Wczoraj w siedzibie Kancelarii Prawnej Renata Urowska i Wspólnicy sp.k. w Poznaniu odbyły się drugie ?Otwarte konsultacje prawne dla twórców Start-Upów’ (zobacz też: Otwarte konsultacje prawne dla twórców Start-Upów w Poznaniu oraz Pierwsze otwarte konsultacje prawne dla twórców Start-Upów za nami; drugie już w grudniu).

Rozmowy przedłużyły nam się wczoraj znacznie ponad zakładany czas, ale wynikało to przede wszystkim z faktu, że uczestnicy konsultacji byli dobrze przygotowani i każdy z nich miał gotową listę pytań. Rozmowy koncentrowały się przede wszystkim wokół prawnych sposobów ochrony pomysłów, tajemnicy przedsiębiorstwa, ale także sporo pytań dotyczyło prawnych regulacji dotyczących spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Jak zawsze padały pytania o zakres ochrony wynikający z prawa autorskiego, zwłaszcza w odniesieniu do przedsięwzięć internetowych oraz o obowiązki związane z przetwarzaniem danych osobowych.

Rozmawialiśmy m.in. ze współtwórcą projektu jakdojade, Bartoszem Burkiem. Przypominam, że projekt zajął drugie miejsce zarówno w głosowaniu ekspertów, jak i publiczności podczas pierwszych Targów Start-Upów, Funduszy Inwestycyjnych oraz Inkubatorów Przedsiębiorczości DEMOCAMP w Poznaniu.

Na następne otwarte konsultacje prawne dla twórców Start-Upów w Poznaniu zapraszamy w styczniu. Szczegółowy termin konsultacji  podamy w najbliższym czasie.

Konsultacje prawne są prowadzone we współpracy z Netguru, w ramach projektu Polak 2.0.

Marcin Błaszyk

Krzysztof Jarosiński