić się ze stratą .

 314. szyba

  guma 1 nie jestem pewien jak to jest z tym procesem w Gdańsku na jednym s forów przeczytałem coś takiego
  Pieniądze wylodzone przez serwis Pobieraczek.pl są do odzyskania! Wystarczy złożyć pozew do sądu. W jego napisaniu możne pomoc nawet student prawa. Ponadto działania tego serwisu mogą wyczerpywać znamiona przestępstwa z art 286 KK zagrożonego kara do 8 lat pozbawienia wolności. Zachęcam do składania pozwów cywilnych i karnych przeciwko właścicielom serwisu pobieraczek.pl
  Być może jest szansa dla naciągniętych. Taki pozew można złożyć w miejscu zamieszkania swoim, powoda lub w miejscu popełnienia. W necie można znaleźć wzór pozwu a nie jestem pewien czy sąd nie ma gotowych formularzy. Mnie ostatnio przysłali coś co nazwali faktura pro forma dość dziwny twór. Robią się coraz bardziej zabawni. Tylko żal tych co dali się nabrać

 315. guma1

  szyba - wszystko to prawda tylko jest małe ale. Sprawę rozpatruje sąd którego jurysdykcji to podlega a niestety w tym wypadku będzie to sąd w Gdańsku bo tam mieści się firma .
  Kiedyś napisałem że ta usługa kosztuje poniżej 100 zł bo wówczas zgodnie z Kodeksem Wykroczeń jest to wykroczenie . Jestem pewien że tak jest . A wykroczenie to nie przestępstwo . Oczywiście nie chcę odbierać nikomu nadziei tylko - były windykator na tyle zna prawo by uniknąć jakiś wpadek . Dlatego tyle to kosztuje bo zapewne sprawy będą umarzane albo wogóle nie będzie postępowania .
  Całym sercen jestem ze wszystkimi pokrzywdzonymi , życzę naprawdę z całego serca bym nie miał racji i się mylił. No cóż - czas pokaże , wszyscy sie przekonamy jak jest .

 316. Luiza

  Czesc, ja tez padlam ofiara przestepstwa. Czyli nie musimy placic? To juz jest pewne? Bardzo prosze o wyjasnienie, jesli znacie Panowie sprawe :* Luiza

 317. guma1

  To że nie trzeba płacić jest pewne od samego początku - bo po prostu email nie jest podstawą do zapłaty za cokolwiek . Powyżej wszystko jest wyjaśnione i naprawdę nie ma takiej potrzeby by powtarzać to wszystko . Postanowienie UK mówi że pobieraczek wszystkich wprowadzał w błąd - czyli oszukiwał. UK nakazał zmianę trybu zawierania umowy - wszak postanowienie mówi o tym że to co miało być darmowe - takie nie jest . A dzieje się tak dlatego że posraczek “liczy” umowę od dnia rejestracji co jest oszustwem . A oni nadal działają na starych zasadach - bo chcą nabrać jak najwięcej ludzi - i teraz będą licytować się z UK i to odwlekać .
  Jedno jest pewne - nie należy płacić bo nie ma za co .

 318. artur v

  http://www.youtube.com/watch?v=jfwOZUmjzG0&feature=related

 319. guma1

  Proponuję spojrzeć na to z drugiej strony - nigdzie nie ma stwierdzenia że płacić trzeba
  . Urząd Konsumenci używa języka dyplomacji - mówi / jak ustawy / o wprowadzeniu w błąd .
  A dla mnie świadome wprowadzenie kogoś w błąd w celu wyłudzenia pieniędzy - to oszustwo .
  Kiedyś napisałem na wykopie / 7 miesięcy temu / :
  “Nikt nie dostał i nie dostanie wezwania do sądu bo oszust nie pójdzie do sądu by skarżyć
  się , że został oszukany “.
  I co od tamtej pory się zmieniło , czy ktoś został pozwany ?????????? A przecież wszyscy
  w ostatnim emailu dostają ostateczny termin 3 dni a tu mijają miesiące , niektórzy
  logowali się tam ponad rok temu - i nic się nie dzieje . A tak jest bo / zgodnie z
  ustawami / umów po prostu nie ma . Fakty mówią same za siebie - wszak nie ma żadnych
  spraw - i nie będzie .
  UK w swoim ostatnim oświadczeniu po raz kolejny dał dupy . Bredzą coś o umowach .Chodzi
  mi o wpis:
  “Korzystając z Internetu należy pamiętać, że zazwyczaj rejestracja w serwisie jest
  równoznaczna z zawarciem umowy z przedsiębiorcą…”
  Jest to kompletna bzdura . Użycie w tym zdaniu stwierdzenia ” zazwyczaj ” które oznacza -
  w większości przypadków - UK stwierdza że praktyki które stosuje pobieraczek są
  powszechne i prawie norma bo ” w większości przypadków ” tak się dzieje.
  Więc pytam się - jeśli to norma - to dlaczego nie wiedziały o tym te setki tysięcy ludzi
  rejestrujących się tam ? No dlaczego ? Dlaczego nie spotkałem się z tym przez 14 lat
  używania internetu a umów przez internet zawarłem dziesiątki ??? Przecież - wg. UK - tak
  zawiera umowy w internecie większość przedsiębiorców więc takich umów muszą być tysiące
  - a oprócz pobieraczka - nie ma żadnej - bo nie pozwalają na to ustawy . Pamiętacie
  bredzenie przedstawiciela UK w radiu ZET ? Przecież ta decyzja jest diametralnie różna -
  a pobieraczek właśnie tą audycją usiłował wykazać że ma rację . Więc skąd ta kara skoro
  wszystko było OK?
  Mam wrażenie że UK sam się pogubił i - czasem nie wie co pisze . Nie ma umów bo ustawa
  nie pozwala tak zawierać umowy , bo rejestracja jest tylko rejestracją i niczym więcej .

  Jeśli ktoś nie zgadza się z tym co napisałem - to niech da nam wszystkim przykłady gdzie
  w internecie zawiera się umowy tak jak u pobieraczka / czyli poprzez rejestrację / bo
  przecież wg. Urzędu Konsumenckigo - powinna być ich olbrzymia większość i jeśli tak jest
  to nie powinno przyspożyć nikomu problemu przytoczenie kilku przykładów.
  I nie piszcie o Allegro - bo to nie jest to samo i ustawa ” elektroniczna ” nie dotyczy
  umów jednorazowych - czyli zakupów w sklepach internetowych .

 320. Fka

  Jestem kolejną oszukaną przez pobieraczka. Myślę, że nie muszę przytaczać treści wysyłanych przez nich maili. Nie będę pytała was co robić, bo jak widzę zdania są podzielone (ale w większości: nie płacić). Pytanie do tych co obserwują temat i może mają kontakt z tymi którzy przez pobieraczka zostali oszukani na tyle dawno by móc stwierdzić co z tego wyszło, tzn. czy były rzeczywiście jakieś pozwy, albo najazdy firm windykacyjnych. Szczególnie prosiłabym o wypowiedzenie się Pana Marcina.

  Na chłopski rozum tak sobie myślę?jak oni po IP dojdą do tego kim jestem?? Jeśli z kafejki internetowej korzysta dziennie np. 60 osób i każda się załoguję na pobieraczku to biada właścicielowi kafejki, bo pójdzie z torbami.

  Poza tym czy można sadzić kogoś za fałszywe dane osobowe jeśli w ich regulaminie nie pisze nic na temat, że dane muszą być prawdziwe.

  Co do dzieci? na stronie serwisu nie pisze, że jest on dostępny od 18 roku życia więc??

  Paranoja…teraz boje się, że dostanę maila żeby zapłacic za swoją wypowiedx i waszą odp.

 321. seba119se

  nie placic to oszusci. Mój drogi Tata jest prawnikiem i powiedział że ten śmieszny pobieraczek.pl to tylko tak naciąga ludzi nie znających swojich praw.

 322. seba119se

  a i ja mam 22lata!!!

 323. guma1

  No właśnie - czy to ma sens ?
  A żadnych pozwów nie było .

 324. Damian

  Oszukany i poszkodowany co robić? Pytam państwa co mam zrobić prosiłbym o wypowiedzi ludzi którzy przez to przechodzili bądź przechodzą… Zalogowałem się jestem pełnoletni nie czytałem regulaminu przysłali mi list na e-maila 94.80 zł do zapłaty za skorzystanie ze strony pobieraczek5 nie ściągałem nic. Co robić?

 325. Damian

  Podkreślam ze mineło 10 dni a ja nie rozwiązałem umowy w ciągu tego czasu

 326. Damian

  Zwracam sie do panstwa o pomoc zalogowalem sie na stronie pobieraczek.pl po kilku dniach na e-maila dostalem list o zaplate za usluge to jest 94.80 zl czuje sie poszkodowany i oszukany bo nic nie sciagalem tylko sie zalogowalem nie czytalem regulaminu bo widzialem reklame ze ten portal jest za darmo podkreslam ze mam ukonczone 18lat czyli jestem pelnoletni. Co robić prosze o pomoc?!

 327. Damian

  przepraszam za powtorzenie listu ale nie wyswietlalo mi ze poprzedni zostal umieszczony:P:) a wiec co robic?

 328. Niunia21

  Damian, przeczytaj se wcześniejsze komentarze to bedziesz wiedział o co chodzi i co masz zrobic:)

 329. Martalu

  Ja także mam pytanie do prawnika.W grudniu poprzedniego roku zarejestrowałam się na stronie Pobieraczek i po paru dniach przysłano mi zawiadomienie o należnej zapłacie 94,80.Czułam się oszukana,ale zapłaciłam ze strachu,straszono mnie sądem i komornikiem.W ogóle nie korzystam z tych usług,w grudniu tego roku będzie kończyć się ta nieszczęsna niby umowa i nie wiem czy mam napisać jakieś pismo,że nie chcę już przedłużać kolejnej umowy,boję się ze przyjdzie kolejny rachunek,co robić?

 330. Klaudia1512

  Ja mam jedno pytanie.. jak dotąd nie uzyskałam nigdzie na nie odpowiedzi. Również nabrałam się na tego “pobieraczka” podałam prawdziwe dane i dostałam wiadomość od nich na pocztę. Której nie odczytałam. Domyślam się, że tam mógł być link aktywacyjny konto do tego badziewia. Jednak, jeżeli nie dokończyłam tej rejestracji, nie zalogowałam się na ich stronie, to czy będą mnie wzywać do uiszczenia opłaty ? odpiszcie Pilnie !!!
  Z góry wielkie dzięki.

 331. guma1

  Zgodnie z ich regulaminem - musisz akceptować link aktywacyjny - by potwierdzić chęć darmowego pobierania . Jeśli tego nie zrobiłaś - nie ma podstaw by cokolwiek Ci przysłali. Pisząc do wszystkich stwierdzają że właśnie wymagają tej akceptacji - więc nic nie dostaniesz .

 332. malami

  witam, chcialam sie tylko utwierdzic w przekonaniu - zalogowalam sie, zaakceptowalam link aktywacyjny. Teraz dostaje pogrozki. Olać sprawę? Nie odpisywać w żadnej formie?:)

 333. malami

  Po decyzji Krajowego Urzędu Ochrony Konsumentów 16.04 pobieraczek zmienil regulamin. Czy jesli zarejestrowalam sie, minal 10dniowy okres wniesienia wypowiedzenia, to muszę uiścić wpłątę tych ok. 100zł?

 334. malami

  bardzo proszę o odpowiedz

 335. nati

  Drodzy poszkodowani….też niestety dałam się na to nabrać. pisałam im odwołania, napisałam że pójdę na policję bo mi grożą, a oni tylko ta sama śpiewka- zapłać nasza kancelaria już zajmuje się moją sprawą. I przestałam do nich pisać, jak na razie dali mi spokój. jestem ciekawa co słychać u osób z przed ponad roku z tym samym problemem. poza tym my poszkodowani musimy trzymać się razem, jeśli ktoś dostanie termin rozprawy (co raczej jest tylko zastraszeniem) powinniśmy wszyscy się tam udać.

 336. Zainteresowana

  Witam!
  Należe również do tych nieszczęśników oszukanych przez serwis pobieraczek.pl. Zastanawiam się czy teraz gdy zostali ukarani i gdy na ich stronie pojawia się nowy regulamin decyzja UOK w ich sprawie to, zę teraz niby działają “zgodnie” z prawem, bo nie wydaje mi się. Z tego co czytałam na różnych forach to ta ich niby “umowa” trwa rok i sie potem nie przedłóża czyli jak minie rok od zaakceptwania ich regulaminu i zawarcia tzw “umowy” to nie mamy sie czym martwić. Czy w ogóle ktoś wie jak teraz wygląda sprawa z tą przeklętą stroną?? Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

 337. Marek

  Nie płaćmy!!! I nie odpisujcie na ich e-maile, bo to tylko niepotrzebne nerwy Wam sprawi.

 338. wika

  ludzie dajcie ich do SPAMA i nic wam nie zrobią nawet emaila nie przyślą … a wgl. pomyślcie jeżeli nie podaliście adresu zamieszkania przy rejstracji to h*j wam mogą zrobić
  !!

 339. Pomocy

  Mam problem! Moja 13 letnia córka zarejestrowała sie na pobieraczku bez mojej zgody i teraz przyszła do mnie zapłakana i mówi, że sie tam zarejestrowała podała tam fałszywe dane i teraz trzeba zapłacic 94 zł a ona skasowała tego e-maila. Co ja ma teraz zrobic?

 340. guma1

  Poczytać fora , pomyśleć - ale na pewno NIE PŁACIĆ . Proszę córce zmienić adres skrzynki pocztowej - i po bólu . I naprawdę nie warto tym sobie zawracać głowy .

 341. kinga

  witam.. ja oczywiście też się zarejestrowałam i teraz mam problem bo podałam fałszywe dane a poza tym ip sie nie zgadza czy mam się martwić? a i w czasie zawarcie umowy bylam niepełnoletnia!.. prosze o odpowiedź..

 342. niszczyciel

  witam. Dnia w polowie czerwca(tj. Dokladnie 3 miesiace i 1 dzien od dnia rejestracji) moj kolega dostal maila zatytulowanego przedsadowe wezwanie do zaplaty czy jakos tak, ale mniejsza z tym. Ma on 15 lat w dniu rejestracji mial 14. Czy umowa jest wazna? bo wyczytalem juz chwile temu gdzies w necie ze nie musi byc na pismie, i ze osoby powyzej bodajze 16 roku zycia. Juz moga podpisywac takie umowy. Podal falszywe dane. Mysle nad tym jak skontaktowac sie z oszukanymi osobami tak zeby naciagaczek nie wiedzial co planuje. A po konsultacji z taka osoba moze udalo by mi sie pokonac ten caly eller service. Jednak mam problem komu mozna ufac a komu nie. A sam nie podejme sie tej proby. Troche sie rozgadalem

 343. Kazimierz

  Witam,
  Zarejestrowałem się jakiś miesiąc temu na pobieraczku na jakimś nowym mailu i na nieprawdziwych danych. Teraz wszedłem na tego maila bo mi się przydał do innej rejestracji a tutaj czytam 3 widomości od pobieraczka..
  W pierwszej chwili myślałem ,że to żart ale potem trafiłem na tą stronę i inne i nie moge uwierzyć! Do czego to doszło ,żeby za rejestrację trzeba było płacić? i to po fakcie?
  znam wiele płatnych serwisów gdzie trzeba wysłać smsa czy przelew aby otrzymać jakieś bonusy ale o czymś takim jak to pierwsze słyszę.. i zdziwiło mnie ,że to całkowicie legalne..

  Jedno jest pewne.. serwis pobieraczek od początku do końca został stworzony tylko po to by wydoić z ludzi pieniądze.

  Zastanawia mnie tylko jedno..
  Co jak bym teraz wszedł do kafejki internetowej i zarejestrował się tam podając dane mojego kumpla?
  Przecież w ten sposób można udupić każdego kogo dane mamy i jesteśmy w stanie podać! Gdzie tu sens i sprawiedliwość! Jak można podpisać umowę za pomocą klawiatury!! Nawet podpisu nie złożyłem żadnego! Nie mam zamiaru płacić.. Niby 100 zł to nie tak dużo dla mnie ale dla zasady będe walczył. Bo to co robią te… nawet słów mi na nich brakuje to jest szwindel jakich mało! Nie dajcie się zastraszyć bo im o to właśnie chodzi.

  Wolą łatwą gotówkę niż angażować firmy windykacyjne policję i inne organy tylko dlatego by wycisnąć z Was i kilku tysięcy innych osób te 100 zł.

 344. Joanna

  Witam! Bardzo sie boję pobieraczek pisze do mnie ze mam zapłacic pieniadze ale ja nie mam tyle i niby za co. ktos mi wysłal ta strone;( co mam robic placic czy nie czy jesli nie zaplace vede maial problemy . POMOCY !!!!

 345. guma1

  Joanno - a dlaczego nie przeczytasz co zostało do tej pory napisane ? Dlaczego nie przejrzysz for internetowych - tam jest wszystko na temat pobieraka . Cała ta ” zabawa ” trwa ponad półtora roku - pobierak pisze o sądzie , komorniku i innym lichu - ale nikogo nie oskarżył . A to dlatego że jak słusznie zauważył Kazimierz / powyżej / cała działalność pobieraka nastawiona jest na to by zastraszyć a w konsekwencji wyciągnąć kasę . Bo albo logowali się tam nieletni / i tu wpis o sądzie działa piorunująco / albo osoby dorosłe które nie znają zapisów prawnych . I to nie jest dziwne - przecież nie wszyscy są prawnikami - dziwne jest że osoba dorosła nie zapozna się z ustawami które przecież są kierowane do nas . I zgodnie z ustawą ” elektroniczną ” nie można zawrzeć umowy poprzez rejestrację / jak mówi pobierak / . Słusznie zauważył Kazimierz - jak niby mają ubiegać się o zapłatę od osób logujących się w kafejkach internetowych czy zakładach pracy gdzie dostęp do komputera ma duża liczba osób? Przecież to jest idiotyzm !!! I od kiedy jakiś mail jest podstawą do zapłaty - za cokolwiek ?????? Cała ta sprawa jest tak absurdalna że gdyby nie te szokujące wpisy wołające o jakiś ratunek !!!!! - napisało by się śmiechu warta . Moja przygoda z pobierakiem trwa ponad rok - zabawa bo od tamtej pory piszę na forach - i jak na razie to co napisałem sprawdza się . A prawie rok temu napisałem że nie ma umów i nikt nie będzie o nic oskarżony - i tak jest . Dlatego - uszy do góry - uwierz że nie musisz za nic płacić . Przed tobą zagościły u pobieraka dziesiątki jak nie setki tysięcy ludzi i ci co ich zignorowali - dziś śmieją się z tego .I to jest najwłaściwsza reakcja - całkowite zignorowanie tych kretyńskich maili.

 346. Mateusz

  Witam. Mam problem z pobieraczkiem jak większość na tym forum, mianowicie podałem fałszywe dane osobowe tylko podałem prawdziwy mail, napisali mi ze mogą wazie “W” znaleźć moje prawdziwe dane po adresie ip, tyle ze ja mam 16 lat a internet jest na mojego ojca i co teraz mam robić zapłacić?? dla świętego spokoju wolałbym zapłacić i zerwać z nimi potem umowę niestety czytaj ac wiele for, dowiedziałem się ze to nie takie proste . prosze o pomoc najlepiej specjalisty/

 347. Wojciech

  Witam dostałem taką oto wiadomość:

  Ze względu na nie wywiązanie się przez Pana do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 16.07.2010 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Panu na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.

  Pozew przeciwko Panu zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Pana podczas zawierania umowy adres:

  Wojciech Giełda
  60-563 Poznań
  Przybyszewkiego 7/5

  Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli podczas rejestracji podali nam Państwo fałszywe dane osobowe (otrzymamy wtedy zwrot listu z pozwem) o popełnionym przestępstwie niezwłocznie zawiadomimy właściwe organy ścigania. Do identyfikacji posłuży nam adres IP, z którego nastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i data. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów.

  Pana adres IP użyty podczas zawierania z nami umowy z dnia 16.07.2010 to 77.65.41.7. W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania zgromadzonych o Panu danych w celu wyegzekwowania należności wynikającej z zawartej umowy oraz ewentualnego przekazania ich właściwym organom ścigania w przypadku podania fałszywych danych.

  Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Panu ostateczny termin na dobrowolną spłatę zaległości. Jeżeli usługa Pobieraczek5 nie zostanie opłacona w przeciągu 3 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, wówczas zainicjujemy czynności prawne opisane wyżej, co wiązać się będzie dla Pana z dodatkowymi kosztami (sądowymi i windykacyjnymi) oraz w wypadku podania fałszywych danych zawiadomieniem właściwych organów ścigania i poniesieniem związanych z tym konsekwencji.

  Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

  1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
  Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

  2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
  Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
  Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
  Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - gieldaw@wp.pl
  Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=jpt6jz2mZuh9MPHaqQ%3D%3D

  I moim pytaniem jest czy mam się bać ich pozwu do sądu czy oni tylko tym grożą?

 348. basia

  witam. tez stalam sie ofiara pobieraczka;( jestem z rybnika, boje sie ze jak nie zaplace bede miala problemy. podalam prawdziwe dane i co? przesylaja mi caly czas zeby zaplacic:( pomocy. co robic?

 349. basia

  i pisac jakies odwolanie ze juz sie chce wyrejestrowac czy nie?

 350. basia

  dodam jeszcze ze mam 19 lat.

 351. basia

  a mam jeszcze takie pytanie? poszedl ktos do wiezienia? odpiszcie;*

 352. Pokora

  Polecam przeczytać trochę postów istniejących na tej stronie, a nie iść na łatwiznę
  Jak nie, to znaleźć inną stronę, jest tego od groma, wystarczy wpisać “pobieraczek wezwanie do zapłaty”

  A tak na stronie to polecam stworzyć więcej kont i się tam zarejestrować ^^ Można się naprawdę fajnie bawić, tworząc konta na takie osoby jak Zygfryd Wykop, Kuba Rzeźnik, albo Jakub Pokora :D

  Poza tym taka strona jak pobieraczek.pl najlepiej pokazuje, jak ludzie czytają to, co potem akceptują :) Jakbyście mieli jakiekolwiek pojęcie na temat prawa, albo chociaż ruszyli swoje leniwe tyłki, by się trochę z nim oswoić, to byście wiedzieli, że cała ta strona pobieraczka, to jeden wielki przekręt
  Chcecie im płacić? Płaćcie, ale ja wolę kupić sobie za 100zł coś do jedzenia, albo jakieś fajne wdzianko

 353. kurdeee

  ja tez podalam na moja glupote prawdziwe dane czy moga mnie wezwac do sadu??odpowiedzcie.

 354. Pokora

  na to pytanie odpowiedź była podana co najmniej kilkadziesiąt razy
  polecam filiżankę herbaty i sobie trochę poczytać, a nie iść na łatwiznę i czekać na kolejną taką samą odpowiedź

 355. Pokora

  przy okazji polecam się tutaj wpisać, może dzięki temu szybciej zamkną to cudeńko
  http://proca.pl/pokaz/3391/zamkniecie_pobieraczek_pl

 356. Pokora

  a jeżeli zabrakłoby Wam pieniędzy to polecam zarejestrować się na stronie: http://www.neobux.com
  jest to darmowa i co ważne bezpieczna strona, dzięki której możecie zawsze zarobić trochę pieniędzy
  jedyne co musicie zrobić to założyć konto, np. w Paypalu i przeglądać ogłoszenia różnych firm, nie jest to strasznie dużo pieniędzy, bo raptem kilkadziesiąt groszy dziennie, ale to zawsze coś
  jak ktoś się zdecyduje to proszę o wpisanie w polu “referred”: kamolo

 357. SANDRUSIA

  KOCHANI NIE WIERZCIE IM ZE TRZEBA ZAPLACIC TA KWOTE TO OSZUSCI..JA SKASOWALAM SWOJE POCZTY NA KTORE MI WYSLALI I IGNOROWALAM ICH EMAIL I NIC NIE DOSTALAM….

 358. szczery

  ja w sprawie pobieraczka.pl poszedłem do wiezienia ale drzwi były zamkniete i mnie nie wpuscili.

 359. zulugula

  Szanowny Panie ????????????? ?? ????????? ?????? / ????? ????? ??,

  Ze względu na nie wywiązanie się przez Pana do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 23.07.2010 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Panu na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.

  Pozew przeciwko Panu zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Pana podczas zawierania umowy adres:

  ????????????? ?? ????????? ??? ????????????? ?? ????????? ?????? / ????? ????? ??
  ?????? ?????????????

 360. mm

  No dobra mam ten sam problem. Przeczytalam wszystkie komentarze i co? ANI JEDNEJ OSOBY ktora jest po “przegranej” sprawie sądowej z pobieraczkiem.pl Nic nie szkodzi, ze wygranych rowniez nie ma, natomiast pokazuje to ze cos tu smierdzi. Moj adres IP ktory podali jako moj, nie jest moim, wiec wtf? Zreszta wszyscy dostaja wiadomosci o tej samej godzinie ( ok. 3:00) wiec jest to “masowe” robienie w jajo i czekanie na glupcow ktorzy na prawde zaplacą.

 361. Ann

  ja niestety uległam presji,szczerze mówiąc przestraszyłam się i zapłaciłam.trudno…
  zastanawia mnie tylko jedna kwestia, przy logowaniu do pobieraczka podałam ‘fałszywe’ dane (imię i nazwisko pisane po ang.) natomiast dokonując przelewu,udostępniłam prawdziwe dane….:/ myślicie że ci ludzie będą czegoś jeszcze chcieć?

 362. sylaa

  Witam co mam zrobic jak ja im odpisałam na meila zapytanie o co chodzi im z ta zaplata skoro nic nie sciagalam?a miało byc 10 dni za darmo a musze teraz płacic.oni mi odp Ze zaakceptowalam regulamin i musze .

 363. sylaa

  Czy tym moim mailem sie jakos bardziej naraziłam??

 364. myśliciel

  ja również dałam się wrobić,mój syn zalogował sie na stronie pobieraczka,ma 12 lat i jak to dziecko nie w głowie mu było czytanie regulaminu który ciągnie się w nieskończoność.sprawa wyjaśniła się dopiero jak dostałam e-mail na moją skrzynke z wezwaniem do zapłaty.napisałam im że nie wiem o co chodzi ,bo faktycznie tak było,a oni w odpowiedzi wysłali mi e-maila po angielsku.W wezwaniu do zapłaty podali adres skrzynki gdzie należy kierować ewentualne pytania,więc napisałam drugiego e-maila i co…idostałam w odpowiedzi przedsądowe wezwanie do zapłaty.nasuwa się pytanie czy w ogóle jest jakaś osoba ,która zajmuje się tam u nich przyjmowaniem rezygnacji lub wyjaśnianiem niektórych przypadków,bo według mnie to wysyłają tylko e-maile żeby kogoś nastraszyć i czekają aż znajdzie się jakaś głupia owca żeby zapacić i na tym koniu jadą.nie dajcie sie!!!!

 365. myśliciel

  to jeszcze raz ja,tym którzy mają jeszcze jakieś pytania polecam stronę http://www.youtube.com/watch?v=8tjMQVQu1QQ lub http://www.youtube.com/watch?v=4EwS2DK0SK4&feature=related.To zwykli oszuści którzy żerują na naiwności i niewiedzy dzieci.pozdrawiam

 366. adam

  Znalazłem na innym forum.
  Cytuję: “Petycja ta dotyczy zamknięcia strony Pobieraczek.pl
  Jest to strona, która wyzyskuje od ludzi pieniądze i oskarża o coś czego nie zrobili.
  Jeżeli nazbieramy dużo podpisów, petycję wyśle się może nawet do prezydenta”
  Może warto się dopisać ??? Jest już ponad 12500 podpisów.
  podaję link do petycji:
  http://proca.pl/pokaz/3391/zamkniecie_pobieraczek_pl

 367. renata

  zarejestrowalam sie mieszkajac za granica, uzywajac brytyjskiego adresu (nie pamietam czy parwdziwy?) i brytyjskiego IP. Czy i jak moga mnie znalezc? prosze o odpowiedz. Dziekuje.

 368. szyba

  Guma, to walka z wiatrakami ludzie boja się bez osobowych instytucji. Podaj maila, zaufają Ci. Ty nie zapłaciłeś ja też. Ja założyłem ok. osiem kont. ( ip jest zmienne) Nie masz racji co do dochodzenia roszczeń, jeśli ktoś jest Ci winien kasę upominasz się na własnym podwórku. Lista paragrafów jest długa a język prawników trudny ale da się go pokonać ( tylko po co). Pokonałem dwie podobne historie w ostatnim czasie . Mój adres to puszyba@wp.pl

 369. niepewna

  Jestem poszkodowana i na niekorzyść podałam prawdziwe dane. W myli mi sie nie miescio ze akurat oni mogli mnie oszukac. Szczerze bylam nie swiadoma tego gdyz przeczytalam regulamin. pisalo tam o oplacie ale nie o takiej wysokiej. Przeczytalam wszystkie posty i rzucilo mi sie ze piszecie ze do wszystkich wysylali posty o 3 jednak do mnie wysylaja o roznych porach przewaznie popoludniowych. Wyslalam im meila ze rezygnuje jednak oni odeslali mi jakies paragrafy i ze mam zaplacic.Nie znam sie na prawie ale nie chce im wysylac zadnej pisemnej odmowy gdyz wtedy beda pewni ze te dane sa prawdziwe. Ja nie che im placic gdyz nie mam z czego im zaplacic takiej kwoty. Mam 18 lat i sie nadal ucze nie mam zadnych dochodow. Bede wdzieczna za jakas rade.Tutaj dolaczam te paragrafy…
  Z uwagi na fakt, że poprzez rejestrację na stronie (oświadczenie woli) oraz nasze przyjęcie (aktywacja konta) została zawarta z nami umowa na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną Dz. U. Nr 144 poz. 1204, obie strony są zobowiązane do wywiązania się z postanowień zawartych w umowie:

  §4 Warunki zawierania i rozwiązywania umowy o świadczenie usługi drogą elektroniczną,
  ust. 1:
  ,,Zawieranie umowy na świadczenie Usługi Usenet realizowane jest na stronie pobieraczek.pl i realizowane jest poprzez rejestracje danych potencjalnego Usługobiorcy oraz faktyczne zlecenie realizacji Usługi Usenet w udostępnionym na wskazanej stronie formularzu rejestracyjnym.”

  Zgodnie z zaakceptowanymi przez obie strony warunkami umowy prawo do ustawowego wypowiedzenia przysługiwało przez cały 10-cio dniowy okres próbny, lecz nie zostało ono wykorzystane.

  §4 Warunki zawierania i rozwiązywania umowy o świadczenie usługi drogą elektroniczną,
  ust. 6:
  ,,Usługobiorcy, który zawarł umowę o świadczenie usług wskazanych w Regulaminie, przysługuje prawo do odstąpienia od umowy o świadczenie Usług Usenet w terminie 10 dni od dnia zawarcia przedmiotowej umowy. Wskazane w zd. 1 odstąpienie dla skuteczności winno zostać zrealizowane poprzez przesłanie pisemnego oświadczenia lub poprzez przesłanie stosownego oświadczenia woli w formie wiadomości poczty elektronicznej przesłanej na adres bok@pobieraczek.pl.”

  Z uwagi na brak terminowego wypowiedzenia umowy oraz brak wyboru pakietu został wykupiony na rzecz klienta kontyngent transferowy na najtańszy dostępny pakiet o miesięcznej pojemności 5.0 GB .

  § 3. Warunki świadczenia usługi drogą elektroniczną,
  ust. 2 :
  ,,Korzystanie z Usługi Usenet wymaga rejestracji Usługobiorcy w systemie Spółki, polegającej w szczególności na podaniu imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, płci, daty urodzenia, adresu poczty elektronicznej oraz wyboru zamawianej Usługi Usenet w jednym z dostępnych pakietów cenowych, z zastrzeżeniem domyślnego wyboru pakietu Pobieraczek5.”

 370. niepewna

  A i mam tez jeszcze jedno pytanie czy jak ktos dostanie ten pozew to ktos stanie za nim i mu pomoze czy bedzie sie bal?

 371. wiewiora17a

  Tez otrzymalam wiadomosc zebym zaplacila ale rowniez nie pamietam czy wpisywalam prawdziwe dane… Nie wiem jak to sprawdzic. ;(

 372. wiewiora17a

  kurde juz wiem podalam inne dane ale nie pamietam adresu jednak gdy im odpisywalam to w mailu byly moje prawdziwe dane(imie i nazwisko) i co tera?

 373. Adam

  Mam 16 lat i też bezmyślnie zarejestrowałem się na pobieraczku, jednak podałem fałszywe dane mają jednak IP mojego komputera. Czy coś mi grozi jeżeli zignoruję ich prośby?

 374. Adam

  Aha i w regulaminie nie ma takiej kwoty 94,80. Najwyższa kwota to 19,90zł .

 375. ola

  Mam małe pytanie więc tak zarejestrowałam się na stronie tej ale nie dokończyłam aktywacji bo jak mi przyszedł ten link do naciśniecia więc nacisneła i mi się wyświetliło się żeby jeszcze tam raz nacisneła lub coś potobnego i żeby na infolinie zadwoniła ale se dałam spokój i teraz po tych ok 20 dni przyszedł mi e-mail że muszę zapłacić ale nie mam nawet hasła na tą strone więc jeszcze się nigdy na niej nie logowałam . Podałam inne dane gdyż mam 14 lat a nie 18 bo pisałe że 10 dni za darmo.
  Mam pytanie bo należe do takich naiwnych ludzi ogólnie czy będe miała jakieś kłopoty prawne Prosze o odpowiedź.

 376. ola

  a i jeszcze jak nie byłam zalogowana to nic jeszcze stego nie ściągałam

 377. Jarosław Kossarzecki

  no witam mnie też podkusiło tam się zalogować
  poczytałem trochę i już jestem pewien nie zapłacę im ani złamanego grosza
  zrobiłem chyba błąd , że z nimi pisałem
  pozdrawiam z Malborka

 378. tysia311

  Witam,
  siedzę od wczoraj i czytam o tym wszystkim.
  Mój syn(10lat) jakiś czas temu zarejestrował się na Pobieraczku. Dziś na jego mail przyszło wezwanie do zapłaty na nazwisko MAria MERKA.
  Najpierw byłam zła, że trzeba zapłacić za te darmowe, jak zapewniają usługi, ale po przeczytaniu i pytań i odpowiedzi w tej sprawie, wiem, że ani nie będę odpisywać, ani płacić, ani usuwać, czy zmieniać adresu mail. Myślę, że jeśli nie odpiszę, ich automat od wysyłania wiadomości się nie pogniewa. Zresztą nie chce mi się pisać rezygnacji, czy tłumaczyć, że Dziecko, czy Sąsiad, czy Ktokolwiek się zalogował… skoro i tak nikt tego nie przeczyta.
  Tak jak oni mają w dupie, być może istniejącą, jakąś panią MArię, czy dziecko, który nie bardzo wie, jak dorośli robią pieniądze, tak ja również mam ich w dupie.
  Nie wiem, czy IP mojego komputera wie o co chodzi, ale na pewno też ma ich w dupie.

  Ludziom, którzy po przeczytaniu czegokolwiek na temat Płacić, czy nie płacić, i czy się bać, czy nie bardzo, jeszcze o coś pytają, napiszę tylko, że nie ma pytania, które jeszcze nie padło w sprawie Pobieraczka.

  Zamiast zawracać Sobie głowę tym, jak złożyć zdanie, czy przekopiowywać całe listy od automatycznej poczty Pobieraczka, radziłabym poczytać o problemie tutaj, czy na jakimkolwiek innym forum.
  Po co zadręczać się pytaniami, skoro odpowiedzi są dostępne tak szybko, jak szybkie jest podpisanie umowy z Pobieraczkiem :)
  Czyżby tak, jak i Umowy, rad nie chciało się czytać?
  Nie bądźcie leniwi!
  Pozdrawiam i życzę powodzenia w podjęciu jedynej słusznej decyzji w tej sprawie.
  OLAĆ ICH !
  Dzięki za pomoc.

 379. retisa

  właśnie przyszło mi do zapłaty proszę podajcie mi dokładny adres pobieraczek.pl tzn miasto kod ulica cały adres bym mogła odstąpić pisemnie od umowy/pozdrawiam

 380. Jako

  Ja mam problem natury takiej że wprowadziłem złe nazwisko ale adres się zgadza tak jak imię Po prostu prowadziłem rozmowę na komunikatorze i kopiowałem coś przypadkowo wkleiłem i poszło w takiej formie. Nie korzystałem z usługi nic u nich nie wykupiłem nic nie pobierałem z internetu za pośrednictwem tego serwisu zarejestrowałem się z czystej ciekawości a otrzymałem wezwanie do zapłaty proszę o pomoc co mam zrobić ?

 381. aneta

  Ja też zostałam oszukana narazie nie płacę , wydaje mi się że jeśli ktoś dostanie wezwanie do sądu niech napisze powinniśmy iść wszyscy razem / pozdrawiam

 382. monia26

  Czy przy wysyłaniu listownym odstąpienia od umowy trzeba złożyć pisemny ręczny podpis? zakładając że podałam prawdziwe dane

 383. Magda

  Witam! Też dałam się się oszukać. Ale nie zapłaciłam i nie zapłacę, a na maile od oszustów nie odpisuję. Pozdrawiam wszystkich :)

 384. Magda

  To znowu ja. Właśnie dziś otrzymałam pisemną odpowiedź na moją rezygnację z umowy, wysłaną listem poleconym. Nadal straszą, ale mam to gdzieś! ;) Nie zapłacę. Czekam na wezwanie na rozprawę. Jak dostanę - dam Wam znać. Pozdrówka serdeczne dla autorów stronki i wszystkich czytelników! :)

 385. Dino

  Szanowni internauci. padlem ofiara oszustwa-swiadomego wprowadzenia mnie w blad przez serwis pobieraczek.pl .Nie ja pierwszy-i podejrzewam nie ostatni ;). do czego zmierzam-jak wejdziecie na strone pobieraczka zjedzcie paskiem na sam dol. Prawy dolny rog jest zakladka ” Decyzja UOKiK (komentarz)”. Sciagnijcie,przeczytajcie i odpowiedzcie-co sadzicie o tym ?

 386. Dino

  Kurcze..troche to trwalo zanim przeczytalem wszystko :D. A biorac pod uwage godzine ktora mamy obecnie mamy na zegarze nieduzo wspolnego raczej mialo z tzw “czytaniem ze zrozumieniem” :D.
  reasumujac-drodzy internauci…..czyzbysmy my,ludzie swiadomie wprowadzeni w blad i oszukani przez niniejszy serwis mieli wygrana w kieszeni ? Hm…..
  Dobranoc :)

 387. Kopcior

  Witam Serdecznie wszystkich OSZUKANYCH przez pobieraczek.pl. Dostałem wezwanie do zapłaty na kwotę 94,80 i też nie mam zamiaru płacić bo nie korzystam z ich serwisu oraz dostaję groźby oddania sprawy od sądu w celu odzyskania należności.Jeśli ktoś dostanie wezwanie do sądu niech pisze

 388. Magda

  Nadal cisza…, ale Pobieraczek straszy,że jego prawnicy mają 2 lata na wytoczenie procesu. Poczekam zatem jeszcze rok i 11 miesięcy ;) Do matematyków: Jak przegram, to ile im będę musiała zapłacić po dwóch latach z odsetkami? Jestem polonistą i liczenie procentów słabo mi idzie… ;)

 389. Reek

  Ja dostałem wezwanie 05.12.11 a tam miesiąc po tym ze mam trzy dni na zapłatę i nie płaciłem i nie zamierzam ponieważ jestem niepełnoletni (14 lat).
  Oglądałem ekspres reporterów o tym na YouTube i pytali sądu w gdańsku ile było spraw w sądzie z udziałem pobieraczka. okazało się że jedna :) i to ich oskarżyli;))a tak to oni nic nie złożyli.. nie płacie.
  Zbieramy podpisy ta tej stronie
  http://proca.pl/pokaz/3391/zamkniecie_pobieraczek_pl każdy kto czuje się oszukany niech się wpisze

 390. ... Pf .

  Mam 13 lat i zarejestrowałam się tam lecz niczego nie pobierałam . I przyszło mi dziś , że mam zapłacić kwotę w wysokości 94,80 zł . Czy mi mogą coś zrobić skoro jestem osobą niepełnoletnią ?

 391. oszukanaDama

  ajjj z tym pobieraczkiem nie wiem co zrobic i czy napisac im te osdtapienie od umowy jedni pisza tak drudzy tak… nawet nie jestm pelnoletnia …tyle sie naczytalam wszedzie i niewiem w co wierzyc mam…moze mi ktos powie co zrobic??

 392. Magda

  Pf, powiedz rodzicom prawdę i daj im poczytać to forum. Nie płaćcie.

 393. maciek

  Witam wszystkich. Również jak wielu z Państwa zostałem oszukany przez pobieraczek.pl i z tego powodu nie zamierzam im płacić. Wysłałem im wszystkie odstąpienia od ich regulaminu “umowy” i niech sobie robią co chcą. Grożą, straszą - to są kpiny….

 394. Nataszya

  Wita. Ja jestem w trochę odwrotnej sytuacji. Przyszło mi wezwanie do zapłaty ale numer ip z którego zawarto umowę nie jest mój. Dane adresowe się nie zgadzają.Nigdy się nie logowałam ani nawet nie słyszałam wcześniej o tej stronie. Boję się jednak że zostanę wpisana do rejestru dłużników a prowadzę firmę i często staram się o kredyty. Czy słusznie się obawiam? Proszę o odpowiedź.

 395. Martyna

  Witam, Moi drodzy prosze usilnie o rade :( Jestem przerażona…Kiedyś jako osoba niepełnoletnia (juz jakieś 4 lata temu) zarejestrowałam sie na tej stronie, nawet nie pamiętam poco… No ale teraz dopiero zaczęly przychodzić mi listy…
  Mam obecnie 19 lat, I dostałam na mejla wiadomośc iż z braku opłaty tej ,,uslugi” skurczyraczek postanowil wejśc na droge prawną… I co teraz? Proszeo pomoc! Nie wiem co robić…

 396. Jacob

  < a href = “http://google.com/?p=30&lol= resolves@disdain.significant”>.< / a >…

  ñïñ çà èíôó!!…

Skomentuj

Uwaga: Komentarze są moderowane. Twój komentarz pojawi się po autoryzacji.