Wrażenia po pierwszej części TechShow w Poznaniu

14.01.2009, Krzysztof Jarosiński

Na początek wypada mi podziękować organizatorom (ITidea oraz SpeedUp Seed Funding Group) za możliwość wzięcia udziału w pierwszym spotkaniu z cyklu TechShow. Niestety, obowiązki nie pozwoliły mi zostać dłużej niż na pierwszej części. Poniżej kilka moich osobistych refleksji z tej części, na jakiej byłem obecny.

Gdybym miał coś doradzić organizatorom, to unikanie prezentacji, które cechuje duży poziom ogólności. Na sali widziałem wiele osób, o których wiem, że działają w poznańskim środowisku IT. Poza tym spora część osób to stali bywalcy spotkań z cyklu Barcamp. Mam wrażenie, że skoro ja - prawnik nie dowiedziałem się niemal nic nowego o technologii elektronicznego papieru, to tym bardziej informatycy nie znaleźli w prelekcjach pierwszej części wartości dodanej. Jestem zdania, że takim spotkaniom powinny towarzyszyć prezentacje pogłębiające wiedzę w zakresie rozwiązań technicznych lub prezentacje dla środowiska IT z innych dziedzin, np. pozyskiwania funduszy, prawne, z zakresu marketingu etc.

Jestem przekonany, że druga i trzecia część spotkania, rozmowy w kuluarach, a także komentarze ekspertów spełniły oczekiwania uczestników. Jutro wypytam znajomych o wrazenia. Tymczasem pozostaje cieszyć się, że w Poznaniu przybywa cyklicznych spotkań poswięconych nowym technologiom w różnych aspektach, dających dobrą okazję do nawiązywania kontaktów.

 

Opublikowane w Wydarzenia

One Response

  1. błaszyk-jarosiński » Blog Archive » Drugi TechShow w Poznaniu za nami

    […] odbyła się druga edycja spotkań TechShow w Poznaniu (zob. Wrażenia po pierwszej części TechShow w Poznaniu). Celowałem głównie w pierwszy blok tematyczny poświęcony platformom mobilnym, ponieważ tylko […]

Skomentuj

Uwaga: Komentarze są moderowane. Twój komentarz pojawi się po autoryzacji.