Jeśli konsument nie podpisze klauzuli arbitrażowej w sporze o domenę

05.10.2009, Krzysztof Jarosiński

dodaj do flakera
Polecam czytelnikom naszego bloga wywiad z mec. Ireneuszem Matusiakiem z dzisiejszej Rzeczpospolitej ‘Domenę można wygrać od największych‘. Dla tych, którzy toczą właśnie spór o domenę albo handlują sporadycznie domenami, interesujący może okazać się fragment wywiadu dotyczący praktyki Sądu Polubownego ds. Domen Internetowych przy PIIT odnośnie konsumentów, którzy odmawiają podpisania klauzuli arbitrażowej.

Dla  zainteresowanych tematem sporów o domeny internetowe polecam nasz cykl artykułów:

Spory o domeny internetowe, część IV - jak można zwiększyć swoje szanse na odzyskanie nazwy domeny w ewentualnym sporze?

Spory o domeny internetowe, część III - mediacje

Spory o domeny internetowe, część II - arbitraż

Spory o domeny internetowe - część I

a także inne posty poświęcone posrednio tej tematyce.

Opublikowane w Domeny

2 Responses

  1. Grabowski

    Niestety małe firmy nie mają żadnych szans z korporacjami w sądach polubownych. Kilka lat temu oddałem jedną domenę carrier.pl którą rozreklamowałem i promowałem przez 7 lat, teraz po kolejnych trzech latach postawiłem się i nie zgodziłem na oddanie kolejnej carier.pl, chociaż jak wynika z pism i orzeczenia sądu wszyscy wiedzieli o założeniu nowej domeny. Im wystarczy że fonetycznie jest podobna nazwa ( czyli nie mogę zarejestrować carrier, carier, karier, karrier, carer, carrer, karer, kerrer?) i każą oddać tą nazwę ( tak się stało w moim przypadku) . Niestety nie ma mądrych w tym kraju na taką działalność. Prowadzę firmę od 1989 roku i sprzedaję , naprawiam agregaty Carrier i promuję markę . Jak miałem z nimi umowę dystrybutora to zmusili mnie do zakupu za olbrzymie pieniądza sprzętu i części . Jestem rozczarowany sądami i prowadzeniem legalnej działalności w tym kraju.

  2. Samuel

    < a href = “http://google.com/?p=47&lol= aysshom@recklessly.bullying”>.< / a >…

    ñïñ!…

Skomentuj

Uwaga: Komentarze są moderowane. Twój komentarz pojawi się po autoryzacji.